Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti a párotokat vagy a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a párotokat vagy a gyereket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egy újabb konfliktuskonfliktust kezdeményezni ezzel, szóval kérlek titeket ne egymás véleményét próbáljátok felülírni hanem a kérdésre válaszolni.


Tudom, hogy az ember a férjét/élettarsát teljesen másképp szereti mint a gyermekét, de mégis... Ha döntenetek kéne mit mondanátok?



2014. dec. 2. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
62%

Imádom, szeretem a férjem 20 éve együtt vagyunk, de ha választani kellene én a gyerekeimet választanám és elvárnám, hogy fordított helyzetben ő is így tegyen.


Írták páran hogy másik gyereked lehet, viszont párod nem. Nos 40 évesen én nem így érzek. Láttam felnőni (18, 16, 15) a gyerekeimet. Sok párt látok x év házasság után szétmenni, de a gyerekeid mindig ott lesznek melletted.

2014. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
59 Már hogy a fenébe ne lehetne ebből következtetéseket levonni, lehet, hogy én messzemenő következtetéseket vonok le, ezt alá is írom, de ez nem egy tudományos publikáció, hanem a gyk, ide én is csak az érzéseimet írom le. A pszichológia egyébként nem az egyén és a környezet viszonyát vizsgálja, de mindegy, mert ez sem tartozik a tárgyhoz.
2014. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:

60 Nehezen értelmezhető kérdés (egy tesztnél alap, hogy a legtöbb ember értse, hogy mire gondolunk, különben nem tudjuk összehasonlítani a teszteket) továbbá egy felnőtt ember általában nem olyan módon gonoszkodik, hogy összetöri a párjának a holmiját, sokkal gyakoribb a verbális gonoszkodás, ami viszont szerintem nem összevethető a sutasággal.

Ezen kívül a teszt tele van olyan válaszokkal, amik nem fedik le az összes lehetőséget, tehát ún. sugalmazó válaszokkal. Én sok esetben nem tudtam kiválasztani a rám illő állítást, ez egy könnyen kiküszöbölhető probléma lett volna, ha helyesen szerkesztik meg a tesztet.

2014. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy messzemenőt, az még hagyján... de szerintem nagyrészt helytelent, pláne akkor, amikor azt fejtegeted, hogy kinek való a gyerekvállalás és kinek nem... mivel az emberek sokfélék, ezért az igényeik és a kapcsolataik is sokfélék, és ezért a világgal annál rosszabb nem is tehető, mint az efféle uniformizálási kísérletek, hogy "hogyan kell gondolkodni" meg "hogyan nem helyes gondolkodni"... nézd meg, ezeken a fórumokon a "te táborod" (idézőjel) általában a meleg-korlátozó szülői attitűdöt gyakorló és azt elváró szülőkből áll - nos én meg pont attól robbanok fel, ha valaki így akar bánni velem, minden másra meg nyitott vagyok. És ez tökéletesen összefügg az itt feltett kérdéssel, az előző hozzászóló pl. leírja, hogy "Sok párt látok x év házasság után szétmenni, de a gyerekeid mindig ott lesznek melletted." - hát, duplán nem, sőt nem a négyzeten... egyfelől nem várhatod el a gyerekedtől, hogy mindig melletted legyen, és nem folythatod meg ezzel a felelősséggel, másfelől ez pont az elmúlt kb 100 év kifordult világa (Európában - teszem hozzá) amitől válságba került a család, és amitől izgalmas ez a kérdés... - előzőleg ugye a párok 90+%-a együtt maradt viszont a 10 gyerekből felnőtt 3... pont a pár volt a biztos pont millió éven keresztül - ez teszi ezt a kérdést érdekessé és izgalmassá, és tanulmányok, könyvek témájává...
2014. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:

