Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
 51/97 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mindegy mi van az adásvételiben, akár 100% lehet a férjed nevén is. Egy válás során akkor is felel-fele arányban fog menni, akárcsak a hitel.
2016. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/97 anonim ***** válasza:
13%
Lehet hogy ez a "jog" de attól még ez egy tisztességtelen dolog. Kivéve, ha a nő felvállaltan háztartásbeli, de akkor rendesen az.
2016. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 anonim ***** válasza:
100%

"én biztosan nem írnék alá egy ilyen szerződést. ezzel olyan szinten kiszolgáltatott leszel, "


Ez így van. Mit szólna a férjed, ha ő lenen otthon a gyerekkel míg kicsi, később, ha beteg lesz, ő hozná-vinné oviba, te pedig építenéd a karriered, és vennél magadnak házat házassági szerződéssel.

Te döntesz, de nem érzed, hog ez így nincs rendben?

2016. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/97 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy ez a "jog" de attól még ez egy tisztességtelen dolog."


És miért az? Mindkét félre vonatkozik. Ahol a nő keres többet, ott is vagyonközösség van.

2016. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/97 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem miről szól ez. Egy ember vesz egy lakást. Mi francért ad neked 5%-ot belőle, azt franc se tudja... ajándék gondolom, mivel a felesége vagy. ÖRÜLJ NEKI!!!


Fogalmam sincs mi ez a rinya válásról meg gyerekekről!!!

Gondolkodj el kivel élsz te együtt mégis, akit férjednek nevezel, ha ilyen apróságot sem tudsz megbeszélni vele! :'(

2016. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 anonim ***** válasza:
19%

Kitenni nem tehet ki a lakásból, mert te is tulajdonos leszel, igaz csak 5%-ban, de akkor is. A beleegyezésed nélkül pl. eladni sem tudja majd.

Azt meg nem értem miért vagy felháborodva, te nem fizetsz a törlesztőbe, mire fel kellene több tulajdonjog? Ha lejár a gyes, és több jövedelmed lesz, nyugodtan félretehetsz x összeget magadnak, hisz a törlesztőbe nem kell majd beadnod, legalábbis ezek után én nem adnék bele semmit a későbbiekben sem.

2016. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/97 anonim ***** válasza:
0%

#54


Minimális az olyan ahol a nő a gazdagabb. Bár ismerek ilyet kettőt is, ahol a fickó az undorító féreg, igazából 20 éve nem dolgozik, csak bulizik a sámánokkal meg koncertekre jár, a nő meg kaszál 700 ezret havonta. Na az se jobb, semmivel sem, nem fair, ha a fickó viszi az 50%-át mindennek. Mire fel?


Illetve mégegy van ilyen, de ott emberünknek kamu munkája van ahol csak bohóckodik, de jól él.


Közös ebben, hogy mindkét esetben a nő elég ronda, első esetben már-már visszataszító.



Undorító az emberi faj és ge*iknek áll a világ. Minél szarabb és gátlástalanabb vagy annál jobb lesz az életed, mert ki mersz használni másokat.

2016. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/97 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: ne írd alá! Gyes után mész vissza dolgozni. A férjed fizeti a hitelt, te pedig ugyanekkora összeget utalsz saját számlára, hogy legyen biztonsági tartalékod, ha kidob? Persze, hogy nem! Te majd a fizetésed 100%-át teszed a közösbe, hogy apunak meglegyen mindene.

Ez ÍGY már nem lesz korrekt. Vagy írd bele a szerződésbe, hogy továbbra sem adsz a közösbe 25 ezernél többet, amit a keresetből megspórolsz a saját számládon, az a TE különvagyonod.

A csok-ot pedig apuci egyben, kamatostul fizeti vissza, ha váltok 10 éven belül, és a gyerekek nem laknak a házban.

Úgyhogy a házassági szerződésben erre is térj ki, hogy a gyerekek maradnak veled, és x összeg gyerektartásra vagy jogosult.

Ha már írni akartok egy ilyet, térjetek ki minden részletre, ami egy válás során vitás kérdés lehet.

Mert így tényleg arról van csak szó, hogy ha férjed talál egy fiatal puncit, akkor te mehetsz az utcára.

2016. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 A kérdező kommentje:

Azert az 5%,mert maskulonben gondolom nem kapta vna meg a szocpolt.

Lehet,hogy nem tehet csak ugy ki a lakasbol majd,de a gyerekeket feltem,hogy oket ne tudja elvenni,hisz tenyleg semmim nincs ami a vagyont illeti. Edesanyamnak van egy kis lakasa,de kozel nem olyanok a korulmenyek,mint ebben a lakasban. O mar pedalozott ilyennel,hogy majd az ovei lesznek a gyerekek,plusz sokkal jobb modubb,mint en leszek valaha is (Legalabbis keresetem annyi valoszinu sosem lesz,mint neki)

Amugy nem magyar allampolgar es ha en es a gyerekekek nem lennenk,lakast sem tudna venni.

Orulok en ennek az 5%nak is,de a hazassagi szerzodeshez nem ertem,hogy miert ragaszkodik,ha igy is ugy is 50-50 a tulajdonjog (ha a jogot vesszuk figyelembe). Hiszen o azert szeretne ezt a szerzodest,hogy en megerositsem az 5%omat (Allitolag) . Ha ez nem valtoztat semmin,akkor mi ertelme van egyaltalan?

2016. nov. 29. 17:52
 60/97 anonim ***** válasza:
0%

#58


Utolsó mondathoz bónusznak, így meg ha a kérdező talál egy fiatal f*-szit akkor simán beköltöztethetné, mert 50% a "jog szerint"...

2016. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!