Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
 21/97 anonim ***** válasza:
97%
Mennyit undorító ember van itt. Az persze teljesen okes, hogy anyuka kiesik évekre a munkaerőpiacról illetve ha visszamegy se fog soha annyit keresni mint egy férfi mert folyton rohanhat a gyerekét, ha beteg akkor ő marad vele otthon.
2016. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 anonim ***** válasza:
Szerintem ne parázz amiatt, ami még meg sem történt. Ha tegyük fel, meghalna a férjed, úgyis a gyerek örökölné.
2016. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/97 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonjog és válás esetén osztandjó "javak" nem teljesen összefüggő tényezők. Inkább halálesetnél / örökségelosztásnál / végrendelet szempontjából releváns, mint sem válásnál.


Az, hogy ki fizeti a törlesztőrészletet, és válásnál mi történik pl. az ingatlannal, amit házasságkötés után vettetek, bizonyítékok függvényében még érdekes kérdés, de ahogy sokan írták előttem, alapvetően minden materiális és immateriális javak 50-50%-ban kerülnek elosztásra. Kivéve, ha van házassági szerződés, amely pl. kitér az ingatlankérdésre.


Ez a szerződés mondja meg, ki mivel/mennyivel rendelkezett házasság előtt, mik azok a javak, befolyó eszközök/pénzösszegek/tulajdonhányadok, melyek növekedésének ellenére nem közös "tulajdont" fognak képezni, így meghatározza, hogy válás esetén egyáltalán mi az, aminek a felére igényt tarthatsz. Megjegyzem, a gyermeknevelést bíróságon számszerűsítik összeg formájában. Ugyanúgy ahogy azok ellátásának anyagi hozzájárulását is (ki fizette iskola,ruha,eszközök,étel, stb, stb, stb), de ez bonyolult procedúra.


Mondok egy példát: eljegyzésem előtt 1 induló cégem volt, lakás és autó nélkül. Az eljegyzést követően, de még a házasság előtt egy másik cégben lettem többségi tulajdonos, illetve egy harmadikban ~25%-ban. Ezek havi fizetésen kívül természetesen ahogy nőttek termeltek folyamatosan osztalékot, abból, és a szüleim pénzéből ingatlant vettem hitelre, közben változtak a tulajdonhányadok, közben külföldről is lett osztalék, amiből gépjármű lett, és a későbbiekben is további ingatlan vásárlása / cégek váltogatása volt a terv, ezért még a házasság előtt írtunk egy házassági szerződést, mert ő 0 Ft-al jött, és nem akartam, hogy isten ne adja, de bármi történik, felére egyáltalán igényt tarthasson mindenből, úgy, hogy én, és a szüleim dolgoztak meg érte. No nem is lett házasság :), nem volt hajlandó aláírni, de jobban jártam, mert mint kiderült soha nem is szeretett, és félrekacsingatott.


Szóval nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, én mindenkinek csak ajánlani tudom a szerződést. Ez nem bizalom kérdése. Túl sokat láttam és éltem már meg, hogy vakon belerepüljek akármibe is.

2016. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/97 anonim ***** válasza:
97%

"Na ja, 3 év pelenkázás, meg gügyögés."


Leírom egy napom, amikor 1 éven aluli csecsemővel voltam otthon...

Felkeltem hajnal 5-kor (első etetés). Tisztába tettem a gyereket, megetettem, megbüfiztettem, újra tisztába tettem. Összesen kb. egy órás procedúra, 4 óránként ismétlődve. Közben hol aludt, hol nem. Amikor aludt, akkor elvégeztem a háztartás körüli teendőket, kimostam (kifertőtlenítettem) az összes kakis-lebukott ruhát (napi három-négyszeri átöltözés miatt min. kétnaponta kellett mosni), sterilizáltam a játékokat, napi háromszor felmostam, mikor a gyerek épp mászott. Amit te gügyögésként képzelsz el, az úgy nézett ki, hogy a gyerek ült a pihenőszékben, miközben én a konyhában főztem, vagy mosogattam, vagy takarítás közben magamra kötöttem és cipeltem - közben volt lehetőségem "gügyögni". Olyan, hogy leültem a gyerekkel CSAK játszani maximum napi egy óra volt. Meg esetleg a napi séta jelentette a kikapcsolódást. Magánszféra nuku, hiszen még a vécére is jött utánam. Emlékszem, hajat mosni akkor tudtam, ha az apukája átvette tőlem este fél órára a gyereket: az maga volt a luxus! Éjjel is négyóránként keltem és eljátszottuk azt a bizonyos egy órás procedúrát. Ez fokozatosan javult, mert addigra már csak egyszer ébredt éjjel, aztán később már át is aludta az éjszakát.

