Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tapasztaltad te is h a családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltad te is h a családosok mekkora parasztok az egyedülállókkal szemben?

Figyelt kérdés

Akire nem vonatkozik az ne vegye magára ami következik!

A házas ismerőseim, kollegáim egy része hihetetlen sggfej. El van mindegyik szállva magától csak azért mert házas vagy gyereke van. Lenézi azt, akinek nincs. Gúnyos beszólások, stb.Sztem egynémely le is csukatna.

Nem szánalmas amikor vki erre veri magát? És föleg h miért? Mire fel ez a családos gőg?


2022. szept. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

#27

Nem feltétlen rossz tapasztalat miatt nem akar valaki gyereket és hadd legyen már mindenkinek joga eldönteni, hogy idegesítőnek találja-e vagy sem. A 75%-os válási arány nem épp azt mutatja, hogy akkora lenne a családi idill mindenfele. Sajnos nem az az urbánus legenda, hogy gyerek mellett általában tönkremennek a házasságok, hanem ez a valóság.

2022. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként sehol sem írtam hogy a feleségem elvárja h ne menjek sehova. A problémát az okozza, hogy akinek nincs gyereke, az (tudatosan vagy tudatalatt) keresztbe tesz nekem, hogy mindig mindent úgy szervez, ami nekem (vagy úgy a gyerekesek 90%-ának) rossz időpont. És minimális erőfeszítéssel (pl. egyszer az életben később fekszek le mint a TV-maci) találhatnánk közös nevezőt, de nem, ő erőszakos, és beszólogat, támad, h én papucs vagyok.
2022. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
#32 te meg egyszer az életben kihagyhatnád a fürdetést. De nem, te kötöd az ebet a karóhoz, hogy igenis hozzád alkalmazkodjanak.
2022. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
8%

31:


"és hadd legyen már mindenkinek joga eldönteni, hogy idegesítőnek találja-e vagy sem"


Mi alapján döntöd el, amíg nincs gyereked?

Sok dolgot eldönthetsz előre (fel tudod-e nevelni, pszichológiailag képes vagy-e rá, van-e rá pénz, lesz-e iskolarendszer, van-e hozzá megbízható párod aki segít nevelni, stbstb) és ez teljesen jogos döntés. De azt hogy döntöd el előre egy még meg nem születetett emberi lényről, hogy idegesítő, vagy nem?


Nem gondolod hogy ezzel a mentalitással predesztinálod a születendő gyereket, hogy idegesítő legyen, ha szerinted MINDEN gyerek idegesítő, és nincs saját személyiségük, csak egy idegesítő hiszti-gép minden gyerek?


Ilyet max egy 16 éves mond, ilyen sztereotíp hülyeségeket.


"A 75%-os válási arány nem épp azt mutatja, hogy akkora lenne a családi idill mindenfele."


Forrást please.


" Sajnos nem az az urbánus legenda, hogy gyerek mellett általában tönkremennek a házasságok, hanem ez a valóság."


Nem a gyerek az ok, hanem hogy egy alapból rossz házasságot a gyerekkel akarják megmenteni. Önmagában azt gondolni h a gyerek öli meg a házasságot "általában" az azért elég erős feltételezés. Nyilván van ilyen is, de a valóságban más gondok kerülnek ilyen előtérbe, a gyerek miatt felsokszorozva.


Mint írtam, ezernyi oka lehet annak h valaki nem vállal gyereket, és ehhez megvan a joga és semmiben nem kevesebb mint egy gyerekes, de ha az az indok, h "jajj emiatt tönkremegy majd a szuper házasságom", az egy akkora KAMU, hogy vagy azonnal váljon el, vagy keresse magában mélyebben az igazi indokot.


Az meg különösen vicces, sőt röhejes, amikor ezt az indokot olyanok szájából hallom akinek nincs is stabil, több éve jól működő párkapcsolata :)

2022. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
16%

"#32 te meg egyszer az életben kihagyhatnád a fürdetést. De nem, te kötöd az ebet a karóhoz, hogy igenis hozzád alkalmazkodjanak."


Látom nem akarod megérteni, hogy itt nem a fürdetés egyszeri kihagyásáról van szó, hanem egy elvi dologról. Nyilván kihagytam a fürdetést már SOKSZOR. Miattuk is, mások miatt is.