64 Azt gondolom, hogy kissé túl sok mindent látsz a dolgok mögé. Be kell valljam azt sem tudom, hogy milyen a meleg-korlátozó szülő, nem hinném, hogy ilyen lennék, majd egyszer talán utánanézek, de nem nagyon szoktam korlátozni senkit, semmiben. Az, hogy ki merem mondani, hogy nem kell mindenkinek a gyerek, azt továbbra is fenntartom, kár, hogy a társadalom egyik alapelvárása a gyerekvállalás, másrészt nyilván ösztön is, de jobb lenne, ha egyesek elfogadnák, hogy igazából ők nem szeretnének gyereket és ennek megfelelően élnének. Nagyon sok abszolút negatív példát látok, lehet, hogy szakmai ártalom. Az általad említett jelenségek mögött teljesen más (és már bizonyított) okok állnak, ezért ezeket nem keverném ide, hogy 100 évvel ezelőtt mi volt más, mint manapság és miért voltak olyan tartósak a házasságok, mert ez túl hosszú lenne, de talán ha annyit mondok, hogy gyakorlatilag nem volt válás az már érthetővé teszi azt, amire gondolok. És mielőtt az jönne, hogy de volt válás, igen, volt, csak annyira alacsony volt a társadalmi elfogadottsága, hogy senki nem merte bevállalni.

Ha mindenképpen kell húznom egy sarkos határt, akkor azt gondolom, hogy a gyerekedben jobban bízhatsz, mint a párodban, amennyiben jól nevelted fel. A párkapcsolat manapság nagyon könnyen megszakítható állapot, a gyereked, szülőd pedig mégiscsak az marad aki, de úgyis mondhatnám, hogy a társadalom teljesen simán tolerálja, ha minden ok nélkül elhagyod a feleségedet, viszont ha a gyerekedet, vagy az anyádat, akkor komoly támadásoknak teszed ki magad, és erkölcsileg nagyon sokan el fognak ítélni.

2014. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:

#65, "de úgyis mondhatnám, hogy a társadalom teljesen simán tolerálja, ha minden ok nélkül elhagyod a feleségedet, viszont ha a gyerekedet, vagy az anyádat, akkor komoly támadásoknak teszed ki magad, és erkölcsileg nagyon sokan el fognak ítélni." - szerinted mi számít, az, hogy valaki önmaga tudjon együtt élni a saját döntéseivel és a saját bőrében, közegében érezze jól magát, vagy a "társadalom erkölcsi elítélő" okoskodása????


" akkor azt gondolom, hogy a gyerekedben jobban bízhatsz, mint a párodban, amennyiben jól nevelted fel." - én meg azt gondolom, hogy ez a megközelítés kimondva-kimondatlanul azt fedi, hogy az ember azt hiszi, hogy a gyerekére sokkal jobban rá tudja kényszeríteni a saját gondolkodását és értékrendjét mint a párjára... hát én meg azt gondolom, hogy a páromban bízhatok jobban, hisz őt a tulajdonságai ismeretében én magam választottam önként, ha meg mégsem, akkor okolhatom leginkább a saját rossz választásom. A gyerek meg - ha jól van nevelve - még véletlenül se nekem akar majd megfelelni - el sem várhatom tőle - hanem a saját gondolkodásának, értékrendjének, saját leendő párjának. Ő engem soha nem vállalt önként, ergo nem is tartozik semmiféle felelősséggel értem, én vállaltam teljesen egyoldalúan, hogy - figyelj! - segítek(!) neki(!) felnőni. Ez a véleményem.

2014. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
66 És akkor tulajdonképpen miért is van gyereked? Miért segítesz neki felnőni? Egy halom pénzbe, energiába belekerül és egyáltalán nem biztos, hogy 20 évesen még szóba fog állni veled. Akkor mi értelme van?
2014. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig igen a gyerekedre sokkal jobban rá tudod erőszakolni a saját értékrendedet, gondolkodásmódodat, mint a párodra, ez evidens szerintem, de nem erőszaknak szokták hívni, szerintem ez inkább simán maga a szocializáció. Természetes, hogy a gyerekednek az lesz a követendő, amit tőled lát (általában).
2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:
#67, na látod, aki erre a kérdésre ÍGY tud adni egy jó saját választ, annak szabad gyereket vállalni valójában, abból biztosan nem lesz toxikus szülő:)
2014. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
gyerekeimet szeretem jóban de ezt nem lehet mérni hogy melyiket mert a páromat meg másfajta szerelem/szeretettet érzek.
2014. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!