Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
 41/97 anonim ***** válasza:
0%

#39


Ez nem tisztessèges. Ez nem 50-50%. Ezzel csak tápot adsz arra, hogy csorokent a legjobb deal behazasodni. Undorito.

2016. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
100%
Te eleted vegeig gyesen leszel vagy hogy gondolta? Egy paraszt a ferjed ma bocsi.
2016. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy egyesek mennyire nincsenek képben a joggal, pedig felnőtt, döntéshozó, felelős emberek (gondolom).


Teljesen mindegy, hogy ki mit érez tisztességesnek, lehúzásnak, stb.!


A jog szerint a házasság egy vagyonközösség és ha nem volt külön megállapodás (házassági szerződés), akkor minden vagyongyarapodás a házasság ideje alatt közös, pont.


Tehát ha valaki házasságra készül és neki nem fér bele az, hogy mindent felezzen, akkor írasson alá házassági szerződést, ha ezt nem teszi, akkor viselje a következményeket és ne rinyáljon!

2016. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
100%

Marha jo,akkor én kivétel vagyok. Elég sok pénzt félretudtam rakni a piti fizetésembôl. Magamat tartottam el és nem anyaméknal laktam. Nem fûgtem még soha pasitol.

Na én ezért nem fogok hazasodni,nem fogom azt halgatni a férjemtôl hogy ô ebbe abba többet rakott bele.

Van egy szolgalati lakasom,lehet hozam költôzni,rezsi felét fizetni,de ha gaz van akkor nincs vita a pasi takarodik el.

Ezért nem vennék lakast kôzôssen ha nem lenne ez a szolgalati lakas. Albérlet,aztan ha vége ô jobra én balra.

Fegyôr vagyok,elég streszes egy munka,raadasul férfibôrtôn. Egyedûl latom el a haztartast,sôt nem kell egy pasi se hogy kicseréljen egy vilanykôrtét,raadasul egy polc felfurasahoz se kell nagy eröfeszités meg diploma. Egyedûl nevelem a lanyom,az a 20ezer gyerektartas meg nem elég a gyerekre (pelenka havi 15ezer volt minimum). Van kutyam,kocsim,meg jo kôrûlmények közt lakunk. Amit magam teremtettem elô.

A lanyom jo gyerek vol,1év volt amig egyaltalan nem dolgoztam,de joparszor ugy voltam vele hogy inkabb viszamennék dolgozni,pedig akkor heti 5ször 12orat gûriztem egy gyarba.

A nô persze csak gyereket nevel,meg csak a haztartas. A férj mit csinal? Melozik,hazamegy kivan szolgalva,fél orat jatszik a gyerekkel azt jolvan. De este még jo lenne egy kis szex is. Aztan az aszony visza megy dolgozni,ugyan ugy az ôvé a haztartas meg a gyerekek kôrûli teendôk. Aztan a faszi csodalkszik ha nincs szex. Aztan neki alanyi jogon jar a szeretô.

Mert legtôbb esetbe ez van sajna. Valaskor meg a reklamacio.

Egy jo kapcsolatban nincs az h én meg te,hanem mi vagyunk. 2en valaltatok gyereket,a pasi dolgozik,a nô othon a gyerekkel meg haztartas. Aztan ha a nô melozik ak felesbe a haztartas,gyereknek vacskészités pl.

Meg ez hogy ha a nô nem tesz bele annyi pénzt mint a fér akkor mijogon jar a fele fele...mert ugye ez nem fer.

De az persze rendbe van sok pasi szerint hogy ha valnak a nôè a gyerek/gyerekek,ô meg utalja a jelentéktelen ôszeget,ha utalja. Meg hétvégén latogatja a gyereket azt jolvan. A nô meg oldja meg a melot,sulit meg az ovit. Ha nincs hova mennie akkor meg még fizetheti az albérletet is.

Ugye milyen fer az élet?

Raadasul nem azért nem itélik az apanak a gyereket mert nem tudna elatni,hanem mert apukanak ez a kônnyebb.

Az lenne a legjobb akinél marad a gyerek azé a haz/lakas.

A hazasagi szerzôdést akkor még megértem ha nagy az anyagi kûlômbség.

Meg nehogy mar sajnaljam a pasit mert kéthetente nyaron fûvet kell nyirni meg 2havonta vilanykôrtét kicserélni.

Ha a férjnek lett volna mar lakasa megértenè hogy nem osztozik,mert ugye a nô kôltôzôtt oda,nem kell albit fizetni.

De ha mar van gyerek akkor részben neki jar a hazbol.

