Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem undorítóan kövér....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem undorítóan kövér. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Persze nem volt ez mindig így, egy időben szuper alakja és súlya volt, akkor még büszke voltam rá, most meg már az utcára is szégyellek vele kimenni, ég a pofámról a bőr, ha egymás mellett megyünk, legszívesebben elsüllyednék. Már nincs is kedvem sehova se menni vele. Szex gyakorlatilag nulla - hánynom kell ha ránézek.

Próbáltam neki elmagyarázni szépen és csúnyán is, hogy ez így tarthatatlan állapot, ő akkor mindenféle fogadalmakat tesz, hogy majd fél év alatt lead ennyit meg annyit, aztán nagy lendülettel elkezd tornázni, eleinte naponta, aztán kétnaponta, aztán már hetente csak egyszer, utána már kéthetente jut csak eszébe, végül befuccsol az egész történet. És ezt játssza már évek óta.

Hogy lehetne végre észhez téríteni?


2014. ápr. 24. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
61%

azt ne mondd, hogy hirtelen lett ilyen...miért nem akkor figyeltetek, amikor elkezdett hízni? egyébként te hogy állsz a súllyal?


amúgy meg diétázni kéne.

2014. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
47%
Házasság kötéskor:jóban rosszban rész neked nem mond semmit? Életmód váltással + tornával lehet fogyni. Te életmódot változtatnál érte? Miben segítetted a fogyását? (pl. Mellette eszed az édességet, finom kajákat?)
2014. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 kíváncsicska ***** válasza:
50%
Most komolyan ez a véleményed a feleségedről?Sajnálom.Lehet segítened kellene neki.Nem cseszegetni.Elkezdeni egy életmód váltást, mindkettőtöknek.Mert úgy nem megy a fogyókúra, ha ő elgondolja, hogy így meg úgy fog táplálkozni, mellette te meg megeszed a mekis kaját pl. Ha eljár tornázni, te is menj vele.Ketten kelletek hozzá.
2014. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 A kérdező kommentje:
Talán az is a baj, hogy otthon csinálja (illetve nem csinálja). Amúgy vettem neki szobabiciklit, van egy halom aerobic dvd-je, diétás könyvek tömkelege, szóval minden megvan, csak csinálni kéne.. Felajánlottam neki, hogy veszek fitness-bérletet, dehát oda meg úgyse menne le...
2014. ápr. 25. 00:12
 5/96 anonim ***** válasza:
70%

Azért nehogy a Kérdező legyen már hibás.. "Ketten kelletek hozzá"

Vajon, amikor a felesége elkezdett hízni, ahhoz is ketten kellettek??

Ráadásul leírta a Kérdező, hogy mondta már többször is, szépen-csúnyán, aztán hetek alatt visszatért a felesége a kiinduló állapothoz.

Egyértelmű persze, hogy könnyebben megy a diéta, ha nem egyedül csinálja, de b@sszus. Ezzel tényleg nem azt mondom, hogy ne segítsen a férj, ahogy tud vagy telik tőle, de a megoldást nem tőle kell várni, hanem a dagadt feleségnek kell felfogni, hogy ez nem jó út!


Ne mondjátok, hogy ti magatok miatt legalább nem kezdenétek el egészségesen élni? Mozgás, fehérjedús étrend, nasi kilőve. Ezt kellene tennie!

Ha a férj odafigyel magára, vagy épp szerencsés alkat és nem hízékony, akkor nehogy ő is szívjon már a felesége lustasága miatt.

Lehet jönni genetikával, meg vastag csontokkal, de az az igazság, hogy a túlsúlyos emberek 5 %-a az, aki nem tud természetes módszerekkel lefogyni.

Eleve a betegségek nagy része a túlsúly miatt jelentkezik, nem arra kellene fogni, hogy nem tud fogyni.


Észhez téríteni úgy tudod (persze csak ha van rá módod), hogy szépen összepakolsz és elköltözöl. Ha látja, hogy tényleg komolyan gondolod, hogy vagy te maradsz vagy a kilók, akkor talán motiváltabb lesz. Bár tényleg szégyen, hogy maga miatt nem kezdi el....

Ha pedig ez nem működik, akkor ne érezd magad rosszul a végleges szakítás miatt. A jóban rosszban nem abból áll, hogy a másik tesz a párja igényeire. Ő az, aki azt hiszi, hogy neki minden megengedett, de felrúgja ezt a fogadalmat.

