Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
 61/97 A kérdező kommentje:

En meg tanultam mikor elkezdtunk jarni,akkor az osztondijam volt csak (15 ezer ft),kulon laktunk meg. Aztan mire vegeztem a sulival,teherbe estem. Most a nagyobbik 4 eves lesz,de azota mar van egy 4 honapos is. Amig ki nem derult,hogy terhes vagyok ismet,kb egy hetet dolgoztam osszesen,mert elkezdtem barnazni a 8 oras folyamatos allastol es inkabb nem kockaztattam. Sajnos nem is regen,volt egy pont,hogy majdnem elvaltunk,ezert sem teljes a bizalmam. Ha rakerdezek nala errol,nem mondja el bovebben,hogy miert ilyen fontos neki a masik szerzodes,csak mert es kesz..

Holnap kellene elvileg alairnom ezt a papirt,ugyhogy tenyleg teljesen felemeszt pillanatnyilag,hogy mi lenne a helyes dontes,hisz megis csak erinti az en jovomet is es a gyerekeket.

Koszonom az eddigi valaszokat :)

2016. nov. 29. 18:04
 62/97 anonim ***** válasza:
0%

#61


Ha elég szemétláda ügyvédet találsz simán kirakhatod majd ha oda kerültök őt, a hitelt is a nyakába vághatod grátisz. Bár nagy az esélye, hogy ettől meghalna, de sok hitel van már ami nem örökölhető.

2016. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 anonim ***** válasza:
83%

Én is így jártam. Esküvő, 2 gyermek, majd vettem egy lakást az én nevemre. Hitel volt rajta még, de azt én fizettem. Jó melóm volt, volt félretett pénzem, örököltem még az esküvő előtt. Mindent én álltam. Rezsit, hitelt, kaját, gyerekeknek mindent. Sokat támogatott apukám. A férjem közben spórolt, semmit nem adott haza, majd egyik napról a másikra lelépett, mikor kiderült az egyik gyerekről, hogy autista. Ezek után elváltunk. A ház felét neki ítélték. Vagy kifizetem vagy eladjuk. Végül úgy állapodtunk meg, hogy 6 évig nem kell gyerektartást fizetnie. Nekem azóta rendeződött az életem, kapom a gyerekekre a gyerektartást, dolgozom, van új párom, egy közös fiunk, jól élünk.

A férjem ( vagyis volt férjem) , aki semmit nem adott bele, beleült a jóba, nem tudott élni a függetlenségével, a 120 ezer ft-os gyerektartás nemfizetésével ( ennyit ítéltek meg). Eltapsolta a pasijával ( ne menjünk bele, hogy hogy nem vettem észre hogy meleg). Most egyedül van, nincs senkije, anyjával lakik, aki úgy kezeli, mint egy 5 évest, nincs fűtésük, nincs kaja......mindezt havi 500 ezerből nem tudja megoldani.

2016. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/97 anonim ***** válasza:
83%
Írkáltok itt mindent, csak a lényeget nem: azért kell a szerződés, a mert anélkül válás esetén 50-50%-ban osztoznak. De ha a szerződésben másképp állapodnak meg a felek, váláskor az lesz érvényes. Ahogy leírtad, kérdező, tényleg a férjed veszi a lakást, de azért nem ártana bebiztosítani magatokat a gyerekekkel. Pl. a szerződésben válás esetére tisztességes gyerektartást kikötni. Ha meg neki a veled kötött házasság révén van joga Mo.-n lakást venni, azt is illene honorálni.
2016. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem írnám alá a szerződést (nem az 5% miatt). Azt csinálnám, hogy elkérném, elvinném egy ügyvédhez (ehhez pénz kell), és átnézetném vele, esetleg beleiratnék még dolgokat (nem az ingatlannal kapcsolatban!!!), hanem hogy válás esetén mi történik az egyéb solgokkal, vagy ha elkezdesz dolgozni, akkor te is a fizudból eltehetsz magadnak, a gyerek dolgait felezitek, a törlesztő csak a saját fizujàból megy, azon felül ő is ugyanannyit tesz a közös kasszába, mint te, illetve, hogy a hitel csakis az ő "vagyona". Vigyázz, válásnál a hitel feleződik. Nehogy úgy járj, hogy az ingatlanból kapsz 5%ot, a hitelből meg 50et vàlásnál. Úgyhogy én ezt szakember nélkül semmiképp nem írnám alá. Egy ügyvéd biztosan tudja, hogy egy ilyen szerződésben hogy kell a te érdekeid képviselni.
2016. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se írj alá holnap semmit, hanem keress egy saját ügyvédet, aki a te érdekeidet képviseli, ugyanis ez a szerződés így rettentő egyoldalú!
2016. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 anonim ***** válasza:
40%

""én biztosan nem írnék alá egy ilyen szerződést. ezzel olyan szinten kiszolgáltatott leszel, "


Ez így van. Mit szólna a férjed, ha ő lenen otthon a gyerekkel míg kicsi, később, ha beteg lesz, ő hozná-vinné oviba, te pedig építenéd a karriered, és vennél magadnak házat házassági szerződéssel.

Te döntesz, de nem érzed, hog ez így nincs rendben?"


én nem írnék házassági szerződést, tehát értelmetlen ez az egész.

2016. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy leírtad, kérdező, tényleg a férjed veszi a lakást,"


Fogjátok már fel, hogy semmilyen lakást nem venne, ha ő lenne otthon évek óta a gyerekekkel!

Házasságban vagyonközösség van, és a kicsi gyereket nevelő nem ingyenélő, akinek a sok éves közös családért tett munkája egy 0-át ér, míg a másik fél gyüjtögeti a kis saját vagyonát. Ez a felállás rohadtúl nem kóser, és a kérdezőnek van egy kis esze, akkor holnap semmit nem ír alá, hanem beszél ő is ügyvéddel.

2016. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a feleség otthoni rabszolga, akinek csak kaja és fedél jár?
2016. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:
97%

ez az oldal a hímsoviniszta okostojások gyűjtőhelye.

ügyvéddel írass valami jó kis házassági szerződést, hogy válás esetén ne legyél földönfutó.

2016. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!