Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tapasztaltad te is h a családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltad te is h a családosok mekkora parasztok az egyedülállókkal szemben?

Figyelt kérdés

Akire nem vonatkozik az ne vegye magára ami következik!

A házas ismerőseim, kollegáim egy része hihetetlen sggfej. El van mindegyik szállva magától csak azért mert házas vagy gyereke van. Lenézi azt, akinek nincs. Gúnyos beszólások, stb.Sztem egynémely le is csukatna.

Nem szánalmas amikor vki erre veri magát? És föleg h miért? Mire fel ez a családos gőg?


2022. szept. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt tapasztaltam, hogy konkrétan a gyerekesek egy része bunkó paraszt. Mindenféle előnyökre próbálnak szert tenni a gyerekre hivatkozva, és azokkal is taplók akik nem szeretnének gyereket vàllalni.

Nem egyszer volt már, hogy postán, boltban sorban állva próbált elénk tolakodni akár nő, akár pali az utódjával, hogy " neki gyereke van és siet". Mondom én/ vagy a férjem, hogy ez az ön magánügye, nem ránk tartozik. Mi is sietünk és mi voltunk előbb ezen a helyen. Nem fog elénk állni csak mert magával hozta a gyerekét. Egyéni szoc.problem.

Munkahelyen szabadnapoknál, túlóránál ugyanez van, szerencsére olyan főnökünk van aki normális, és nem tesz ránk nézve hátrányosan különbséget.

Vannak azok a fajta emberek akik időnként kérdezgetik, hogy nekünk a férjemmel mikor lesz már gyerek, hisz olyan régóta házasok vagyunk. S mikor normálisan elmondjuk, hogy azért nincs, mert nem szeretnénk gyereket, elkezdenek háborogni, miszerint ha nincs gyerek akkor nem is vagyunk egy család ( szerintünk igen, és csak ez számít), miszerint gyerek az kell, akkor minek vagyunk együtt, nem szeretjük egymást eléggé, ki nyitja rátok az ajtót, önzőek vagytok, szemetek stbstb egyéb ökörség.

Aztán a sokadik ilyen monológ után már elszakad a cérna, és amikor benyögnek valami hasonlóan elmés fszságot, megkérdezem, hogy mégis mi köze van hozzá, ez magánügy, és milyen jogon túrkál a méhemben, meg a férjem alsógatyájában, akkor még mi vagyunk bunkók. 😂😂😂

Ja és ugyanezek az emberek panaszkodnak órákig arról, hogy hulla fáradtak mert nonstop visít a gyerek, nincs idejük egymásra, milyen jó nekünk hogy semmi dolgunk stb stb.

Hàt, senki se tartott pisztolyt a fejetekhez, hogy gyereket csináljatok, nem kötelező.

És az ilyenek a sok rinyálás után nyugtatják magukat azzal, hogy " de megéri". Hát akkor kinek panaszkodnak? Ráadásul nekünk. Vicc az egész.

Persze szerencsére vannak normális gyerekesek is, nem mind ilyen. Csak egy részük. De ők nagyon túltolják a kretént!

2022. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

"Nézd én értem hogy hosszú a válasz amit írtam de miért nem lehet figyelmesebben elolvasni? Írtam h nem egy-egy alkalomról van szó. És igen, havonta 2x elmegyek valahova este, ez pont lefedi a céges összejöveteleket, vagy egyéb esti programot. Ezenkívül sportolok énis, és még munkám is van néha esténként"

Elolvastam figyelmesen, értettem elsőre is, hogy nem egy-egy alkalomról van szó, viszont ahogy írtam, neked nem kötelező mindegyiken ott lenni, ez ilyen egyszerű. Az én gyerektelen barátaim is gyakrabban találkoznak egymással, mint én velük, egyszerűen azért, mert őket nem köti otthon a gyerek, engem meg igen. Ez egy ilyen élethelyzet, tudomásul vettem, elfogadom, nem őket csesztetem, hogy változtassanak azon a gyakorlaton, ami ezer éve működik, mert nekem most máshogy lenne jó. Néhány alkalomból kimaradok, és? De a felsorolásod szerint igazából neked kb bármi belefér az életedbe ebben az idősávban, csak a haverok nem. Szóval érted, céges buli ok, sport ok, munka hazavitele ok, egyéb esti program ok... ja, a haverok ilyenkor akarnak találkozni? Mit képzelnek??

