Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tapasztaltad te is h a családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztaltad te is h a családosok mekkora parasztok az egyedülállókkal szemben?

Figyelt kérdés

Akire nem vonatkozik az ne vegye magára ami következik!

A házas ismerőseim, kollegáim egy része hihetetlen sggfej. El van mindegyik szállva magától csak azért mert házas vagy gyereke van. Lenézi azt, akinek nincs. Gúnyos beszólások, stb.Sztem egynémely le is csukatna.

Nem szánalmas amikor vki erre veri magát? És föleg h miért? Mire fel ez a családos gőg?


2022. szept. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

10 értem, akkor tulajdonképpen neked az a problémád, hogy neked nem érnek meg annyit a haverozós esték, hogy lemaradj a furdetésről. Ha ezt kellőképpen nagyképű stílusban közölted az állítólagos barátaiddal, akkor lehet azt mondták magukban: nekünk meg nem ér meg annyit a fürdetés, hogy emiatt megváltoztassuk ezt a szokást.

Megint csak egymás tisztelete hiányzik. Ha te nem adsz bele semmit egy kapcsolatba, akkor miért várod hogy a többiek áldozatot hozzanak?

#8

2022. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
6%

"#18 az megvan, hogy mindenkinek más a bioritmusa? Aki reggel 6-kor kel, az nem fog hajnal 3-ig dorbézolni, mert egy egészséges felnőtt embernek 7-9 óra alvásra van szüksége."


Oks, és én akkor miért alkalmazkodjak más bioritmusához? Miért nem alkalmazkodik ő az enyémhez? Ha mindenkinek más, akkor ezt az egész bioritmus humbugot ki is vehetjük az egyenletből. Hiszen mindenkinek más.


Könyörgöm, alkoholizálásról, kocsmázásról, bulizásról beszélünk. Ne próbáld meg nekem bemesélni h a bulinak 9-kor van vége, mert másnap reggel 7-kor munka... főleg ha másnap szombat van. Azt megértem h a sport nem tarthat 11-ig. De egy kocsmai beszélgetést, ne mondd már nekem h fizikai képtelenség -tökmidegy milyen biortimussal- 11ig kibírni :) Elég hamar megpurcannánk mert akkor nem lenne mentőszolgálat meg rendőrség csak este 9ig :)


Az van h az emberek annyira elkényelmesedtek, hogy 20on évesen már nem bírnak fent maradni éjfélig. Mint egy kisgyerek.


Bioritmus ide vagy oda, ha vmi fontos nekem akkor fent maradok, max iszom egy-két energiaitalt vagy kávét aztán kész.

2022. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
95%

20 És ha így van? Akkor most te azon élvezkedsz, hogy bezzeg tudják meg, hogy a gyerek (lett volna) az élet értelme, és te most aztán megmutatod, hogy innentől ők csak ezután következnek?

Hiszen pont erről szól a kérdés. Hogy miért kell folyton ezt a gőgöt kifejezni. Ha nem tekinted egyenrangúnak őket, (pl úgyis annyi idejük van, a te idődet meg nem lehet pazarolni, hiszen az a gyerekre van) akkor nem vagytok barátok, de még csak haverok sem, így aztán nem értem, mit foglalkozol velük? Keress családos barátokat, ez egyébként is ebbe az irányba szokott menni... vagy a többi családossal szemben nincs mire felvágni?

2022. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
85%
Persze, a huszonéves srácok biztos azt irigylik, hogy egy üvöltő, akaratos gyerek miatt nincs életed, nincs szex, nem tudod kialudni magad stb. Szerintem inkább te irigyled a huszonévesek szabadságát🤣Bőven ráérnek még ők a gyerekkel, ha egyáltalán akarnak, hidd el, nem irigylik tőled.
2022. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
6%

21-es tökéletesen szemlélteted a problémát.


"hogy neked nem érnek meg annyit a haverozós esték, hogy lemaradj a furdetésről."


"nekünk meg nem ér meg annyit a fürdetés, hogy emiatt megváltoztassuk ezt a szokást."



Közös kompromisszum, mint lehetőség, fel sem merül, csak hogy az egyik fél mindenképp áldozatot hozzon. Tipikus magyar mentalitást. Ez figyelhető meg kicsiben (miért mennek fossá a párkapcsolatok) és nagyban (miért lehet a gyűlöletkeltéssel, érdekcsoportok egymás ellen fordításával 2/3-os többséget elérni).


Mint írtam, nyilván nem ez az első eset. Hanem a sokadik eseten akadtam már csak fent, és igen, javasoltam kompromisszumot többször is. Szerveztem hétvégi programot, sütögetést, ami nekem plusz meló, nem ugyanaz mint hogy du. 3kor megbeszéljük hogy leugrunk este kocsmázni vagy bowlingozni.


A probléma itt az hogy az egyik ember 0 tekintettel van a másikra. Képtelen elfogadni h a másik embernek bizonyos feladatai vannak, neki meg nincsenek, tehát az ő mozgástere nagyobb. Épp ellenkezőleg, akinek kisebba mozgástere, azt pluszban szivatni, beszólogatni kell. Ezzel van a problémám.