És akkor most képzeld el ugyanezt 2-3 gyerekkel. Csupa móka és kacagás! Valószínűleg azért lesznek olyan sokan depressziósak ebben az időszakban! Kialvatlanság, kapkodás, állandó stressz, hogy a gyerek ne tegyen kárt magában, egy másodpercnyi időnk sincs magunkra, mert ha véletlenül lenne, akkor ott a házimunka, mert kisgyerekkel MINDIG szalad a lakás. Kb. havonta beteg, pláne amikor elkezd közösségbe járni, akkor jön az orrszívás-gyógyszerezés-orvoshoz járkálás procedúrája. Ha kórházba kerül (mert volt ilyen), akkor ott vagyok vele, és örülhetek, ha kapok éjszakára egy kempingágyat.

Nekem úgy adódott az életem, hogy akkor, lendületből még vállaltam volna még egy gyereket, de nem így alakult. Miután nagyobb lett a gyermekem, ezerszer átgondolom, hogy akarom-e ezt elölről kezdeni most, hogy végre már átalhatok egy éjszakát (kivéve persze, ha beteg a gyerek) és végre számíthatok rá, hogy lesz egy óra nyugim, nem kell attól rettegnem, hogy valamit magára borít, vagy felmászik valahová, ahova nem kéne.

Persze megvan a maga szépsége, de azért ez egy 24 órás nonstop szolgálat. Egyszer a kórházban mellettem apuka volt bent a gyerekkel (anyuka otthon volt a kisebbikkel) és kb. 10 percenként kiborult, fél nap után le kellett váltani. Pedig alapvetően semmi dolga nem volt (háztartás, meg hasonlók), egyszerűen csak foglalkoznia kellett (volna) a gyereke igényeivel.

2016. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 anonim ***** válasza:
0%

#14


Akkor adja neki azt az összeget készpénzben a fickó, de ne a többmilliós lakást vagy annak 50%-át tapsolhassa el 0 befektetéssel...


Így a romák viselkednek egyre inkább a városomban. Bejön a fickó, keres egy butább lányt, hopp egy puja, házasság, após-anyós gyors halála, aztán 50% a házból máris a kisebbségié.

2016. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekei anyjáról beszélünk azért ne felejtsük már el.

akkor miért nem írt a házasság előtt szerződést? miért nem keresett egy hasonlóan gazdag nőt?!

nem egy csicska, a gyerekeit neveli, állítólag szereti neeeem?!

2016. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/97 anonim ***** válasza:
100%

A lakás fele-fele és hitel is. Az mindegy, hogy kinek a számlájáról megy a hitel utalása és kinek hány %-a van.

Házasságiszerződést meg ne írj alá, mert nem fer, hogy te évekig keresőképtelen vagy a gyerekek miatt, az ő gyerekeit neveled, és akkor neked nincs semmid egy esetleges válásnál.

2016. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
9%

"akkor miért nem írt a házasság előtt szerződést?"


Most vette/veszi a lakást. Erről nehéz lett volna X évvel ezelőtt szerződést írni.

2016. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
62%

azért ha vki ilyen, akkor az nem most lett az, hanem akkor házasság előtt is ilyen volt, és akkor kellett volna lepapírozni, hogy kinek mennyi a vagyona.


én SEMMIT nem írnék alá, sőt szépen beadnám a válópert és vinném a lakást! megérdemli

2016. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
100%

#9: "Akkor a költségeket is illene 50-50%ban viselni. Ne csak a jóból legyen instant felezés, hanem a rosszból is."


Nem jut el az agyadig, hogy a kérdező a KÖZÖS gyereküket neveli otthon? Amúgy meg vagyonközösség van. Remélem, ha lesz gyereked, majd te maradsz otthon, és a feleséged gyűjtögeti a saját pénzéd és neked nem lesz semmi.

2016. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!