Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti a párotokat vagy a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a párotokat vagy a gyereket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egy újabb konfliktuskonfliktust kezdeményezni ezzel, szóval kérlek titeket ne egymás véleményét próbáljátok felülírni hanem a kérdésre válaszolni.


Tudom, hogy az ember a férjét/élettarsát teljesen másképp szereti mint a gyermekét, de mégis... Ha döntenetek kéne mit mondanátok?



2014. dec. 2. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
26%

Kedves 29/F, nyugi, még mindig nem az ősanyucik kara dönt arról, hogy ki hogyan gondolkodjon a párkapcsolatáról és a gyerekeiről, és hogy ki vállaljon gyereket...

És hát valljuk be, valójában önmagukon kívül senkit sem érdekel, hogy mit tartanak betegesnek...

Bár hát szerintem meg az a beteges, ha valaki meg akarja mondani másoknak, hogy miről hogyan "kell", "szabad", "normális" gondolkodni...

2014. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
47%
41 Ebben mi az ősanyuci? Komolyan mondom hihetetlen. Szerinted az apák, illetve a normális anyák nem tesznek meg mindent a gyerekükért? Dehogynem. Ehhez nem kell ősanyának lenni, ehhez egyszerűen csak egy -legalább valamennyire- egészséges személyiség kell és semmi több.
2014. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
26%

#42, pont az, hogy folyamatosan definiálod a "normális", "egészséges" stb személyiséget - természetesen a tieddel egyező véleményekre. Holott természetesen az s ugyanolyan normális és egészséges, aki számára a párja a fontosabb, az "első az egyenlők között"...

Sőt, a "jajj, nekem a gyerek az első, mert a gyerek érdeke..." típus inkább a toxikus szülő voltáról szokott elhíresülni később... mert általában képtelen az elengedésre...

2014. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
91%
43 Nem esett még le, hogy számomra egyik válasz sem helyes? Leírtam már. Nem lehet dönteni közöttük, ha ilyen helyzet előáll akkor apuka inkább főbe lövi magát, minthogy döntenie kelljen. Egyébként az emberek hajlamosabbak mindig a fiatalabbat menteni, ez minden katasztrófa, stb. esetén így van.
2014. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
26%

Kedves #44, én egyáltalán nem lőném főbe magam, azzal ugyanis mindkettőt magára hagyom...a lehető legrosszabb megoldás, a felelősség nem vállalása. Tudod, ez olyan, mint az az eset, amikor szülésnél kérdezi az orvos, hogy az anyát vagy a gyereket? Arra is egyértelmű a válasz számomra, már bocsi, de egyértelműen és nagyon eldöntötten xarok az énvéremre, ha a társamról van szó - ennyi.

A másik, hogy lehet, hogy egyeseket (jó, hagyjuk az "ősanyucizást":)) felháborít a téma, de attól még létező téma, cikkek, könyvek születnek róla...

pl Ny-Times: [link]

... hidd el, jó téma, nyugodtan lehet róla beszélni:)))

2014. dec. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
32%

#44, és még hagy hívjam fel a figyelmed egy érdekességre: "43 Nem esett még le, hogy számomra egyik válasz sem helyes? Leírtam már. Nem lehet dönteni közöttük, ha ilyen helyzet előáll akkor apuka inkább főbe lövi magát, minthogy döntenie kelljen." - miközben azt mondod, hogy számodra egyik válasz sem helyes, közben meg döntöttél valójában, mert nem férfiről, nem férjről, hanem apukáról beszélsz - automatikusan abba a szerepbe helyezed el a döntési helyzetbe került férfit, ha állításod szerint tudatosan nem is, de valójában teljesen egyértelműen azt várod tőle el, hogy apukaként gondolkodjon, ne férfiként-férjként:))))

Na, én egy ilyen helyzetben férfiként gondolkodnék...

2014. dec. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
91%

Másik gyereked, lehet és másik párod is. Ha azt gondolod, hogy a gyereked pótolható, akkor feltételezed, hogy a gyerek egy tucatárú, amiból lehet még egy ugyanolyan. A gyerek is és a társ is egyedi, megismételhetetlen.

Számomra nem az a megdóbbentő, hogy kit választanátok, hanem az indok.

Amúgy nem az állatvilágban élünk.

2014. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
56%

Szent Isten...

Egyebkent mar a hozzaszolasok minosegebol megnyilvanul, hogy ki az, aki erzelmileg degeneralt, es ki az aki nem.

Hogyan lehet olyat allitani, hogy aki a parjat valasztana, az nem szereti a gyereket? Ez miert lenne rossz hatassal a gyerek fejlodesere nezve? Nem "majomszeretetre" van szuksege.

Senki nem irta, hogy ne szeretne az utodjat. Ismetlem senki. Megis mibol vontatok le a kovetkeztetest, hogy aki a parjat valasztana, az egy onzo diszno, es kaksizik a kolok fejere?

2014. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
62%
Mellesleg, ha csak egyikünk megmentésére lenne lehetőség, és férjem engem választana, és nem a gyerekét, akkor soha tobbé nem tudnék még ránézni sem.
2014. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
32%
Kedves #49, ez lehetséges... de ha nem téged választana, akkor meg ugye biztos, hogy nem...
2014. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!