Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagynátok a vőlegényeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a vőlegényeteket csak azért, mert nem végez semmi házimunkát, mert szerinte nektek jobban van erre időtök?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, ő 8-ban, én itthonról dolgozom (tényleges alkotó tevékenységet végzek, tanulmányírás, dolgozatok javítása, ilyesmik). Heti két napot járok be a munkahelyre, meg a suliba is néha.


(A vőlegényem és én ugyanannyit keresünk!)


Tehát tény, hogy sokat vagyok itthon fizikailag. Egyébként jól elvagyunk, de én emberileg nem bírom elviselni ezt a bánásmódot, engem nem így neveltek a szüleim. Ők mindketten 8-ban dolgoznak, otthon megosztják a házimunkát fele-fele arányban.


Nálunk: kis lakás (erkély sincs), házimunka az nagyjából: mosogatás kézzel, mosás géppel, teregetés kézzel, takarítás hétvégén, macskaalom, bevásárlás naponta (nehezebb dolgokat kihozatjuk, mint mosógél).


De MINDEZ rám marad. Viszont, ha elhagyom, nem biztos, hogy találok most már olyat, aki normálisan kezeli a nőket, szóval ott a kétely...Már kezdem azt hinni, hogy a szüleim a földönkívüliek.:)


26N


2014. aug. 21. 10:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, 11órától 15óráig folyamatosan nyomon követted a kérdésedet. Tehát van időd a munkád mellett vagy nincs?

Ezt egy nem otthoni munkahelyen nem hiszem, hogy meg lehet tenni. Ott folyamatosan megy a munka a kajaidőt leszámítva.

Másik:

Valaki már írta amit én is akartam, viszont azóta sem reagáltál rá. Neked nem kell utaznod a munkahelyre, ez is legalább egy óra naponta. Ami házimunkát felsoroltál, abból a mosogatás az, amit naponta meg kell csinálni. Az pedig az egy órába simán belefér. Még ha az almot is naponta takarítod, az is belefér.

A kérdésedben azt írtad, a vőlegényed azért nem segít, mert neked több időd van, nem azért, mert te vagy a nő, és így a te feladatod. Márpedig ebben igaza van. Én is itthonról dolgozom, és mióta így van, nem várom el a férjemtől, hogy a munkahelyről hazaérve még nekilásson mosogatni, mert kerülök fordulok, hisz az ember nem ül nyolc órát folyamatosan a gép előtt, legalább enni, inni feláll, és ilyenkor pl. ha már a konyhában vagyok, elmosogatok. Akkor pl. a kaját sem nagy kunszt megfőzni, főleg, hogy te nem is írtad, hogy főznél. Felkészíteni nem sok idő, amíg fől, addig pedig tudok dolgozni. Miért főzne a férjem délután munka után?

Úgysem tud az ember egyfolytában nyolc órát dolgozni, ki kell kapcsolnia időnként, ez idő alatt pedig meg lehet csinálni egy-egy dolgot. Pl. bedobok egy adag mosnivalót, vagy épp kiteregetek...

Tehát nincs ám olyan nagy katasztrófa ahogy leírod. Persze ha te is bejárnál a munkahelyre, és úgy nem segítene, akkor teljesen más lenne a helyzet, de ezzel kapcsolatban ahogy írtad, még egyenlőre nincs tapasztalatod, hogy abban az esetben hogy viselkedne.

2014. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
75%

Nő vagyok, és nálunk a következőképpen működik a dolog a volegenyemmel:


Mindig az mosogat és dobja össze a lakást, aki hamarabb hazaér. Ez általában a volegenyem, ugyanis én dolgozom messzebb.


Az összes többi meló pedig éppen ahogy jön. Mindenki csinál mindent, amikor éppen úgy van, és ez általában a munkához van kötve. Tehát amíg az egyik dolgozik és a másik otthon van, addig gyorsan megcsinálja a házimunkát, hogy utána lehessen közösen szórakozni. De mondjuk nálunk ez soha még kb téma sem volt, mert mindketten rendszeretok vagyunk, és szeretünk takarítani, szívesen megcsinálja mindkettőnk.

