Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért "kapják fel a vizet"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "kapják fel a vizet" egyből a nők, amint szóba kerül a házassági szerződés kérdése?

Figyelt kérdés
A legtöbb nő teljesen ellene van, kikel magából ha szóba kerül (akár mással kapcsolatban is), el nem tudná képzelni hogy ő így bele menjen egy házasságba. Pedig ha nincs házassági szerződés, azt is egy szerződésnek lehet tekinteni, igaz az többnyire a nőknek kedvez.

2017. szept. 11. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
93%
Felolem lehet hazassagi szerzodes, de akkor vagy nem lesz gyerek abban a hazassagban, vagy a ferfi vallalja magara a minimum 3 ev munkanelkuliseget. Nekem ez is megfelel, egyaltalan nem ragaszkodom a szules utani otthonmaradashoz.
2017. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
#7 azért nehéz a kérdés, mert ha a férfi szerzi is a vagyon jelentős hányadát, nem számoltunk azzal, hogy a felek mennyi munkát fektettek be a közös életükbe. Nincs lehetőség nagyon számokká váltani, azt az energiát és időt, amelyet az otthon és a gyermek gondozásába fektettek bele, így egyszerűen a bíróság nem tudja megállapítani, hogy a férfi 60% összmunkát produkált, az asszony 40%-ot. Sokkal egyszerűbb kivitelezni azt, hogy fele-fele arányt állapítanak meg. Csak annyit tudok mondani, hogy nem minden a pénzben mérhető. Nagyon ritka az a helyzet, hogy a nő keres és a férfi mégis valamiért otthon vezeti a háztartást és neveli a gyermekeket, de ha így lenne, váláskor semmi jogom nem lenne az orra alá pörkölni, hogy mivel azt a pénzt én kerestem, ezért az engem is illet.
2017. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
92%
Az én házasság-felfogásomba nem fér bele egy ilyen "szerződés". Ennek igazából semmi köze a pénzhez. Saját házam van, van keresetem, nem szorulok másra anyagilag, egyedül is boldogulnék. Nekem az nem házasság, ahol valaki már a "válásra készül".
2017. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
81%

Én azt vettem észre, hogy sokan nincsenek tisztában a házassági szerződés fogalmával sem.

Pedig én egy jó dolognak tartom, mert gyönyörűen le lehet írni kinek mi jár. Például azt is - amitől sok nő JOGGAL tart - hogy milyen "ellátás" jár a nőnek (vagy akár a férfinek) a gyermekápolás időszaka alatt.

Sőt, azért is előnyös, mert még a szerelemben dönthet a pár arról, amit az esetleges gyűlölködés közepette egész máshogy, akár előnytelenül is kisemmizhetné a másik félt.

2017. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
79%
A gondolatmeneteddel nincs semmi baj, csak el kell fogadni, hogy épkézláb nő nem megy bele.
2017. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem látom értelmét a házassági szerződésnek, mert válás esetén a hozott, vagy örökölt különvagyon szerződés nélkül sem képezi vita tárgyát.

A házasság alatt szerzett dolgok és a jövedelem - mindegy, hogy kié és mindegy, hogy mennyi - az mindenképp közös szerzeménynek számít. Ha valaki már a házasságkötés előtt úgy gondolja, hogy a másiknak az érvényes házasság ideje alatt az ő pénzéhez semmi köze, az ne házasodjon!

Mondom ezt úgy, hogy nő vagyok saját ingatlanokkal és mindig többet tettem le az asztalra mint a mellettem élő férfi. Mégsem volt számomra vitás, hogy mindkettőnk pénze közös pénz. Ha elváltunk - és volt ilyen - szükségleteink és igényeink szerint feleztük a közös idő alatt szerzett dolgokat és szevasz!

2017. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
80%

Eleve az ESKÜ is egy szerződés, amiben minden benne van,

"Jóban, rosszban, betegségben, egészségben, míg a halál el nem választ ..."

Aki házassági szerződéssel a birtokában akarja ezt kimondani, az hamis esküt készül tenni.

2017. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
31%

Én sem értem minden okos sikeres férfi köt hàzassàhi szerzôdést,Donald Trump így kezdi példàul,eljegyzéskor oda tolja.

Szerelem ne vegye elnaz eszedet valami ilyesmit ír a könyvében.

Én is kötnék a lànnyal azonnal,mert biztonsàgban kell lennie mindennek.

Észnek ott kell lennie akkor is.

2017. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
65%

Mert bizalmatlanságot feltételez. Gondolom.


Én nő vagyok, és simán írnék házassági szerződést. Mindenki viheti válás után, ami előtte az övé volt, a közös vagyon feleződik. Pont és passz.


Amúgy a "Minek házasodik, ha már arra készül, hogy el fog válni..." válaszokra: Életbiztosítást sem azért kötünk, mert balesetre készülünk, de amit lehet kivéd az ember :)

2017. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
Bennem ilyen kettősség van, hogy jó a szerződés, mert engem is véd de ha valaki elhinné, hogy olyan ember vagyok, aki nem semmizné ki, akkor attól nem is válnék el.
2017. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!