Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál ha a gyereked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál ha a gyereked esküvőjén csak vegán étel lenne?

Figyelt kérdés

Szituáció: 15 fős polgári esküvő a polgármesteri hivatalban -> utána ebéd egy vegán étteremben.


A választás azért a vegán étteremre esett, mert:

1) Ez a kedvenc éttermünk, esküvőhöz illő elegánsabb belső térrel rendelkezik, vannak 'hagyományos' magyaros ételek is, csak húsmentesen elkészítve.

2) Van saját cukrászdájuk, így a megrendelt esküvői tortát helyben fel tudják szolgálni.

3) Hosszas keresgélés után sem találtunk olyan éttermet ami rendelkezik megfelelő nem-vegán és vegán menüsorral, hogy mindenkinek jó legyen.


A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert a családunk egyik fele problémázik ezen.

Elvileg rólunk szól a nap, miért válasszunk egy olyan éttermet ami nekünk nem jó, csak hogy másnak jó legyen?


2021. aug. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%
Egyezzünk meg ha a politika abba hadja a Magyar emberek kínzását nyúzàsàt leszek zöldség evő de addig legalább ezt a kis élvezetet ne vegyétek el tőlem
2021. aug. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
100%

Húsevő is vagyok, de ha ipari húst, sonkát eszem azt bizony megérzem. Nem jó értelemben. Ezért kerülöm a nyers sonkát, de még a kukoricát is. Nem azért, mert nem szeretem, hanem mert nem bírom. Sem egy vega, sem egy vegán nem fog azért húst enni, különösen nem az eskövőjén, mert sokan képtelenek elképzelni, hogy hús nélkül is van étel. A rántott gomba, rántott karfiol csak a kezdet. Ezzel inkább egy húsevő kényeztesse vega barátait, de egy vegánt még ezt sem eszi meg, mert tojás van ételben.


Egy szó mint száz. Ez a TI esküvőtök, egyetek, amit szerettek, másodsorban gondoljatok a vendégekre is. Biztosan találtok számukra olyat, ami húsmentes és szívesen elfogyasztják, mégis igazi ínyenc vegán étel.

2021. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
91%

58. Az a vendéglő aki ezt bevállalja be fog zárni. Az összes többi vendég ugyanis meg fogja érezni a hús illatát. És soha többé nem fog oda menni. Amelyik étterem ezt megteszi, az csak úgy csinál és fogalma sincs arról mi a vegán.

A VEGÁN egy életmód, egy filozófia, nem csak ételek. Van az a vegán étel, ami után csak annyit mondasz: kérek még.

2021. aug. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
100%

Értem ezt a legyünk tekintettel a húsevőkre dolgot, de mi van akkor, ha az esküvőmön nem bőségtálat akarok kínálni, hanem egy előre kitalált menüsort?


És ha azon csirke van, de valaki meg a disznót szereti? Akkor neki disznót süttessek? Ha más meg pulykát kér, akkor neki azt?


Ha meg valaki nem szereti a desszertként kínált túrógombócot, akkor neki más szerepeljen a menüjében?


Ezzel mit lehet kezdeni?

2021. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
36%
64, Legyen két-három választási lehetőség, és mérd fel előre az igényeket, utána nincs variálás.
2021. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
0%
Azért a csirke vs disznó nem ugyanaz mint a diós - mézes tofu és avokados chiamag padlizsantatarral.
2021. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%
Azért az emberek általában szeretik a lángost vagy a káposztástésztát, krumplistésztát is, mégsem fáj senkinek, hogy nincs benne hús. Miért kell valami szar kajára asszociálni, ha nincs benne hús?
2021. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
16%
Én csak azért asszocialtam extra kajakra mert esküvőről van szó. Kicsit meglepne ha krumplis tészta meg fokhagymás lángos lenne a menu.
2021. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés, mert ott van az is, hogy a ti napotok, és nem elvárható, hogy feladjátok az elveiteket. Plusz ez így tényleg TI lennétek, nem egy sablon esküvő rántotthússal meg éjjeli töltött kapival. Viszont ezekkel a hús utánzatokkal én vigyáznék. Kedvelem a vegán konyhát, de ezekből akármit kóstoltam, kiköptem kb :D. Képzelheted akkor hogy reagál a random begyöpösödött rokon, aki azt se tudja, mi ez. Akkor legyenek sima zöldséges fogások, leves, meg persze a torta. De én személy szerint rosszul érezném magam, ha a vendégek turkálnák az ételt, aztán elmennének valahova enni/inni :/ az esküvő után, de ez csak vélemény. Majd évekig mindenki ezt emlegetné, hogy milyen 💩 egy esküvő volt (mert tudjuk hogy mindenhol a kaja-pia a lényeg sajnos :/). De ha a kívülről jövő nyomásnak ellen tudtok allni és elengedni a fületek mellett ezeket, akkor tök jó ha tudtok ragaszkodni az elképzeléshez. Akkor így azt mondom, írjátok a meghívóra ezt, aztán akinek nem tetszik, nem megy el. Csak írjatok pontos menüt, akkor fel tudnak készülni :D. Én vendégként biztosan élvezném ezt, persze ha nem lenne tele minden szójával meg egyéb húspótlóval 🙈. De ha úgy lenne, akkor sem tenném szóvá persze :D. Vannak vegetáriánus barátaim, akik 4 éve esküdtek. Ők annyira megelégelték a fanyalgó rokonságot, hogy lefújták a vacsit végül, aztán elmentek csak velünk barátokkal giga 4sajtos pizzát enni 😂. Amúgy ez is opció, hogy a fogások mellé tesztek azért valami kelt tésztas dolgot, amin nem látszik hogy vegan (pogácsa, vegán sajtos mini pizza stb). És akkor azt elropogtatják.
2021. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!