Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt finoman tálalni?

Figyelt kérdés

Üdv,


Házasodni készülök minden szép és jó kivéve, hogy nem akarom a menyasszonyomat a családom vagyona közelébe engedni. Szeretem természetesen, de azért realista vagyok, bármi közbejöhet sajnos, pláne ha az ember ránéz a válási statisztikákra.


Házassági szerződést szeretnék vele kötni ezzel kapcsolatban, hogy amit az enyém vagy a családomé, ahhoz semmilyen formában nem juthat hozzá ha esetleg különválnánk.

Van itt olyan esetleg akinek hasonló helyzete volt ? Hogyan lehet ezt finoman beadni egy nőnek ?


Köszi!



2017. márc. 13. 21:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora az anyagi különbségetek?

Azon azért ne lepődj meg ha ő is ügyvédet szerez és beletesz még ezt az, pl megcsalás esetén stb mi történik.

Ha csak téged véd a szerződés, akkor épeszű nő nem írja alá. Van akinek nem fér bele és van akinek igen. Ezt az eljegyzés előtt jó lett volna megbeszélni, simán meg kell tudni beszélni.

Ő pl keresőképtelen lesz a kisgyerek miatt ha lesz és te lelépsz mással..

2017. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez gáz. A házasság lényege a vagyonközösség. Ha így állsz hozzá, akkor remélem belefoglalod azt is, hogy ő miként járult hozzá a te vagyonosodásodhoz. Értem ezalatt azt, hogy gyerekek nevelése stb. Évekre kiesik a munkából, karrierjének annyi, te meg építgeted a kis vagyonod miközben meleg vacsorára érsz haza.
2017. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
84%

Azért válaszolj arra, hogy olyan szerződést akarsz-e, ami a menyasszonyodat is védi, vagy csak a cégedet?

Mert onnan tudunk tovább menni

2017. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
86%
Hat en biztos nem mennek hozzad. Mar a kérdés megfogalmazas is nagyon gáz. Nem akarod a vagyonod közelebe engedni? A házasság vagyonközösség, tudod azt jelenti hogy inenntől minden jót es rosszat megosztotok egymással egy a célotok, ebbe nem fér bele egy ilyen mondat. "Hogy lehet beadni ezt finoman egy nőnek?" A kedvesedről a szerelmedről egy olyan lényről beszélsz akit ha ér valami, Te fogod ápolni a szived minden szeretetével. Ha-ha!Te egy abszolut erzelemmentes ember vagy a jó isten mentsen meg attól valakit, hogy hozzádmenjen! Tarts barátnőt időnként vidd el valahova, de családról ne is álmodj, ilyen mentalitással pocsék férj leszel.
2017. márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem mennék hozzád! Szerintem légy oly gerinces és mutasd meg a kedves párodnak az itt feltett kérdést és a "finom,úrias" megfogalmazást. Hidd el,akkorra már nem lenne gondod semmilyen szerződéssel. Mekkora egy nyomi suttyót... Szerintem is vedd el a cégedet inkább!
2017. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
1%
Hogy ugranak a nők arra ha nem kaphatnak pénzt. Nem csoda ha a srác félti azt, amiért a családja megdolgozott, hisz már itt is felpörögnek az indulatok a nőknél.
2017. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
91%

# 36

Anyukám kb egy 0-val többet keres, mint apukám, aki rokkant lett.... nők... haszonleső népség....

Ehh anyukám nem hagyta el apukámat és amikor beindult a vállalkozás, nem írogattatott alá vele semmit... ezek a nők... pfujjjj

2017. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

#36

Az ilyenek halnak meg egyedül

2017. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

Én ugy gondolom, hogy a válaszadók közül senkinek sincs cége. Egy céget simán tönkretehet egy elmérgesedett válás, és az még az alkalmazottaknak sem jó, egy vállalkozó ugyanis többnyire több család megélhetését biztositja. Tehát egy ilyen házassági szerződést megkötni bizony értelmes dolog. Keress egy ügyvédet, de ha vállalkozó vagy, akkor ugyis van ügyvéded.

A vállalkozásból kivett pénz, akár fizetés, akár osztalék, ugyis közös házassági vagyonná válik, lesz belőle autó meg az autóba benzin, meg babakocsi meg a lakásba jakuzzi, stb. Tehát nem arról van szó, hogy a kérdező kisemmizi az asszonyt, hanem arról, hogy válás után a cég csak az övé marad. De mindaz, ami addig a vállalkozás hasznából keletkezik és magáncélra forditódik, az közös lesz, és váláskor osztódik.

Én ugy gondolom, hogyha ezt a dolgot nem tudod a leendő nejeddel megbeszélni, akkor baj van a kapcsolattal... egy mai, tájékozottabb nőnek ezt értenie kell. Mondjuk, hogyha te nem a saját cégedből rendelkezné jó jövedelemmel, hanem alkalmazottként keresnél jól, akkor ugye ez a kérdés fel sem merülne.

2017. márc. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

#39

Te félreérttettél valamit!

Én nő vagyok és végig a szerződés jogosultságára voksoltam, mivel nekem is van féltenivalóm.

A kérdezőnek ezt a mondatát nem éreztem én és a többiek házassággal összeegyeztethetőnek:


" saját cégem van(szintén örökségből jött) és annak a hozamát sem biztos, hogy szeretném mással felezni."


Ezért is kérdeztem, teljesen jogosan, hogy minek akar házasodni?

2017. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!