Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
94%

A házasság egy vagyonközösség, ezért teljesen mindegy, hogy a tulajdoni lapon mekkora a te tulajdoni hányadod, ha nem volt házassági szerződés, akkor minden vagyon, amit a házasságban, a házasság ideje alatt szereztek, közös lesz.

Ha elváltok (és nincs más megállapodás), akkor felezitek.

2016. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
85%

Házasságban tökmindegy, minden közös vagyonnak számít (kivéve, ha igazolni tudja, hogy a lakás árára fordított összeg már a házasság előtt megvolt neki, akkor az a különvagyona).

Ha hitelből veszitek, akkor az ő 95%-a és a te 5%-od is feleződik köztetek. Válás esetén, ha még ketyeg a hitel, akkor az is feleződik, de megállapodhattok egymás közt, hogy aki tovább fizeti, az nagyobb tulajdonrészt szerez.

Semmi jelentősége nincs annak, hogy a férjed állja a törlesztőrészleteket. A házasság vagyonközösség, tehát az ő jövedelme közösnek számít. A jog ezt úgy fogja fel, hogy te természetben járulsz hozzá a család vagyongyarapodásához azzal, hogy háztartást vezetsz, gyermeket nevelsz. (Ha a férjednek ezt egyedül kellene megoldani, akkor nem lenne akkora a jövedelme, vagy jelentős összegeket kellene háztartásvezetésre és gyermekfelügyeletre fordítani - te ezt megspórolod neki a munkáddal.)

Az más kérdés, hogy erkölcsileg megkérdőjelezhető a férjed döntése, mert ennek alapján ő nem tiszteli annyira a TE munkád, mint amennyire a jog elismerné. Én biztos felvilágosítanám, hogy ha elmennék dolgozni, be tudnék szállni a törlesztésbe, de akkor onnantól neki is kutya kötelessége legalább felerészben kivenni a részét a háztartásból és gyermeknevelésből.

2016. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 A kérdező kommentje:
Koszonom! Az ingatlanos holgy azt mondta,hogy a napokban lesz hazassagi szerzodes is (De nem igazan tudom,hogy ez mit takar)
2016. nov. 29. 13:46
 4/97 anonim ***** válasza:
21%

#1


Vagyis kaszálhat úgy, hogy ő nem is rakott bele semmit. Jó kis terv...


#Kérdező - nem, nincs, mrt 0%-t kellene kapnod - annyit fizettél bele - a tulajdonjog kellene, de mikor fizetni kell akkor "fizessen csak ő"? Ez így nem fair.

2016. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
24%

Okos ember a férjed. Már el is kezdték ekézni.

Szerintem meg az kérdőjelezhető meg erkölcsileg, hogy egyáltalán felmeről, hogy bármilyen vagyon feleződjön akármiféle esetben, amikor az egyik fél bakfittyet sem tesz hozzá. Konkrétan erkölcstelen a mai szabályozás. De nem is az a baj, hanem még igazságtalan is, pedig ugye mi végre a jog akkor?

2016. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
97%

ált. házastársak, TÁRSAK. vagyis minden 50-50, főleg, hogy te a gyereketekkel vagy otthon...

ez a "házasság" egy vicc... gratula!

2016. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
90%

# 4: Nyilván az is egy megoldás, ha születése után rögtön bébiszitterre bízzák a gyereket, majd bölcsibe, a szüleit nem is látja. Akkor a nő is be tud szállni az anyagiakba. Bár én biztos nem akarnék olyan férfival élni, akinek fontosabb a lakás tulajdonjoga, mint a saját gyermekei jólléte. (Írom ezt úgy, hogy soha nem tartottak el, maximum GYED-em volt és GYES mellett is dolgoztam.)

Javaslom, tölts el egyetlen napot két kisgyerekkel otthon, hátha megérted, mennyi munka van velük. És ez nem 8-9 órás munkaviszony...

2016. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
90%
5! Többet tudna hozzátenni, ha nem kellene otthon lennie a gyerekekkel, akiket közösen vállaltak!
2016. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 anonim ***** válasza:
13%

#6


Akkor a költségeket is illene 50-50%ban viselni. Ne csak a jóból legyen instant felezés, hanem a rosszból is.

2016. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/97 anonim ***** válasza:
1%

"Többet tudna hozzátenni, ha nem kellene otthon lennie a gyerekekkel, akiket közösen vállaltak"


Na ja, 3 év pelenkázás, meg gügyögés. Meg a fele vagyon. Pont azonos arányt képvisel a serpenyő két oldala.

2016. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!