Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti a párotokat vagy a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a párotokat vagy a gyereket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egy újabb konfliktuskonfliktust kezdeményezni ezzel, szóval kérlek titeket ne egymás véleményét próbáljátok felülírni hanem a kérdésre válaszolni.


Tudom, hogy az ember a férjét/élettarsát teljesen másképp szereti mint a gyermekét, de mégis... Ha döntenetek kéne mit mondanátok?



2014. dec. 2. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
53%
Csak,hogy annak a 2-éves gyereknek TE és a kedves feleséged adtatok életet és ő csak RÁTOK tud támaszkodni mindenféle téren. Ha ne adj isten bármilyen krízis helyzet alakulna te nem a gyermeked védenéd? Inkább nem írom le mit gondolok rólad...
2014. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
58%
30 Ne haragudj, de ez beteges. Kezeltesd magad. Mindenki örül neki, hogy szereted a feleségedet, de neked vagy nem kellett volna gyereket vállalni, vagy mentsd, ami menthető, fordulj szakemberhez, mert ezzel a gyereknek ártasz. Szerinted ha meglátja ezt a kommentet, mondjuk 16 éves korában, az milyen lesz neki? Nyilván nem fogja meglátni, de elméleti síkon vagyunk, ugye. A hozzáállásodat azt érzi már 2 évesen is egyébként. Azt a gyereket te és a feleséged hoztátok a világra. Nem kell minden idióta kérdésre válaszolni inkább, de a gyereked az új családtagod, nem mérlegelhetsz közötte és a feleséged között. És basszus nem is nagyon tudok elképzelni olyan apát, aki mondjuk egy háborúban ha azt mondják neki, hogy akkor most az assszonyt, vagy a gyereket lőjük fejbe, nyugodt szívvel azt válaszolná, hogy, hát természetesen a kölyköt, abból csinálhatunk másikat, meg úgyis a feleségemmel vagyok együtt több ideje, kicsit jobban kötődök hozzá.......... még viccnek is rossz ez az egész.
2014. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
31%

Természetesen védeném a gyerekemet teljes energiámmal, soha sehol sem írtam, hogy nem tenném. Én csak azt írtam a feleségem a legfontosabb számomra.


Csakhogy a te gondolatmenetedet kövessem: A feleségemmel még akár 5 gyermekünk is lehetne a jövőben (ha annyit nem is, de szeretnénk még). Ellenben "krízis helyzetben" ha "választanom kéne" és nem "mellette döntök" akkor már nem. Tehát a döntést ilyen anyatigris gondolatmenettel úgy is lehet értelmezni, hogy a többi, potenciális utódainkat választom...

2014. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, a gyermeked egyedi, megismetelhetetlen. Igen, lehet még 623 gyereked is, de egy sem lesz ő. (igen, a feleséged is egyedi, csak azért írom, hogy a választás során ez a logika kicsit sántít)
2014. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
53%

Nem látom, hogy mi ebben a beteges. Az hogy nem a te értékrended szerint gondolkodom? Nem utálom a gyerekemet sehol sem írtam ilyet. Mond a kérdezőnek hogy beteges, amiért ilyen kérdést tett fel.


Tudod az a röhejes, hogy az ilyen anya(apa?)tigrisek mint te, simán elnézitek például, hogy a gyerek bagózik állat módjára életveszélyesen motorozik potenciális veszélybe sodorva a saját életét. De egy ilyen válasz, amit ide firkantottam az beteges. Hát már bocs de nem tudom mit mondjak.

2014. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj, hogy miből szűrted le, hogy elhanyagoljuk a gyermekünket, és nem érdekelne, ha pusztitana magát, ezt nem értem. Nem tudom, szerintem pl. minden veszhelyzetben alap, hogy a gyerekeket mentjuk elsőnek. Még a Titanicon is így volt, pedig ott a paniktol mindenkinek elszállt az agya. De még ott is a gyerekek voltak az elsők.
2014. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
27%

35

Én nem vagyok anyatigris, ebben biztos lehetsz.

Valóban az az ember is beteges, aki feltette a kérdést. Gondolom, valamivel pörgetni kell az oldalt.