Na, ezért mondom azt, hogy igazából te nem igazán akarsz ott lenni, csak ezt nem akarod valamiért beismerni talán magadnak sem.

2022. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
0%

Sokan felhozzák itt hogy a gyerek visít, idegesítő, stb. Tapasztalatom szerint a gyerek nagyban hasonlít a szüleire. Ahol a szülő is idegbeteg, feltünési mániás, okoskodó, minden lében kanál, ott a gyerek is ilyen hiperaktív visítozó "rosszcsont" lesz.

Pl. anyuka folyamatosan rohan a gyerek után, mindent megtilt, mindenért üvölt vele - garantált hogy a gyerek elviselhetetlen.

Persze a figyelem hiánya is okoz a gyerekeknél ilyen feltünési vágyat.


Ahol a szülő normális, higgadt, és sok időt tölt a gyerekkel, láthatóan sok szeretetet ad át neki, ott azt figyeltem meg hogy a gyerek is sokkal higgadtabb, szófogadóbb.


A sztereotípia forrása amúgy az lehet h a klasszikus értelemben vett "rossz gyerek" sokkal feltűnőbb, míg egy jó gyereket gyakran észre se vesznek, hiszen ő teszi a dolgát - k .ssol, legalábbis ez a társadalmi elvárás sajnos - és a rossz gyerekhez általában idióta szülő társul, aki szintén feltünő, csak sokan azt a téves következtetést vonják le, h a "rossz gyerek" volt "előbb", és őmiatta gajdult meg a szülő, holott nem, az az ember kapásból egy paraszt tirpák volt, és még a gyerekét is elrontotta. És sajnos mivel az emberek nagy része bunkó paraszt, de nincs kiírva a homlokára, viszont egy visítozó gyerekkel már rögtön felhívja magára figyelmet, ezért könnyű azt leszűrni, hogy a gyerekesek mind bunkók.

Pedig ez nem igaz, mint ahogy az összes emberek közt akadnak normálisak (igaz jóval kevesebb mint hülye), nyilván a gyerekesek közt is. Önmagában a gyerek még nem ok semmire, fordítva viszont igaz - a szülő ostobasága nagy hatással van a gyerek jellemfejlődésére.

2022. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
85%
A kisbaba milyen apropóból visít azért, mert a szülei is? A kisbabák konkrétan mindenért sírnak...
2022. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
22%
54: nem én írtam azt a választ, de a kisbabák baromira átveszik a szüleik hangulatát. Szóval ha a szülei idegbeteg hisztárikák, jó eséllyel ő is állandóan feszkós meg frusztrált lesz, és rengeteget sír, míg egy nyugodt légkörben élő baba nagyságrendekkel kiegyensúlyozottabb, és szinte csak akkor sír, ha van valami szükséglete. Ez tényleg egy létező dolog, minél stresszesebbek, idegesebbek a szülők, annál inkább az a baba is. Pár évesen meg már egyértelműen másolják is a szüleik habitusát.
2022. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
0%

na igy legyen oszinte az ember :D

leirom, hogy a szinglik egy resze mekkora paraszt tud lenni a csaladosokkal akkor az mar negativ :D ugy latom sok itt a szingli

2022. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

44!

A buszos vagyok, semmi gond!

2022. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
76%

52 ez mind szép és jó csak a te barátaid valszeg nem szólogatnak be hogy papucs vagy ha nem mész el valamire - ahelyett hogy mondjuk 10-ből 1 programot áttegyenek 2 órával.


"Na, ezért mondom azt, hogy igazából te nem igazán akarsz ott lenni, csak ezt nem akarod valamiért beismerni talán magadnak sem."


