Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti a párotokat vagy a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti a párotokat vagy a gyereket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék egy újabb konfliktuskonfliktust kezdeményezni ezzel, szóval kérlek titeket ne egymás véleményét próbáljátok felülírni hanem a kérdésre válaszolni.


Tudom, hogy az ember a férjét/élettarsát teljesen másképp szereti mint a gyermekét, de mégis... Ha döntenetek kéne mit mondanátok?



2014. dec. 2. 18:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:

48 Olvasd el, amit írt abból egyértelmű, hogy nem szereti a gyereket, akit mellesleg én lazán el is vennék tőle, mert az ilyennek nem való a gyerek, az nem indok, hogy a feleségemmel több időt töltöttem együtt és hasonlók. Ráadásul rangsorol, pl. ha elválnék a gyerekemet szeretném jobban, mint az új páromat. Már bocs, de ezt mi az oviban csináltuk, ki a legjobb barátom címen, teljes hülyeség. Eleve nem is lehet tudni, hogy kit szeretne jobban egy teljesen más élethelyzetben. Másrészt azért pl. én más családtagjaim közül se tudnék választani, tehát nem kettő ember van az életemben, aki egyformán fontos nekem, hanem jóval több.

Ja és még valaki írta azt a butaságot, amikor az anya és a gyerek között kell dönteni, aki ugye még meg sem született, az egy teljesen más helyzet, ott egyértelmű, hogy az anya a fontosabb, nem pedig egy embrió. Csak itt egy kifejlett 2 évesről beszélünk. Amúgy ha valaki ki akarja nyírni a családot, az nem fogja meg kérdezni, hogy kit választasz, úgyhogy téma részemről lezárva.

2014. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
"egyértelmű, hogy nem szereti a gyereket, akit mellesleg én lazán el is vennék tőle, mert az ilyennek nem való a gyerek," - na, pont erre írtam a #41-et...
2014. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
52 Igazából én már rohadtul unom ezt a témát, vedd a fáradtságot és olvasd végig 29/F hozzászólásait, ha szerinted vele semmi gond nincsen, akkor úgy sincs miről beszélgetnünk, tisztában vagyok vele, hogy sok érdekes ember szaladgál a világban és a virtuális világban is, szóval ez most nem fog kiborítani, sőt én is ismerek teljesen inkompetens szülőket, de rájuk is csak azért haragszom, mert a gyerek nem kötelező kellék, nem kell csinálni, ha egy pár úgy érzi, hogy nekik ketten annyira happy az élet, akkor nem kell gyereket vállalni.
2014. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
47%
Kedves #53, végigolvastam és elvi síkon sokkal szívesebben lennék 29/F gyereke, mint a tiéd, már bocs... és ez 100%. (gyakorlatban legfeljebb fordítva jönne össze, n.b. a fiam hasonló korú, mint ő)
2014. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ebben ki is egyezhetünk, nekem sem álmom egy nulla érzelmi intelligenciával rendelkező gyereket nevelni, úgyhogy mehetsz nyugodtan 29/F-hez.
2014. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:

Kedves #55, az érzelmi intelligencia pont NEM egyenlő a szülő-gyermek viszony túlfetisizálásával.... érzelmi intelligencia pont a dolgok maga helyén kezeléséhez, a másik önálló értékrendjének és szabad akaratának tudomásul vételéhez, elfogadásához, az elengedés képességéhez kell...

Egyébként tegyél próbát: [link]

:)))

2014. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
56 Az a gond, hogy szakmabeli vagyok úgy, hogy nem fogom az online pszichológia oldalt olvasgatni, azért kösz. Egyébként attól még mert történetesen értek a pszichológiához, ott sem egyeznek ám feltétlen a vélemények, szóval már azon se lepődnék meg ha lenne olyan kollega, akinek bejönne 27/F hozzáállása, na jó azért meglepődnék. Valamit amúgy nagyon félreértesz, semmi olyasmit nem mondtam, hogy majomszeretettel kell csüngeni a gyereken, az sem tesz jót. De te valamiért konzekvensen félreérted a kommentjeimet.
2014. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:

Egyébként annyira unatkoztam, hogy kitöltöttem ezt a tesztet, fel is húztam magam rajta rendesen, mikor jutunk már el oda, hogy a pszichológusoknak is tanítanak valamilyen alap módszertant közvélemény-kutatásokhoz? Szerintem ami hiba csak előfordulhat, benne volt a tesztben.


De itt az eredményem:

"A kérdőívre adott válaszai alapján Ön valószínűleg az egészséges emberek csoportjához tartozik, azaz érzelmi intelligenciájának szintje megfelel annak, amivel a legtöbb ember rendelkezik."


Ez a kedvenc kérdésem belőle: "El tudja dönteni, hogy partnere gonoszkodik éppen, vagy csak suta?" Tulajdonképpen csak értelme nincs, na mindegy, furcsa, hogy van olyan pszichológus, aki ehhez a nevét adja.

2014. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:

Kedves #57, dehogy értem félre:) a helyzet az, hogy ha értesz a pszichológiához, akkor nyilván azt is tudod, hogy ez a tudomány az egyén és a környezet viszonyát vizsgálja, tehát nem lehet semmiféle általános következtetést levonni egy ember személyiségére abból, hogy valaki hogyan áll egy konkrét másik személyhez, vagy egy konkrét helyzethez... de valamiért mégis ezt teszed...

Egyébként én is megcsináltam... puszta kiváncsiságból, a te "egy nulla érzelmi intelligenciával rendelkező" állításod után. Hasonló végeredménnyel...


ps: egy népszerű teszttől ne várd az MMPI szintjét:))) - bár én azt is megcsináltam már, a Rorschach-hal meg a Szondival együtt...

2014. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
(ja, az inkriminált kérdés szerintem teljesen értelmes, más megfogalmazásban: el tudja különíteni a sutaságot a tudatos rosszindulattól? - avagy anyucikád azért törte össze a párodtól kapott kedvenc bögrédet, mert béna volt, vagy azért, hogy ezzel álljon bosszút, mert szerinte túlzottan befolyásol a párod - mondjuk)
2014. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!