Ugyanolyan, mintha alkoholistává vált volna. Ha az nem tetszene a férjnek, akkor tuti nem javasolnátok, hogy tartson ki minden áron.

2014. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:

#7: Hát ami a válást illeti, van egy 12 éves gyerekünk, közös házunk, javaink, stb.. ezt nem lehet csak úgy félredobni..

És még mindig abban reménykedek, hogy majd változik valami, de aztán minden marad a régiben :/

Ami engem illet, én valóban "szerencsés alkat" vagyok, ideális a súlyom, bár hosszú ideig edzettem is. Viszont a diétázás nem hiszem hogy jót tenne nekem, szóval a közös salátázás nem tűnik túl kivitelezhetőnek.

De úgy érzem, itt nem az étrend az alapvető probléma, hanem a hozzáállás. Hosszas beszélgetések alkalmával mindig eljutunk odáig, hogy ez az állapot nem jó neki sem, ennek ellenére mégsem tud változtatni.. nincs elég akaraterő, vagy nem tudom..

2014. ápr. 25. 00:40
 7/96 anonim ***** válasza:
24%
És akkor nem is d....tok?
2014. ápr. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
83%

nem értem miért a kérdező a szemétláda, leírta rendesen, hogy kérte szépen IS és csúnyán IS. igen, nem egy nap alatt szed fel az ember teszem azt +30 kilót, de sajnos a hízás elég alattomos ahhoz, hogy ne lehessen rögtön észrevenni. egy kis plusz itt, még egy kicsi ott... és már csak későn tűnik fel, hogy basszus... mekkora a gond.


kérdező: mi lenne ha együtt mennétek edzeni terembe? szerencsés alkatod van, ahogy írtad (és ettől még ugyanúgy van joga szólni a feleségének) de egy kis sport sosem árt. így tudnád felügyelni, és neked is biztos jót tenne. :) kajából pedig nem kell csak salátát enni, fehér húsokból nagyon finom, laktató és diétás kajákat lehet készíteni. de ha te esetleg egy big macet kívánsz akkor sincs semmi alapja, hogy erre fogja valaki, hogy neki ezért nem megy a fogyókúra... nevetséges ez a hozzáállás, aki le akar fogyni az le is fog(kivéve persze a betegeket, rájuk ez nyilván nem vonatkozik), és senkinek nem kötelessége elfogadni ha a párja drasztikus változásokon megy keresztül, pláne úgy, ha ő közben fejlődött/tartotta magát ahhoz a kinézetéhez, alkatához, mint ami megismerkedéskor volt. azért legyen már bennetek egy kis igényesség, emberek...

2014. ápr. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
78%

7-es vagyok ismét.


Életemben nem tanácsoltam még ilyet, mert gyerekesnek is tartom az ilyen viselkedést, de ha a pár napra elpakolás nem működik, akkor mi lenne, ha féltékennyé tennéd?

Félre ne értsd! Nem megcsalásra gondolok, vagy arra, hogy azzal alázd, hogy mások előtt szekálod, hogy bezzeg a szomszéd Sára milyen csini.

Lehet ezt finoman is csinálni, de azért érezze, hogy komolyan gondoltad minden egyes szavad, hogy neked ő így nem tetszik.

Talán ha beijed, hogy elveszít egy másik nő miatt, akkor összekapja magát.


Egyébként még annyit a Kérdező védelmében, hogy bár rettenetes szavakat használ a feleségére, de szerintem most szakadt el a cérna. Csak olvassátok el a kommentjeit, nem tűnik egy féregnek, aki az első plusz kiló miatt csinálja a hisztit. Ha ezerszer lefutotta ezt a kört a feleségével, és tényleg csak azon múlik, hogy a felesége komolyan vegye őt, de mégsem teszi, mert jobban esik neki lustának lenni és zabálni, akkor nem csodálkozok rajta, hogy elfogy a béketűrés.

2014. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

#11: Alapjában véve utálom a zsíros kajákat, leginkább csirkemell, rizs, ilyenek mennek. Nem vágyom big mac-re, meg hasonlókra.

A közös edzőterem érdekes gondolat, bár valószínűleg nem azért nem akar menni, mert egyedül lenne, hanem gondolom "fél" a többiektől, akik valszeg nem 30 kiló plusszokkal kocognak a futópadon. Szóval túl nagy lenne a kontraszt..


#12: már voltak hasonló próbálkozások, de valahogy ezek a taktikák is csak ideig-óráig segítettek.. hát igen, most szakadt el a cérna, ezt nagyon jól látod!

2014. ápr. 25. 01:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!