Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagynátok a vőlegényeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a vőlegényeteket csak azért, mert nem végez semmi házimunkát, mert szerinte nektek jobban van erre időtök?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, ő 8-ban, én itthonról dolgozom (tényleges alkotó tevékenységet végzek, tanulmányírás, dolgozatok javítása, ilyesmik). Heti két napot járok be a munkahelyre, meg a suliba is néha.


(A vőlegényem és én ugyanannyit keresünk!)


Tehát tény, hogy sokat vagyok itthon fizikailag. Egyébként jól elvagyunk, de én emberileg nem bírom elviselni ezt a bánásmódot, engem nem így neveltek a szüleim. Ők mindketten 8-ban dolgoznak, otthon megosztják a házimunkát fele-fele arányban.


Nálunk: kis lakás (erkély sincs), házimunka az nagyjából: mosogatás kézzel, mosás géppel, teregetés kézzel, takarítás hétvégén, macskaalom, bevásárlás naponta (nehezebb dolgokat kihozatjuk, mint mosógél).


De MINDEZ rám marad. Viszont, ha elhagyom, nem biztos, hogy találok most már olyat, aki normálisan kezeli a nőket, szóval ott a kétely...Már kezdem azt hinni, hogy a szüleim a földönkívüliek.:)


26N


2014. aug. 21. 10:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
32%

"úgy értettem, hogy nincs szárítógépünk sajnos...még, de muszáj lesz venni, ha így marad a helyzet."


Ne haragudj, ez a kis szösszenet nem ide tartozik, csak azért kell, hogy tudd tudom miről van szó.

Nézd! Nő vagyok. Olyan nő aki dolgozott otthon is. /nagyon jól tudom, hogy a 8 órás munkaidőből effektíve 6-ot is nehéz végigcsinálni, hiszen rövidebb idő alatt is kész az ember. Amúgy meg az otthoni melónál magad osztod be az időd. Ha a szívedre teszed a kezed, azért bevallhatod, hogy basszus nem kell megszakadni./Mára már nem otthonról dolgozok, és van két kamasz gyerekem. Valamint egy férjem, aki a munkabeosztása miatt nem tud otthon besegíteni. Mégis boldog vagyok. Mily meglepő.


De azért a jó .........sza már meg. Nehogy már nőként gondot okozzon kiteregetni hetente két gép ruhát KÉZZEL ami kb 2*5 perc. Basszus. Ezzel kivertél nálam mindent.


Neked angyalka nincs más bajod, minthogy iszonyatosan lusta vagy. Nem azt mondom, hogy egy nő legyen otthon cseléd, de ne is legyen semmirekellő.

A nők és a férfiak mások. Máshogy fejezik ki a gondoskodást, a törődést. Ez nem óvoda, hogy tegnap én csináltam, most te jössz.


Szerintem még ne házasodj, kíméld meg a férfiakat magadtól. Először érj fel a feladathoz, hogy nőnek nevezhesd magad.

2014. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a kedves párod sem szünet nélkül dolgozza végig a 8 órát. Tedd egy zsákba neki a szárítótól levett ruhákat, hogy ebédszünetben hajtogassa össze őket.
2014. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
81%

"Először érj fel a feladathoz, hogy nőnek nevezhesd magad."


Hála az égnek, nem a te tiszted megmondani, hogy ki nő és ki nem.

2014. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit takar a kislakás, én kb. egy átlagos méretű 2 szobás lakásban lakom egyedül, és nem tudom kinek milyen szuperképességei vannak, de konkrétan ha az egészet ki akarom takarítani egy nap alatt az bizony nem fél óra meg 15 perc, hanem minimum 3 óra, de lehet én vagyok túl alapos/szöszmötölős. Mosogatás szintén, ha sütök/főzök valamit rengeteg mosatlan keletkezik, amit szintén nem két perc elmosni, eltenni, mondjuk az én párom bár nem lakik itt mégis szó nélkül segít, ha főzök pl.: közben elmosogat, de volt már olyan, hogy takarításban is segített.

Szóval ha alapból hétvégén takarítotok miért ne lehetne felosztani: egyik héten egyik, másik héten másik, vagy a lakást soztjátok fel. A mosatlant is egyszerűbb kezelni, ha mindenki elmossa maga után, amit használt. Vagy amíg te hétvégén takarítasz, ő pihen egyet jóízűen?

Ha amúgy minden rendben van, nyilván csak azért ne hagyd el, egyszerűen meg kell próbálni ahhoz szoktatni, hogy bizony semmi nem magától lesz tiszta.

2014. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
100%

"én is azt mondom hogy a feladatokat meg kell, osztani, csak éppen... egy kis lakás rendbentartása nagyjából egy nagy 0. most őszintén. mondd, hogy többet vesz igénybe mint napi 20 perc?"


A pasinak nincs 20 perce????? :) LOL



Tizenéves lánykák és kiszolgálást elváró pasi írna ide, de ne foglalkozz ezzel. NEM VAGY HÁZVEZETŐNŐ.

Ha nekem valaki ilyent mondana vagy ilyent elvárna, azonnal lelépnék/ vagy kidobnám.


Vannak normális pasik is, is ilyen kiskirály nem kell. CÁlpzza meg a buta nőket, akiket sakkban tarthat.

2014. aug. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
100%

célozza meg...


CSAK felkaptam a vizet, mert sokan azt gondolják, hogy a házimunka nőm dolga.


