Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagynátok a vőlegényeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a vőlegényeteket csak azért, mert nem végez semmi házimunkát, mert szerinte nektek jobban van erre időtök?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, ő 8-ban, én itthonról dolgozom (tényleges alkotó tevékenységet végzek, tanulmányírás, dolgozatok javítása, ilyesmik). Heti két napot járok be a munkahelyre, meg a suliba is néha.


(A vőlegényem és én ugyanannyit keresünk!)


Tehát tény, hogy sokat vagyok itthon fizikailag. Egyébként jól elvagyunk, de én emberileg nem bírom elviselni ezt a bánásmódot, engem nem így neveltek a szüleim. Ők mindketten 8-ban dolgoznak, otthon megosztják a házimunkát fele-fele arányban.


Nálunk: kis lakás (erkély sincs), házimunka az nagyjából: mosogatás kézzel, mosás géppel, teregetés kézzel, takarítás hétvégén, macskaalom, bevásárlás naponta (nehezebb dolgokat kihozatjuk, mint mosógél).


De MINDEZ rám marad. Viszont, ha elhagyom, nem biztos, hogy találok most már olyat, aki normálisan kezeli a nőket, szóval ott a kétely...Már kezdem azt hinni, hogy a szüleim a földönkívüliek.:)


26N


2014. aug. 21. 10:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
75%

Én adnék még egy esélyt a dolognak.

Üljetek le. Te készíts vázlatot az elvégezendő dolgokról,hogy lássa,hogy áll a helyzet. Magyarázd el neki,mint egy tanár a diákjának,hogy mit kell,miért kell,hogy neked ez miért rossz,hogy pontosan mit érzel,mond el akár többször is,hangsúlyozva. Utána csináljatok egy munkabeosztást mondjuk egy kis plakátra és tegyétek ki az ajtóra. TANÍTSD MEG bizonyos dolgokra. Vond be a mosogatásba,mutasd meg neki,hogy kell kimosni a ruhákat,először végezzétek közösen,és utána már mehet egyedül is. Ha mást nem a bevásárlást bízd rá,de arra is tanítsd meg. Mond el neki,hogy melyiket szereted,melyik miért jó,melyiket kell venni.

Ha jól értem még nem rég laktok együtt,csiszolódjatok EGYÜTT ez nagyon fontos. Ismerjétek ki egymás igényeit,tanuljátok meg egymást. Kérdezd meg miért nem akar házimunkát végezni,gondolj arra,hogy lehet az ő családjában egészen más volt a természetes,például minden házimunkát csak az anyukája végzett. Nagyon sok szokást hozunk magunkkal otthonról,gyerekkorunkból ezeket próbáljátok összehozni. Arra is gondolj,hogy ő otthon talán "anyuci pici fia" volt,nemrég költözött el,ezért az egész szitu tök új neki. Próbálj neki segíteni.

Ha nem megy kalap-kabát,de ha egyébként jól elvagytok akkor próbálkozz még egy kicsit.

2014. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
61%

igen biztos itt idegenek nyalják egymás seggét - ne röhögtess

barátok vagyunk tán? nem hiszem, akkor tojok arra ki mit ír. de igen aki szerint a ffi is takarítson az a kérdező popsiját nyalja és véletlenül sem gondolhat mást! *leborulok

2014. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
71%

"aki normálisan kezeli a nőket"


Vagyis háztartási alkalmazottnak néz?



Össze sem jöttem volna vele. A kapcsolat elején azért látni, hogy hogyan él, milyen a lakása, stb.

Mi még nem költöztünk össze, de a párom tud főzni, mosni, takarítani, vasalni. Bár ezek alapdolgok, ha valaki nem tart bejárónőt és nem a kedves mama látja el.

Még sütit is szokott nekem sütni :)

2014. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
95%

Ertem a gondolatmeneted kerdezo..

nem azzal van a baj,hogy te csinalod,hanem maga a teny,hogy ugy gondolja nokent ez csak a te feladatod...az en paromat is igy neveltek. Videken nott fel,tipikus csalad,anya foz,mos,takarit etelt rak apa ele amikor hazajon a mumkabol apa pedig mogorva hozza a penzt es csak tevezik otthon es dumal mi nem jol van megcsinalva. Ferjem erre a kepre lett nevelve ez a nok feladata.. szerencserr maskent latja ,nem ennyire drasztikusan.. ha tud segit,hiaba van ket munkahelye es vagyok itthon tappenzen terhesen!

2014. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
83%

"Csak arra vagyok kivàncsi itt vàlaszolok közül melyk fėrjj az aki haza ėr a munkàbol ės szalad takaritani???:)) "


A nő meg tegye ezt? Vajon miért?

2014. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
81%

Most olvastam végig.


"Én már régen külön lakom, ő most jött el a szüleitől"


Szóval pótmamának tekint. Eddig anyuka gondoskodott róla, most neked kéne :)

Na én ezért nem szeretem a mamánál lakó pasikat. Tisztelet a kivételnek, mert azért van bőven olyan is.

2014. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
4%
#44 Nem azzal van a gond hogy a férfi nem takarít, azt aláírom hogy neki is be kell segíteni (napi 12 órát dolgozom, utána hazamegyek és segítek amit épp tudok/kell) hanem az, hogy ez a kérdező csak azért van vele mert nem találna mást, ez zavar nagyon. Nem is szereti azt azt akivel együtt él és elvan jegyezve, mert egy ilyen után már elhagyná... Szóval nem írtam olyat hogy a férfinek nem kell takarítani, mégis le voltam pontozva. Aki meg a kérdezőt védi az jóember + Hasznos a válasz.
2014. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírnám elviselni, de én már az első jelnél lefektettem volna a szabályokat, az is biztos.

Férjem is otthonról dolgozik, de eszembe sem jutna minden munkát ráhagyni, elvégre ugyanúgy elfárad, mint én.

2014. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
0%

"De nėzd meg minėl nagyonn a % annàl hülyėbek!"


Ez a logika alapján neked nagyon értelmesnek kellene lenned. Pedig nem vagy az...


Kérdező. Szerintem ez úgy lenne fair, ha magad után eltakarítanál. Mivel otthon dolgozol, így te használod a legtöbbet a lakást és az eszközöket. A maradékot pedig elosztanátok. Egyébként aki CSAK emiatt szakít, az nem is szereti a párját. Meg kell tudni beszélni még ha a másik nem is partner benne eleinte.

2014. aug. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy akarsz járni, mint az én anyám apámmal, akkor ne hagyd el. Szerintem teljesen mindegy, hogy ki hol dolgozik, hiába dolgozol otthon, az is munka, gondolom vannak határidőkig. Párod hazaér a munkából, mit csinál?

Mert az én apám a munka után mindig csak a tévé előtt feküdt, most nyugdíjasan is, még a férfi ház körüli munkákat sem csinálja meg, lusta, enni viszont szeret.

Na, ha ilyen életet akarsz, akkor maradj mellette. Ha most sem becsül meg, később sem fog, ráadásul csinálni sem fog semmit, mert megszokja, hogy te mindent megcsinálsz helyette. Egy szöget be tud verni a falba? Ha megkéred valamire megcsinálja szó nélkül vagy könyörögni kell neki napokig? Én tuti elhagynám, márt csak a saját szüleim példájából tanulva!

2014. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!