Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elhagynátok a vőlegényeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a vőlegényeteket csak azért, mert nem végez semmi házimunkát, mert szerinte nektek jobban van erre időtök?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, ő 8-ban, én itthonról dolgozom (tényleges alkotó tevékenységet végzek, tanulmányírás, dolgozatok javítása, ilyesmik). Heti két napot járok be a munkahelyre, meg a suliba is néha.


(A vőlegényem és én ugyanannyit keresünk!)


Tehát tény, hogy sokat vagyok itthon fizikailag. Egyébként jól elvagyunk, de én emberileg nem bírom elviselni ezt a bánásmódot, engem nem így neveltek a szüleim. Ők mindketten 8-ban dolgoznak, otthon megosztják a házimunkát fele-fele arányban.


Nálunk: kis lakás (erkély sincs), házimunka az nagyjából: mosogatás kézzel, mosás géppel, teregetés kézzel, takarítás hétvégén, macskaalom, bevásárlás naponta (nehezebb dolgokat kihozatjuk, mint mosógél).


De MINDEZ rám marad. Viszont, ha elhagyom, nem biztos, hogy találok most már olyat, aki normálisan kezeli a nőket, szóval ott a kétely...Már kezdem azt hinni, hogy a szüleim a földönkívüliek.:)


26N


2014. aug. 21. 10:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
1%

Egyébként én sem végzek házimunkát, csak ház körülit, esetleg karbantartást. Férfi vagyok, mosogatni, mosni, vasalni, felmosni, takarítani nem fogok. Cserébe viszont mindig hightech van otthon a gépekből. Csak gombokat kell nyomkodni.

Eleve aki férfi létére lakásban él előbb-utóbb ellustul és csak vegetál.

2014. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%

Eleve aki férfi létére lakásban él előbb-utóbb ellustul és csak vegetál.


ja a panelokban is csak nők laknak :D

minden férfinek saját házat!!!!

2014. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
82%

"Férfi vagyok, mosogatni, mosni, vasalni, felmosni, takarítani nem fogok"


Pffff.

2014. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

Polgári lakásban élünk, nem panelben, ha már így személyeskedünk.:)


De ez jó, megkérem, hogy vegyen mindenből gombnyomogatós dolgokat, esetleg egy gombnyomogatós takarítónőt, aki lemossa a tűzhelyet!:))

2014. aug. 21. 11:54
 25/84 anonim ***** válasza:
16%

Bár itt főleg a nőknek adnak igazat, azért megpróbálom.


A házimunka elvégzéséhez praktikusan kell hozzáállni, és nem presztizskérdést kell belőle csinálni, mint ahogy az annyira divatos ma a nőknél.


Nálatok nincs sok házimunka, amiket leírtál az napi fél óra, negyed óra tevékenység, így igazán nem eshetne nehezedre elvégezni. A barátod miközben dolgozik, nincs a házban, te meg otthon vagy, így ténylegesen te használod a lakást, magad után takarítasz.


Lehet azzal jönni, hogy de amikor itthon van akkor is sokszor te mosod el a poharát,ami 15 másodperccel megnöveli a mosogatási időt vagy a pólóját te dobod be a mosógépbe, és még ez is "rád marad". Csak ez már szőrszálhasogatás, centizgetés és patikamérlegen való méricskélés, ami összeegyezhetetlen egy komoly, érett párkapcsolattal, és egyáltalán bármilyen emberi kapcsolattal.


A választási lehetőségeid akövetkezők:


-elfogadod, hogy egy párkapcsolatot nem ez határoz meg és belátod, hogy könyebb neked elvégezni a házimunkát


-szakítasz vele, mert itt páran erre bíztatnak, és keresel egy ugyancsak patikamérleges palit, és egymást boldogítjátok majd a folyamatos centizgetéssel


- nem szakítasz, de nem is végzed el a házimunkát, folyamatosan vitázol erről a barátoddal, megmérgezve ezzel a kapcsolatotokat és addig megy ez, amíg bírjátok

2014. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
97%

Cserébe viszont mindig hightech van otthon a gépekből. Csak gombokat kell nyomkodni.


Az tök jó.

És a ruhák bemásznak a mosógépbe aztán ki?

Meg a piszkos tányérok is?

Meg a padló magát mossa fel?

Mert ha igen és ezt kifejlesztetted, milliárdos leszel!!!

2014. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
22%

Hát nem tudom, én ezért nem hagynám el.

Megprobalnam őszintén és nagyon határozottan elmondani neki, hogy ez nekem így nem felel meg, ezért és ezért, ha szeret, valtoztat a kedvemért, ha nem, akkor pedig nyilván nincs keresnivalónk egymás mellett. Szerintem a házimunka megosztása embertípus kérdése, szóval ha egy ilyen beszélgetés után sem fogja fel a dolgot, akkor nincs mit tenni, keresni kell mást.


Ettől függetlenül, hogy neked ez nem tetszik, én nem tartom ezt olyan rettenetesnek. Ahogy írtad, nincs sok tennivaló a pici lakásban, ráadásul van mosogatógépetek is.

Ez max. 1-1.5 Óra munka naponta a tippem szerint.


Na most ha csak azt vesszük, hogy fél órát utazik oda, felet vissza,az már napi egy óra, amit végülis, ha nem is munkával, de munkához kapcsolódó kötelező utazással tölt minden egyes nap.

Ott van aztán a kajaidő is. Sok cégnél kötelező az egy órát megtartani, nem lehet fél órát enni csak, esetleg nyilván így tovább is kell bent maradni. Otthon viszont, akár a gép előtt is ehetsz, de legalábbis tutira nem kötelező kitölteni az egy órát.


Szóval ez kb másfél óra, amivel neked több van, mint neki, pusztán a Home Office miatt. Én ebből kifolyólag szívesen megcsinalnam a helyedben az összes házimunkát, és mikor hazaér, akkor már csak egymással kéne foglalkozni. :)

2014. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg normális, korodbeli férfi egyedülálló, a vőlegényedet felejtsd el, ennél jobbat érdemelsz.
2014. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
9%

"ja a panelokban is csak nők laknak :D

minden férfinek saját házat!!!!

"

Férfiak is laknak, de olyanok akik eleve lustább életmódra rendezkednek be. Így a legtöbb fokozatosan leépül, ezen nem kell csodálkozni.

2014. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
80%
Hát az még rendben is lenne, hogy nem mosogat, ha cserébe mosogatás után jól megmasszíroz vagy másképp kompenzálja a dolgot. De hogy egyáltalán semmit nem csinál, az tényleg nem oké, én is inkább mást keresnék. Mert később sokkal több dolog lesz ha esetleg gyerekek is lesznek.
2014. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!