De n+1. alkalommal már nem hagyom ki, mert betelik a pohár.


Ráadásul a fürdetés az egy szimbolikus dolog, lehetne bármi, etetés, mesélés, Legozás, közös Nintendozás, BÁRMI


Csak ő még abban a korban van hogy jelenleg a fürdetés a "közös" dolog.


És igen, egy gyerektelen számára felmerül a kérdés, mi olyan nagy dolog a fürdetésben? Hát igazából - semmi. Megcsinálja a feleségem és a gyerek is túléli. Nem ezzel van a baj. Hanem hogy a minimális figyelem hiánya, hogy 10-ből 10 programot olyan időpontra raknak, amit már többször jeleztem, h nekem nem jó. És ha lemondom, akkor nem a "jajjbocsi elfelejtettem h neked nem jó" jön, hanem a papucsozás, meg az ilyen siralmas szenvedős oltogatás.

2022. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs senkim, ellenben rengeteg szabadidőm munka mellett és pénzem amit magamra verek el. He ezért most lenéz valaki, meg flegma stb, attól még nem lesz rosszabb nekem. Max azt váltja ki, hogy kevesebbszer beszélünk az átlagnál, vagy kerülöm a társaságát. Egy olyan emberrel nem kell jópofizni, aki ilyen, vagy úgy gondoltad megpróbálod a viszonyt valahogy rendezni kommunikáció útján? Az ilyennek szarni kell a fejére!

Ilyen kolléga nálam is van. Küllemre olyan, mint egy krumpli, megszólítása "bátyja".. Az a tipikus szocpanelproli igénytelen patkány. Üvöltözik magában, meg énekel, fütyörészik. Irritáló suttyó feje van. Baszni rá.. A munkahely az a hely ahol felveszed a munkát, letöltesz 8-12 órát, majd elhagyod a helyszínt. Nem haverkodni kell oda bemászni. Jó pont, ha jó a közeg, de ilyenek mindenhol vannak. Magyarhonban főleg. HA rádmásznak, cikiznek, beszólnak akkor kell valamit lépned. HA magukban, vagy a hátad mögött cikiznek, nem a jelenlétedben az más. Ez ellen úgy sem tehetsz semmit. Olyan ember is van, aki szemedben jópofa, majd a legközelebbi adandó alkalomkor gyaláz a hátad mögött.

Ha a szemedbe mondja, akkor nyugodtan reagálj valamit, mondjuk, hogy "jobb lesz, ha leszál rólad, mert úgy megfejeled, hogy az agya kirepül az ablakon." + valami adalék a végére *te buz*, *patkány, *féreg, *nyomorék

De csak a kreativitásod szab határt. Tudod mi lesz a reakció utána? Nevetnek egyet, ez abba a pillanatban kicsit zavaró lesz, majd visszább vesz mindegyik de úgy, hogy hozzád sem szólnak többet.

2022. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
93%

"De azt hogy döntöd el előre egy még meg nem születetett emberi lényről, hogy idegesítő, vagy nem?"


Engem bárki idegesít, aki a lakásomban van és figyelni kell rá, etetni meg tisztogatni. Kutyám sincs ugyanezért.

2022. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
23%

en pont az ellenkezojet tapasztalom

-az akkori legjobb baratom az elso gyerekem szuletesekor kozolte, hogy "na most haltal meg", mert onnantol nem tudok minden hetvegen veluk menni inni


-a 37 eves gyerektelen infantilis ismerosom minden egyes alkalommal az orrom ala dorgoli, hogy bezzeg ok megtehetik, hogy draga autoval jarjanak, vagy "fenyes asztalt" vegyenek, mert nekik nincs gyerekuk, nekunk meg van.


ha meg kozlom, hogy engem ez az utazas/heti 3x etterem/plazazas tema mar nem erdekel, akkor meg siman csak lefitymalnak.

2022. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Éjjeleztem pár évet.

Ha délelőtt vagyok 3 20kor kelek, van amikor estére megyek...csak egy szaros buszos vagyok 🤣. Esetleg leírjam egy havi beosztásom? Úgyse értenéd azt se.

Azért vagyok fenn, mer ahhoz van kedvem és bírom.

Incel jah...hál Isten nem😄.

Kozelüktől is ovakodom...

2022. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

39 vagyok még.

Mellesleg nem kötelező velük haverkodni.

2022. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!