Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért "kapják fel a vizet"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért "kapják fel a vizet" egyből a nők, amint szóba kerül a házassági szerződés kérdése?

Figyelt kérdés
A legtöbb nő teljesen ellene van, kikel magából ha szóba kerül (akár mással kapcsolatban is), el nem tudná képzelni hogy ő így bele menjen egy házasságba. Pedig ha nincs házassági szerződés, azt is egy szerződésnek lehet tekinteni, igaz az többnyire a nőknek kedvez.

2017. szept. 11. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
70%

Ptk!!!!

Ez most komoly??? Ha örökölsz van hagyatèk átadó vègzès_>>>külön vagyon

Lottónyeremèny szintèn, van róla dokumentáció

2017. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
30%

Tudod jól, hogy miért.

Régen a nők olyan férfit kerestek akihez megéri hozzámenni, ma olyat keresnek akitől megéri elválni.

Ha nem hajlandó, a teljes vagyonelkülönítésre, azonnal otthagyni a francba, de szemrebbenés nélkül.

2017. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem Amerika és film.


NEM fosztják ki, mert a házasság ELŐTT szerzett vagyon marad saját, a KÖZÖSEN szerzett pedig feleződik.


Ennyi, mellesleg, aki olyan balek, hogy HAGYJA magát kifosztani, az meg is érdemli :)

2017. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
21%
Képzeld, olvastam. De ez akkor is egy bonyolult folyamat, mármint utólag igazolgatni minden fillért. A másik 2 példára ráadásul ez nem is vonatkozik, azokról honnan szerzel igazolást? Miért nem egyszerűbb az elején közösen aláírni, hogy ha válásra kerül a sor, akkor ez az enyém, ez meg a tied?
2017. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
61%

#44

Mondjuk, mert fölösleges...?

Azt is beleírnád, hogy ha elváltok, nem gyilkolhatod meg az exed?

2017. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:

"ez esetben meg kell vizsgálni, hogy a házasság eleje óta szerzett vagyon mennyi volt (mondjuk ketten 10 év alatt szereztek 30 millió forintot), annak a fele illeti mindegyiküket és a gyerektartás azt, akinél a gyerekek maradnak."


Egyetértünk, de ez szerződés nélkül működik így. Szerződéssel pedig mindenki annyit visz, amennyit szerzett. A nő ez esetben semmit, de lehetősége volt rá. Tehát a férfi vinne 30 milliót, a nő 0-át. Erre írtam, hogy nem fair.

2017. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%
Még nem házasodtam, de örököltem. Bankkivonatokkal tudom igazolni. A hagyatéki tárgyalásról is van papír. Eladásokról ügyvédtől.
2017. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
81%
Ne keverjuk ide amerikat. Ott teljesen mas torvenyek vannak. Te nem amerikaban elsz es a te kis penzecsked donald trumpnak egy vacsora ara. Mennyi idiota van itt.
2017. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez igaz-e "a nőkre", valószínűleg nem ilyen egyértelmű.


De megmondom, miért van: azért, mert a társadalom azt követeli, hogy a házasságba szenvedélyből, felelőtlenül, "a szívedre hallgatva" ugorj bele, és ebbe nem fér bele semmiféle racionális megfontolás, mint például a házassági szerződés. Sose becsüld le a társadalmi elvárások hatalmát.

2017. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
47%

#45: Tudod, inkább rászánok fél napot feleslegesen erre (még akkor is, ha soha nem lesz rá szükség), mint hogy egy esetleges válás közepette mindenféle papírokért futkossak napokon keresztül különböző bankokba, hivatalokba ... beszerezni a szükséges papírokat. De nem vagyunk egyformák, a végeredmény viszont szinte ugyanaz mindkét esetben, mivel a ptk. valóban elég sok mindenről rendelkezik, viszont vannak kivételek (ékszerek, bútorok), amiknek az eredetét baromi nehéz bizonyítani.


#46: Valóban, a szerződésbe rengeteg dolgot bele lehet venni. Én csak arra a részére gondoltam, hogy a korábban megszerzett vagyon sorsa legyen rendezve egy esetleges válás során. Ptk. ide vagy oda. A legjobb persze az lenne, ha normálisan meg tudnák beszélni ezt a felek, de sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyon kevés az ilyen. Mire odáig jutnak hogy elválnak, már egy kanál vízben meg tudnák egymást fojtani.

2017. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!