N25

2016. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 A kérdező kommentje:

Allitolag az lesz a hazassagi szerzodesben,hogy en tenyleg csak 5%at kepezem a tulajdonjognak,mivel a ferjem allja a torlesztoreszletet es en nem jarulok hozza , en ezzel tisztaban vagyok. Ez ugyan bent lesz az adasveteli szerzodesben is,de allitolag ez egy "megerosites" igy a reszemrol.

Azt mondta a ferjem,ha ezt nem irom ala,akkor inkabb nem veszi meg a lakast. (Holott az adasveteli szerzodes is eleg lenne magahoz a lakasvasarlashoz). Szerinte ebben nincs semmi es nem erti miert nem szandekozom alairni..

Velemenyek?

Koszonom az eddigi valaszokat!

2016. nov. 29. 16:19
 46/97 anonim ***** válasza:
96%
Akkor ne vegyen MAGÁNAK lakást, hanem azt a pénzt, amit törlesztőre fizetne, költse a gyerekeire. Nyilván nem plusz pénz, ha hitelből akar vásárolni, hanem a családi költségvetésből venné ki.
2016. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
78%
Én nem írnám alá, és ezen a ponton adnám be a válópert. Sértő és lehúzó a viselkedése, ráadásul jogtalan is.
2016. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis itt arról van szó, hogy az az alapvető (hibás) feltételezés, hogy mindezt a nő IS meg tudta volna magának teremteni, ha nem házasodik meg."


Drága, nagyon sok nőnek van jó fizetése, és rengeteg a gyárban dolgozó pasi is. Arról nem tehetek, hogy te proli körökben mozogsz, ahol a nők szalag mellett dolgoznak, max. takarítók vagy eladók.

2016. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 A kérdező kommentje:
En alairom az 5%ot az adasveteli szerzodesben,beleegyezem,hogy ennyi a tulajdonjogom. Viszont nem ertem,hogy miert ilyen fontos neki a hazassagi szerzodes..Hisz attol nem felhet,hogy x nap elhagyom es en majd kapom a nagy osszeget amiert "o dolgozott meg"(Hiszen 5%rol beszelunk)
2016. nov. 29. 17:18
 50/97 anonim ***** válasza:
85%

lol. ez tényleg röhejes. rohadt sok gazdag nő van, jó fizetéssel, félretett pénzzel. egy nő még munkát is bármikor talál kb, ha nem fogyatékos, és mégcsak nem is kell gyárban robotolnia...

nálunk pl édesanyám keres közel egy milliót, vezető beosztásban, apám pedig pék. a nővérem közel 400ezret keres, és saját lakást vett, de még 30 éves sincs. igaz, hitelt is vett fel, nincs egy zsák pénze egyből kifizetni, de egyedül áll mindent. baráti körben, vagy távolabbi rokonoknál sem azt látom, hogy a nők olyan elveszettek lennének. ne higgyük már azt, hogy a nők életképtelenek. :D

én biztosan nem írnék alá egy ilyen szerződést. ezzel olyan szinten kiszolgáltatott leszel, hogyha nincs dugi pénzed, gazdag családod, akkor válásnál hajléktalan leszel. mert az biztos, hogy ez a férfi úgy kirak mint macskát szarni, és mindent magának akar majd.

meglepő, hogy az itteni férfiak nem gondolnak bele abba, hogy fordított esetben is ennyire jogtalannak gondolnák-e ezt?

az, hogy a kérdező otthon van a közös gyerekükkel egy közös megegyezés. együtt döntöttek úgy, hogy a nő nem dolgozik, és a férfi dolgozik helyette is, a nő pedig az otthoni munkákat végzi.

vagy van egy ötletem. itt az ideje dobbantani, és elmész dolgozni, a gyerekkel meg oldja meg ő, hogy ki vigyáz rá, ki van vele egész nap, ki vezeti a háztartást, ki főz, mert neked el kell menned dolgozni, hogy beszállhass a lakásba. ez teljesen tiszta, nem fogod kihasználni, mert te is fizeted a törlesztőrészletet, de válásnál nem tud kidobni.

"De a férfi oldalt minden esetben kihagyod."

senki nem állítja azt, hogy neki nem lehet nehéz, vagy nem csinál semmit. de itt nem is a nő akarja földönfutóvá, kiszolgáltatottá tenni a kedves férjét, hanem fordítva. nehogy még rajta sajnálkozzunk. itt a férj nem ismeri el azt a munkát, amit a nő végez, nem fordítva. sőt, úgy tűnik, hogy a kérdezőnek még a végén annyi esze lesz, hogy belemegy ebbe...

nem is értem, hogy képesek nők ilyen férfiaknak szülni...

2016. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!