Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelt kérdés

Üdv,


Házasodni készülök minden szép és jó kivéve, hogy nem akarom a menyasszonyomat a családom vagyona közelébe engedni. Szeretem természetesen, de azért realista vagyok, bármi közbejöhet sajnos, pláne ha az ember ránéz a válási statisztikákra.


Házassági szerződést szeretnék vele kötni ezzel kapcsolatban, hogy amit az enyém vagy a családomé, ahhoz semmilyen formában nem juthat hozzá ha esetleg különválnánk.

Van itt olyan esetleg akinek hasonló helyzete volt ? Hogyan lehet ezt finoman beadni egy nőnek ?


Köszi!



2017. márc. 13. 21:11
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Alapon a házasság előtti vagyon, és az örökség (az is amit házasság közben kapsz) mindig külön marad, kivéve ha a szerződés az ellenkezőjét rögzíti.
2017. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
94%

Csak azért kérdeztem (9-esként), hogyha még a hozamból sem szeretnél neki juttatni, akkor konvenció ide, konvenció oda, én a helyedben elgondolkoznék.

De bocsáss meg az off-ért, tényleg semmi közöm hozzá!

2017. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
56%

Nőként mondom, bár férjhez menni soha nem fogok, én aláírnám.

1) nem vagyok aranyásó

2) azt szeretném maximum, hogy megossza velem a párom

3) szarrágó sem vagyok, hogy nekiálljank pereskedni


Elsőre biztos szarul esne, viszont valóban nem tudni, egyszer mit hoz a jövő, ha semmi olyat, akkor van egy atomgazdag férjem, akivel kölcsönös a szeretet. Ha mégis, akkor kalap-kabát.

2017. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

Szóval akarsz egy szerződést kötni, aminek igen nagy része arról szól, hogy vagyonközösség lesz a két ember között, de a vagyoni része nélkül...? Ennek mi értelme? :D

Legyetek élettársak, esetleg húzz a kezére egy gyűrűt, csináljatok egy családi összejövetelt annak örömére, hogy egymáséi vagytok, aztán kész. Ugyanott lesztek, mint a házassággal + a szerződéssel, csak megtakarítjátok a fölösleges papírmunkát.

2017. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
14-es: Már eljegyeztem és el akarom venni feleségül szóval ez nem igazán járható út ebben a formában.
2017. márc. 13. 23:43
 16/46 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, de ha azt mondod, hogy a hagyományos értékrenddel bírsz, akkor igenis el kell fogadnod, hogy a külön vagyonod nem, de a külön vagyonod haszna közös!


Egy céggel dolgoznod kell az magara hagyva nem működik sokáig. Te ezert külön pénzt szeretnél. De hogy a feleséged otthon a gyerekedet neveli azért bezzeg neki nem jár pénz? Hogy van ez?

2017. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
83%
No vagyok,meg nem tartunk a jegyesseg fazisaban,de mar beszeltunk tobbszor a hazassag(unk)rol,parom nagy oroksegre szamithat,hazassagi szerzodest szeretne,jogasz.En jeleztem h ala fogom irni mindenfele kotozkodes nelkul,o vagyona,DE rosszul esik hogy szamitasba veszi h szetmehetunk.Mert ezzel kimondja h van B terve.Mikozben a lenyeg az lenne es tolem is azt kerte h bmi van,nekem ne legyen,illetve o benne legyen es ha csak A terv van,akkor ha elromlik,a megjavitasan dolgozzunk,ugye ez is lenne a lenyege,joban rosszban,a legvegsokig tartsunk ki.De mondom,ez csak egy rossz erzes bennem ezzel kapcsolatban,sosem vernem magam a csaladja altal megszerzett dolgokert,nem tartom fair dolognak.
2017. márc. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
78%
No vagyok,meg nem tartunk a jegyesseg fazisaban,de mar beszeltunk tobbszor a hazassag(unk)rol,parom nagy oroksegre szamithat,hazassagi szerzodest szeretne,jogasz.En jeleztem h ala fogom irni mindenfele kotozkodes nelkul,o vagyona,DE rosszul esik hogy szamitasba veszi h szetmehetunk.Mert ezzel kimondja h van B terve.Mikozben a lenyeg az lenne es tolem is azt kerte h bmi van,nekem ne legyen,illetve o benne legyen es ha csak A terv van,akkor ha elromlik,a megjavitasan dolgozzunk,ugye ez is lenne a lenyege,joban rosszban,a legvegsokig tartsunk ki.De mondom,ez csak egy rossz erzes bennem ezzel kapcsolatban,sosem vernem magam a csaladja altal megszerzett javakert,nem tartom fair dolognak.
2017. márc. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
78%
No vagyok,meg nem tartunk a jegyesseg fazisaban,de mar beszeltunk tobbszor a hazassag(unk)rol,parom nagy oroksegre szamithat,hazassagi szerzodest szeretne,jogasz.En jeleztem h ala fogom irni mindenfele kotozkodes nelkul,o vagyona,DE rosszul esik hogy szamitasba veszi h szetmehetunk.Mert ezzel kimondja h van B terve.Mikozben a lenyeg az lenne es tolem is azt kerte h bmi van,nekem ne legyen,illetve o benne legyen es ha csak A terv van,akkor ha elromlik,a megjavitasan dolgozzunk,ugye ez is lenne a lenyege,joban rosszban,a legvegsokig tartsunk ki.De mondom,ez csak egy rossz erzes bennem ezzel kapcsolatban,sosem vernem magam a csaladja altal megszerzett dolgokert,nem tartom fair dolognak.
2017. márc. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
78%
No vagyok,meg nem tartunk a jegyesseg fazisaban,de mar beszeltunk tobbszor a hazassag(unk)rol,parom nagy oroksegre szamithat,hazassagi szerzodest szeretne,jogasz.En jeleztem h ala fogom irni mindenfele kotozkodes nelkul,o vagyona,DE rosszul esik hogy szamitasba veszi h szetmehetunk.Mert ezzel kimondja h van B terve.Mikozben a lenyeg az lenne es tolem is azt kerte h bmi van,nekem ne legyen,illetve o benne legyen es ha csak A terv van,akkor ha elromlik,a megjavitasan dolgozzunk,ugye ez is lenne a lenyege,joban rosszban,a legvegsokig tartsunk ki.De mondom,ez csak egy rossz erzes bennem ezzel kapcsolatban,sosem vernem magam a csaladja altal megszerzett javakert,nem tartom fair dolognak.
2017. márc. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!