" Szóval érted, céges buli ok, sport ok, munka hazavitele ok, egyéb esti program ok... ja, a haverok ilyenkor akarnak találkozni? Mit képzelnek??"


Nézd, a céges buliba nincs beleszólásom mert nem én vagyok a CEO. A munkát kénytelen vagyok hazavinni, elvégre éhenhalni nem akarok. Sportolni meg kell valamikor, mert nem akarok 50 éves koromra megpurcanni. És sajnos az edzőterem, uszoda stb sincs nyitva éjszaka errefele. De igen, ha arról van szó ezeket mind akár le is mondtam, átraktam a haverok miatt. Egyszerűen arról beszélek már x ideje - de látom szándékosan nem akarod megérteni - hogy a kompromisszumkészség TELJES hiánya az, ami zavar bennük. És h legjobb védekezés a támadás - mert ők is érzik gondolom h kitolnak velem - elven elkezdik ezt a papucsozás dolgot. Nyilván gyerekes viselkedés, és becsüld meg a barátaidat ha ők nem ilyenek - de egyébként sok más embernél is megfigyeltem ezt a "családoddal akarod tölteni az estét/hétvégét/stb? akkor papucs vagy!" mentalitást.


Ezt amúgy jól látod, mostmár akkor se mennék olyan jó szájízzel ha a kedvemért átraknák ezeket a programokat, de ennek az előzménye volt a viselkedésük ami egy lassabb folyamat, hogy kissé elegem lett belőlük meg a mentalitásukból.

2022. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon toleráns vagyok a gyerekekkel. Imádom a gyerekeket, soha sehol nem zavarnak. (Nekem sajnos nincs még, de szeretnék.) Ugyanakkor nem gondolom, hogy a gyerekednek automatikusan kiváltság járna. Pl.én utálom a karácsonyt. Ha olyan munkahelyem lenne, ahol karácsonykor is dolgozni kell, örömmel mennék be bármelyik gyerekes helyett. De! Azt utálom, ha azt hiszik, nekik ez jár. Természetesenek veszik, hogy karácsonykor a gyermekteleneknek kell dolgozni. Mégis miért? Te választottad, hogy gyereket vállalsz, nem a gyerektelenek. Neked kell a gyerekhez igazítanod az életed, nem másoknak. Természetes igény, hogy a gyereknek fontos, hogy a szüleivel töltse a karácsonyt, neked is fontos. Akkor 2 lehetőség van. A, Olyan munkát keresel, ahol a munkaszüneti nap mindenkinek munkaszüneti nap, B, Elfogadod, hogy lesz olyan év, amikor a gyereked nem tudja veled tölteni a karácsonyt, mert te be vagy osztva dolgozni. Olyan opció, nincs, hogy vered az asztalt, hogy, márpedig minden évben Julika ügyel, mert neki úgy sincs se kutyája, se macskája. Semmivel nem vagy több Julikánál, csak más élethelyzetben vagy. A saját idődet oszthatók be, máséhoz semmi közöd. Ha Julika a karácsonyi szabadnapján egyedül ül otthon és bámulja a plafont, neked ahhoz sincs semmi közöd.

Az apukának válaszolnék, nem tudom, hányas volt, ahogy azt se, hogy én hányas. Az, hogy van olyan ismerősöd, aki szokott unatkozni, az nem azt jelenti, hogy minden gyerektelen olyan. Én életemben nem unatkoztam még egy percet se. Akkor se fogok, ha gyerekem lesz, csak a napjaim egy részét más fogja kitölteni, mint most. De attól még most is tele van minden napom.

2022. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
94%

#53

Ikerpár lakik a szomszédban, az egyik egy áldott jó, nyugis gyerek, a másik üvölt, mint a sakál. Egyidejűleg születtek, ugyanott nőttek fel, ugyanazok a szüleik.

Ez nem ló, hogy befeszüljön, ha te is befeszülsz, ez egy gyerek. Csinál néha random dolgokat.

2022. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!