Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakast vasarol a ferjem. Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakast vasarol a ferjem. Az rendjen van, ha en csak 5% tulajdonjogot kaptam?

Figyelt kérdés

Nem mintha erre hajtanek,de meglepodtem a szazalek lattan. En a torlesztoreszletbe nem szallok majd bele,mert GYES-es vagyok,a ferjem allja. Allitolag ezert lesz csak 5% tulajdonjogom,amirol a ferjem dontott.

Ez igy teljesen normalis,vagy hogyan szokott ez eloszlani hazastarsak kozott?

Valamint..Ha nekem van allando lakcimem,ami edesanyam neven van,igy ha elvalnank (Isten ovjon),akkor nekem itelnek meg a gyerekeket(2 gyerek). Viszont ha most o vesz egy lakast,ami szinte csak az ove es barmikor kitehet,de a gyerekeket szeretne maganal tudna,akkor megtehetne azt,hogy elveszi tolem oket? Ha az o lakasa nagyobb,jobbak a korulmenyek?

Nem szemetseg,hogy felveszi utanunk a szocpolt,de csak 5% tulajdonjogot szeretne nekem?

Koszonom elore is a valaszokat!


2016. nov. 29. 13:37
 31/97 anonim ***** válasza:
69%

# 18: Tényleg, füvet is én nyírtam a házasságom alatt, akkor még ezt is hozzáadom a "munkadíjamhoz"! Jó ötlet!

De rendben, legyünk nagyvonalúak, vonjuk le a férfi munkákat... Nézzük csak... égőcsere kb. havonta egyszer, 5 percben. Évente 2-3 alkalommal egy-egy kisbútor összeszerelése (néhány óra).

Autószerelés, szobafestés, stb. - ezt mindig szakember végezte.

Számolok, számolok! Én most pont válás előtt állok, jól fog jönni. :)

2016. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
2%

#29 "vinném a lakást"...


Kibújik a szög a zsákból...

2016. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
2%
Na, ezért is mondom hogy a házasságból jól kijönni az fog aki genyább. Mindig a genyább nyer.
2016. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 anonim ***** válasza:
98%

32: igen, ki.

ha velem ezt megmerné tenni a kedves férjem, a szaros alsógatyát is vinném!


mielőtt megkapom, a párom az én lakásomban lakik és én vagyok a nő! de ugye biztos én vagyok a pénzéhes

2016. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/97 anonim ***** válasza:
100%

"Most vette/veszi a lakást. Erről nehéz lett volna X évvel ezelőtt szerződést írni."


Igen, csakhogy a házasség alatt keletkezett közös vagyonból veszi, ennél fogva miért akarja magának? Ráadásul a hitelfizetés is a közös vagyonból megy. Alá ne írj ilyent kérdező, mert most vesznek hülyére.

2016. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/97 anonim ***** válasza:
100%

# 28: Most veszi a lakást, de MIBŐL? Amiből veszi, az már közös, meg a hitel is.

Pl. exem a házasságunk alatt vett egy autót, 100%-ban a saját nevére. Jogilag viszont ez úgy néz ki, hogy azért tudott autót venni, mert addig az ÉN (házasság előtt szerzett, saját tulajdonú) ingatlanomban élt, nem kellett lakhatásra költenie, ahogy másra se, mert minden a feneke alá volt rakva: kaja, tiszta ruha, stb.

Az osztozkodásnál az számított, hogy ha nem éltünk volna együtt, azt az összeget egyedül nem tudta volna félretenni, innentől pedig közös. (Egyébként nem tartottam rá igényt, de ez más kérdés.)

2016. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 anonim ***** válasza:
17%

#35


És ez az ami nem tisztsséges. Fizetni csak X fizet, de mikor osztozni kell akkor rögtön Y is?


Ez annyira kommunista hozzáállás.

2016. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim ***** válasza:
0%

#36


Ez úgy lenne jogos, hogy arányos lenne a birtoklási % a bevételek és a kifizetések alapján.


Közös lónak túrós a háta, nem szabad közösködni.

2016. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
milyen ffi fizet csak???? közös vagyon van hahó. az hogy apuka keres 1millat, anyuka 100e-t akkor mi van? semmi.
2016. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
6%

31. Biztosan nagyon "csóró" a férjed, ha ennyire lelkes vagy a válásod okán. Éppen ez a probléma egyébként a rendszerrel. Te előadtál valami rinyálós hisztit, hogy miylen stresszes gyereket nevelni. Meg mennyibe került olna ha ezt szakember végzi. De a férfi oldalt minden esetben kihagyod. A munka persze nem stresszes, a férfinak biztos nincs felelősségérzete sem a felől, hogy már minimum 2 emberért kell kidolgoznia a belét. Nyilván miután hazament, le se szarja a ygereket. Nyilván ő nem aggódik amikor beteg a gyerek. És főleg, nem hallgatja naponta az asszony rinyálását arról, hogy egész nap a ygereket kergette a lakásban, meg mennyit melózik otthon, miközben a suttyó férfi meg otthon sincs.

Milyen érdekes, amikor a vagyon megosztást kell számolgatni, egyből lekesek leszünk. Miért? Mert tudjuk, hogy ha nem házasodtunk volna meg, és nem szültünk volna ygereket, akkor a csöves állásunkkal havi 150-200k val anyukával laknánk otthon, és szó sem lett volna milliós vagyon összegyüjtéséről.

Ugyanis itt arról van szó, hogy az az alapvető (hibás) feltételezés, hogy mindezt a nő IS meg tudta volna magának teremteni, ha nem házasodik meg. Ezzel szemben meg a szikár valóság az, hoyg egy fenéket. A nő melózott volna a tucat szakmájával aligbérért, és pontosan 0,0000 forint vagyont tudott volna "felhalmozni".

2016. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!