Nyilván ha évente egy ilyen lenne, elmennék, mint ahogy el is megyek. Pl. van egy külföldi haverom, nyilván alkalmazkodok hozzá. Ha gimnáziumi évforduló van vagy bármi, nyilván nem várom el hogy hozzám bárki alkalmazkodjon.

Inkább az zavar h ami rendszeres és könnyen mozgatható, az már-már direkt úgy van szervezve hogy nekem ne legyen jó. Vagy le kelljen mondanom valamiről. Esetünkben arról hogy a gyermekemmel legyek, míg ők max arról mondanának le hogy este 10kor csicsikálnak az alvómacijukkal.

2022. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
0%

"Persze, a huszonéves srácok biztos azt irigylik, hogy egy üvöltő, akaratos gyerek miatt nincs életed, nincs szex, nem tudod kialudni magad stb. Szerintem inkább te irigyled a huszonévesek szabadságát🤣Bőven ráérnek még ők a gyerekkel, ha egyáltalán akarnak, hidd el, nem irigylik tőled."


Hidd el, az akinek elváltak a szülei, nem látta az apját, vagy épp az anyja alkoholista volt... az nagyon is tudja irigyelni a "családi idillt". Tökmindegy hány évesen. Nem a sz . ros pelenkát irigylik, hanem hogy apa, anya, gyerek, együtt vannak, van ey közös céljuk, közös életük stb. Manapság nagyon nagyon sok embernek ez sajnos kimaradt. De ez tudatalatti dolog. És az h valaki nem akar gyereket, az is egyfajta kognitív disszonancia. A saját rossz gyermekkori tapasztalatai miatt van főleg.

2022. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
0%

Elírtam bocs. Szóval: "És az h valaki nem akar gyereket, az is egyfajta kognitív disszonancia."


Nem az a kognitív disszonancia hogy nem akarsz gyereket, hanem az hogy AZÉRT nem akarsz mert üvölt, akaratos, nincs szex, stb. Ezek mind ilyen kitalált sztereotipikus baromságok. Kb annyi valóságalapjuk van mint annak h a migránsok elveszik a munkánkat. Nem minden gyerek üvölt és nem mindegyik akaratos. Aki nem akar gyereket annak ezer oka lehet. Nincs pénz vagy a saját gyermekkorára vezethető vissza, pl. verték a szülei. De ezeket az indokokat elfedi, és próbál egy ilyesmi indokot kitalálni h a "kisbaba sír". Mintha nem ez lenne az élet rendje. Elárulom a gyerek üvölt, de rohadtul nem számít semmit, a mai világban ahol az emberek open officeokban dolgoznak, vagy fizikai munkát, építkezésen, ahol 200 ember üvölt, ahhoz képest egy üvöltő gyerek semmi :) És az is egy urban legend h nincs szex... ahol nincs szex ott már előtte is problémák voltak! Ez csak egy indok amit ráfognak a gyerekre... mellesleg a haveroknak nincs olyan hűdenagy szexuális életük amiről egy gyerek miatt lemondhatnának :DDDD

2022. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolj bele, régen az emberek egyszerűen kihaltak volna, ha éjszaka nem bírtak volna páran fent maradni, táplálni a tüzet, őrködni, stb."


Tetszik ez a példa. Gondolom, amikor vándor hordák ellepték a házat, mert valaki őrködés helyett inkább gyereket fürdetett, akkor nem haltak ki az emberek.

2022. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%

18 3 20kor kelek és rengeteg emberért felelek!

Nemmellesleg évekig éjjeleztem úgyh sztm pont ne nekem🤣.

Amúgy meg hajba 2 3-ig fenn szoktam lenni és nekem is van gyerekem. De nem várom a páromtól se, h sehova ne menjen mer egyedül nem bírok a gyerekkel és ő se várja tőlem.

Te vagy itt tényleg papucs meg töketlen.

N 30

2022. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
0%

29-es köszönöm a totális életszagú "3:20-kor kelek" példáddal megcáfoltál, hogy a bioritmus bármit is számít ebben a témában. Mert valljuk be nem sok ember kel fel 3:20-kor, és ha igen, ahhoz nyilván én is alkalmazkodnék.

Egyébként a haverok mind 9-5-ös irodisták, hogy tisztán lássunk.


Mellesleg azt írtad h "10 hát nem tudom, délelőtt megyek fél 10kor alvás 🤣 aztán egészséges vagyok."


Most akkor délelőtt mész vagy hajnalban/éjszaka? Mert ha délelőtt mész dolgozni akkor minek kelsz 3:20-kor?

És hajban (gondolom hajnalbant akartál írni) miért vagy fent 2-3i, ha 3:20-kor kelsz?



Nehéz rajtad kiigazodni (vagy csak a troll válaszaidba zavarodsz bele, és valójában délben kelsz mert igazából egy 34 éves incel férfi vagy)

2022. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!