Veled csak annyi a gond, hogy nem alakult ki benned a szeretet a gyermeked felé, hiába írod azt, hogy szeretem, mert más mondataidból kiderül, hogy ez nem igaz és hidd el a gyerek ezt megérzi és teljesen frusztrált lesz, ami utána neked is, meg a feleségednek is nagyon rossz lesz. Én már találkoztam olyan apával, aki nem szerette az egyik gyerekét, vagy legalábbis fennhangom magyarázott arról, hogy mennyivel jobban szereti a másikat, kicsi gyerekekről van szó, hát meg is lett az eredménye, de apukában legalább volt annyi belátás, hogy valami azért nem kerek és pszichológushoz fordult (na jó, elrángatta a felesége) és helyrejöttek, azóta a gyerek is normálisan viselkedik.

Ez nem értékrendbeli kérdés egyébként, ha nem tudod befogadni azt a kis lényt, akit te hoztál létre, akkor nem kellett volna gyermeket vállalni, ugyanis nem muszáj. A szerelmet, amit a feleséged iránt érzel nemhogy tönkreteszi egy gyerek, hanem optimális esetben még szebbé teszi, tudod: szerelmünk gyümölcse.........

2014. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
47%

Nem feltétlen rád ártettem hogy elhanyagolod, hisz nem ismerlek. De úgy általánosságban elfogadott hogy a diákság bagózik gimiben (gyakran nyolcadikban is már). Tinik tömkelege szenved motorbalesetet. Speciel én ismerettségi körömben van olyan ember (nem most volt már hanem 12 éve) Hogy szülei vettek egy osztálytársamnak Crossmotort 17. születésnapjára. Ugratás közben kitört a nyaka.


Ezek az emberek nem betegek? De én beteg vagyok mert egy döntési helyzetben két számomra nagyon fontos ember közül nem azt választom akit szerinted helyes?


Elhiszem hogy szerinted egy utolsó féreg vagyok, és azt is hogy nem értesz velem egyet. De betegnek ne nevezz már... Van nálam rosszabb teljesen hétköznapinak tartott szülői viselkedésforma is.


A Titanic nem a legjobb példa, mert ott a legénység tisztjei voltak döntési pozícióban és nem egy családi dologról volt szó.


29/F

2014. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
46%
37-es,en is pont ezt akartam írni. Én nem vagyok osanya, cseppet sem, sőt az első gyerekkel meg idő is volt, míg össze csiszolodtunk. Tovabba férjemmel mai napig fontos a kettesben eltoltott idő, utazgatni is szoktunk, míg a kicsik a nagyinal vannak. Bennem viszont nagyon erős a felelősség érzet. Én hívtam őket életre, nem ők kértek az életet. Kicsik, és felelősséggel tartozom irántuk. Soha semmi szín alatt nem mondanék le róluk senki kedvéért sem. Pedig imádom a férjem.
2014. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem te éppen a lényeget nem érted, az sem lenne jó, ha a gyereket választanád és mellette kampányolnál ugyanolyan hevesen, mint ahogy most a feleséged mellett kampányolsz. Egyszerűen nem kellett volna választani, vagy legalább nem ennyire őszintén, mert a válaszaidból csak egy dolog jött le, hogy elképesztő hidegvérrel tudsz mérlegelni a közvetlen családtagjaid életét illetően. Ez súlyosabb annál, az én értékrendem szerint, mint ha valaki hagyja, hogy dohányozzon a gyereke, mert te lelkileg fogod tönkrevágni azt a gyereket, azzal, hogy érezteted vele, hogy nem fontos neked. Természetesen nem tudom, hogy mi áll a háttérben, még az is lehet, hogy semmi, csak tűlságosan komolyan vetted a kérdést, de nekem nagyon is furcsának tűnnek a válaszaid. Vagy megérted, vagy nem, de nemcsak szavakkal, tettekkel lehet bántani valakit, főleg a kisgyermekeknek olyan antennáik vannak, amin mindig megdöbbenek, hogy honnan tudják pontosan, hogy mi a pálya, szavak nélkül is, de tudják. Persze nyilván megerőszakolni sem tudod magad, hogy mostantól szeretem a kölykömet, mert az sem fog menni.
2014. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!