Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelt kérdés

Üdv,


Házasodni készülök minden szép és jó kivéve, hogy nem akarom a menyasszonyomat a családom vagyona közelébe engedni. Szeretem természetesen, de azért realista vagyok, bármi közbejöhet sajnos, pláne ha az ember ránéz a válási statisztikákra.


Házassági szerződést szeretnék vele kötni ezzel kapcsolatban, hogy amit az enyém vagy a családomé, ahhoz semmilyen formában nem juthat hozzá ha esetleg különválnánk.

Van itt olyan esetleg akinek hasonló helyzete volt ? Hogyan lehet ezt finoman beadni egy nőnek ?


Köszi!



2017. márc. 13. 21:11
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik általános szöveg, hogyha tényleg jó szándékú a nő, semmit sem akar, akkor el kell fogadnia, amúgy tuti hátsó szándéka van. Ezzel nyilván elméletben egyet kell érteni. A gyakorlatban viszont szerintem ne számíts arra, hogy nem fog megsértődni. El tudom képzelni, hogy mondjuk kiakad. Viszont az is lehet, hogy szó nélkül aláírja, de belül megbántod vele. De még az is lehet, hogy ő is belátja, hogy erre szükség van. Sajnos az utóbbira sokkal kisebb az esély, mint az első kettőre. Ez ugyanis a bizalomhiányát szimbolizálja a legtöbb esetben (még ha nincs is így)
2017. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
74%
Ennek semmi értelme. Házassági szerződés nélkül sem lesz az övé a családod vagyona.
2017. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
60%

Vannak nők, akiknek simán és vannak, akiknél ez cirkusszal, szakítással jár.

Egyébként a családod vagyonához (ági vagyon), a te örökségedhez, a te családodtól ajándékba kapott ingatlanhoz, nagy értékű gépjárműhöz, ékszerhez, kötvényhez, készpénzhez, ...stb. házassági szerződés nélkül sincs semmi köze.

Csak ezeket le kell papírozni te és a családod között, hogy később ne képezhesse vita tárgyát.

Házassági szerződést akkor érdemes kötni, ha van valaki, aki keres nettó 2milliót havonta, a másik nem dolgozik, csak parádézik, majd gondol egyet és válni akar és vinni a megkeresett pénz felét.

Mivel a házasság alatt szerzett minden dolog közös szerzeménynek számít, ilyen esetre szoktak szerződést kötni ELŐRE, a házasságkötés előtt, hogy az egyik tudomásul veszi, hogyha felbomlik a házasság a nem dolgozó hibájából, akkor semmilyen igényt nem támaszthat.

De beszélj ügyvéddel, mert nem babra megy a játék!

2017. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
A családod vagyonát nem foglalhatod bele, mert az nem a tied, hanem a a család más tagjaié.
2017. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit félreérhető voltam akkor. A vagyon nagy része az én tulajdonomban van jogilag nyilván, ezért kérdezem.
2017. márc. 13. 21:29
 6/46 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a kérdésedre válaszoljak, én gond nélkül aláírnám, mert nekem is vannak javaim, amiket féltek, de a nők 90%-a úgy áll hozzá a kérdéshez, hogy te bekalkulálod a válást és ilyen felfogással, biztos nem is szereted igazán.

Ebből nem lehet jól kijönni ...

2017. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Mivel ez kulonvagyon hazassag elottrol, igy ha a holgy 50 ugyveddel probalkozna is valaskor, akkor se lathatna belole egy fillert sem.
2017. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Pontosan ez a bajom 79%, igen :)


78% igen ez igaz, de saját cégem van(szintén örökségből jött) és annak a hozamát sem biztos, hogy szeretném mással felezni.

2017. márc. 13. 21:53
 9/46 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező, minek akarsz házasodni?

Komolyan kérdem, minden él nélkül.

Egyszerűbb nem házasodni, mint egy ilyen szerződést aláíratni.

Szerintem. :)

2017. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
9-es: Lehet most ki fogsz nevetni, de én konvencionális értékek között nevelkedtem, számomra ez a normális, hogy legyen feleségem :) Persze titkon remélem azt is, hogy örökké fog tartani, de ahogy már írtam sajnos vannak kételyeim.
2017. márc. 13. 22:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!