Ebből 4 eset van:

1. Lusta, maradi pasi

2. Kapcsolatfüggő nő

3. Kis tizenéves lila köd, aki csak férjhez menni akar, de azt bármi áron

4. Maradi nő, aki egész életében kiszolgál egy pasitm csak mert jár neki ??????

2014. aug. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

Nos én el sem jutottam volna a menyasszony vőlegény státuszig olyan férfival, aki lusta házimunkát végezni...


Mindketten úgy gondoljuk a férjemmel, és a kapcsolat elején is úgy gondoltuk, hogy ha a kapcsolatban mindketten dolgoznak, akkor megoszlik a házimunka is.


pl Ha mindketten azonos óraszámban dolgoznak a felek, akkor 50-50 arányban oszlik a házimunka

Ha mondjuk a férj 12 órázik netán ez fizikai munka is, a nő pedig 8 órázik akkor mondjuk 60-40 arányban oszlik meg a házimunka a nő javára. Ugyanez fordítva, ha a nő dolgozik többet.

Ha a hölgy háztartásbeli, és a férj dolgozik, akkor a nő végezzen el mindent. De itt se legyen az pl hogy a férfi ezt kihasználja, tehát szándékosan ne koszoljon több edényt mint amennyit muszáj, ne hagyja szét a cuccait satöbbi...és ha mégis megkéri valamire az asszony akkor mozduljon meg (mert nem fog belehalni)


Én egy időben voltam csak háztartásbeli kényszerűségből (munkanélküli voltam), akkor mindent én csináltam, de a férjemet pl simán megkérhettem dolgokra pl/ ha én épp a palacsintáját sütöttem, amit nem lehet otthagyni, de közben lejárt a mosógép,/ hogy teregessen ki...

Vagy hogy ne hagyja szét a szennyesét, hanem dobja a mosógépbe, vagy a szennyes tányért a mosogatóba tegye, ne hagyja a gép előtt a szobában...bár erre igazán megkérni se kellett, magától gondolta úgy, hogy nem használja ki a helyzetemet...

Vagy pl amikor elég beteg voltam nem rinyált hogy kicsit szalad a háztartás...(láz, hidegrázás, szédülés, fejfájás, hányás, torokfájás, köhögőrohamok, ami hányással végződött, még fulladtam is) ekkor egyenesen megtiltotta hogy takarítsak, bár csináltam, csak nem minden nap, nem annyit, és abban az egy hónapban amíg ez tartott, a járólapok közti fugákat se pucoltam ki. Ebben az időszakban ha felálltam az ágyról, szédültem.... piszok rosszul voltam...és teljesen megértette...


Aztán amióta lett munkám, megint közös a házimunka, de én többet végzek, mert kevesebbet dolgozom. Csak 8 órában, ő meg 12-ben, és egyszerűen olyan későn ér haza, hogy hétköznap semmire nincs ideje, csak enni, közben nézni valamit, aztán gyors zuhany és irány az ágy...


Én meg bő 4 órával előbb érek haza. Simán belefér hogy én csináljak több dolgot. Ami mellesleg nem is megerőltető:) és főzni egyenesen szeretek. A takarítás meg olyan, hogy közben zenét hallgatok és nagyon hamar elmegy az idő...

2014. aug. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
100%

Most végigolvastam a válaszokat és néhányon ledöbbentem.


Szóval van aki szerint aki otthagyná a házimunkát nem végző férfit az nem is szereti a párját?


Micsoda logikája van némelyeknek...


Na és a pasi? Aki kvázi cselédnek nézi a menyasszonyát? Az aztán q..vára szeretheti a párját....


Attól hogy ő otthon dolgozik, attól az még ugyanúgy munka.... tehát csak ezért nem várható el, hogy mindig mindent ő csináljon. Csak akkor lenne rendben a dolog, ha csak a férj keresne pénzt.

2014. aug. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az lehetne a járható út nektek, hogy hétköznap csak a legszükségesebbeket csinálod meg. A legfontosabb mosogatás, max a széthagyott cuccok osszerakása.

És a hétvégén lehetne rendesen kitakarítani, fele fele arányban. Ez így elfogadható lenne számodra?

2014. aug. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
8%

"Ebből 4 eset van:

1. Lusta, maradi pasi

2. Kapcsolatfüggő nő

3. Kis tizenéves lila köd, aki csak férjhez menni akar, de azt bármi áron

4. Maradi nő, aki egész életében kiszolgál egy pasitm csak mert jár neki ??????"


Van egy 5. is. Nő vagyok, de nem találtam magam a felsorolásba.

Tehát 5.


Nőnek nevelt nő, aki a gondoskodását, szeretetét nem csak az ágyban fejezi ki, hanem az élet más területein is. Igen, jól esik nekem, amikor a férjemnek biztosítom a megfelelő körülményeket munka mellett is. Mert ugye ezért nem ücsörgünk otthon mert létezik a házimunka, csak jól szervezzük az időnket.

Jól esik amikor megdicséri a főztömet, amikor ad egy puszit amikor kiveszi a szekrényből a vasalt tiszta ruhát stb. Ugyanezt megteszem a fiaimért is. Így a Ti olvasatotokban három pasi cselédje vagyok. Ez viszont nem igaz.

Rengeteg elismerést és ölelést kapok én ezért otthon.


Nekem viszont fontos, mármint a lelkemnek fontos, hogy ilyen szinten kifejezzem a szeretetemet. Tőlük én is rengeteget kapok.

2014. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!