A helyzet az,hogy én a múltban sokat tuloraztam, késő este estem haza mindig, ekkor hónapokig szinte a kedves vitte a háztartást. Mindent, nagyon kissé büszke vagyok rá emiatt.

Viszont, olyan is van, hogy ő túlórázik, vagy hetvegezik, akkor meg egyértelmű, hogy én csinálom meg a házimunkát, ha már egyszer otthon vagyok.


Nekem /nekünk ez az elosztas teljesen természetes és magától értetődő. Ezért értek egyet a volegenyeddel.


Lehet, én értettem félre, de szerintem azt írtad, hogy a munkaidod miatt kér téged meg a házimunkára. Ha azért kérne, mert nő vagy, akkor az számomra sem lenne természetesen elfogadható. :)

2014. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
46%
Hát igazából én meg úgy gondolom,mivel ketten laknak ott,nem lenne fair,ha mindig csak az egyik dolga lenne,az összes otthoni teendő,így a másik fél szépen almozva van,mint otthon amikor még csak anyucival élt.Senki nem várja sztem el a férjétől,hogy munka után álljon neki főzni,de mondjuk vacsora után simán eltudna mosogatni kettőjükre,hétvégén kitudna porszívózni,berakni egy mosást,és mondjuk amikor elindul reggelente a munkába letudná vinni a szemetet,ennyibe nem szakad bele,és a párja sem fogja azt érezni,hogy a közös dolgaikból nem veszi ki a részét.
2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 A kérdező kommentje:
Szabadságon vagyok, hiszen 20-a volt tegnap, kötelező leállás van egy hétig a cégnél...
2014. aug. 21. 15:41
 65/84 anonim ***** válasza:
4%
Jó, figyi kérdező, ez így nem fog menni. Folyamatosan tamadsz, amikor nem bólogató János választ kapsz, és amikor az erre feltett kérdéseid megválaszolatlan szépen, objektíven,arra meg nem válaszolsz. Ezt így nem lehet csinálni... Így nem lehet beszélgetni :(
2014. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a szakítás a célom, de nem szeretnék mindent én csinálni. Számomra ez nincs rendben, és úgy gondolom kb. mint az utolsó, hogy legalább a szemetet ledobnám hazafelé, vagy ilyesmi. Mert ha eltartana, akkor esetleg még rendben lenne ez, de így...így nekem olyan furcsa. De biztos tapasztalatlan vagyok még én is az együttélésben:)
2014. aug. 21. 15:45
 67/84 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltam valóban mindenre. bocsi! csak a nagyon kirívóakra jó vagy rossz értelemben:)
2014. aug. 21. 15:46
 68/84 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy tapasztalatlan,csak éppen nem vagy balek.Mit csinálna a párod,ha egyedül élne? Ki tenné rendbe a lakást,ki főzne rá,ki vinné le a szemetét?Ha akkor megtudná ezeket csinálni,akkor most a fele munkát simán eltudná végezni...így olyan mintha azért élne valakivel,hogy legyen aki ezeket megcsinálja.
2014. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy nem jött volna el otthonról, ha nem lennék én, hanem otthon lakna. itt is csomószor van olyan kérdés, ahol ilyenről írnak, hogy csak a párjukkal költöznek el otthonról (30 éves emberek), szóval ő se tanulta ezt még sehol. Meglátjuk, hogy hogy alakul a dolog!
2014. aug. 21. 15:51
 70/84 anonim ***** válasza:
25%
én is azt mondom hogy a feladatokat meg kell, osztani, csak éppen... egy kis lakás rendbentartása nagyjából egy nagy 0. most őszintén. mondd, hogy többet vesz igénybe mint napi 20 perc? és hogy nincs annyi üresjáratod munka közben? szerintem nem... ebbe mondjuk a főzést nem számítottam bele, de azt nem is említed, így gondolom az a kérdés rendezett, szóval, én nem pattognék.
2014. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!