Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál ha a gyereked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál ha a gyereked esküvőjén csak vegán étel lenne?

Figyelt kérdés

Szituáció: 15 fős polgári esküvő a polgármesteri hivatalban -> utána ebéd egy vegán étteremben.


A választás azért a vegán étteremre esett, mert:

1) Ez a kedvenc éttermünk, esküvőhöz illő elegánsabb belső térrel rendelkezik, vannak 'hagyományos' magyaros ételek is, csak húsmentesen elkészítve.

2) Van saját cukrászdájuk, így a megrendelt esküvői tortát helyben fel tudják szolgálni.

3) Hosszas keresgélés után sem találtunk olyan éttermet ami rendelkezik megfelelő nem-vegán és vegán menüsorral, hogy mindenkinek jó legyen.


A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert a családunk egyik fele problémázik ezen.

Elvileg rólunk szól a nap, miért válasszunk egy olyan éttermet ami nekünk nem jó, csak hogy másnak jó legyen?


2021. aug. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben van egy olyan gyerek-szülő kapcsolat, hogy nem tök idegenek egymásnak, és van tudomásuk egymás életviteléről, gondolatairól. Egy ilyesmi nem fordulhat elő meglepetésként, a kérdésnek nincs értelme. Ha ennyire semmit nem tud a két fél egymásról, akkor mit keresnek egymás esküvőjén? Meg kellett hívni, hogy több lájk legyen a fészbúkon?
2021. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
72%
Valszeg nem a vendégek számítanak. Igy venném.
2021. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem az a bajom hogy nem bírom ki hús nélkül. Az a bajom hogy nincs rám tekintettel. De mondom nem csinálnék ügyet belőle csak eszembe jutott az a Lafontain mese a rokáról és golyarol.

De bocs tudom XXI század csak díszlet a család.

2021. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
23%
Ha mindenki vegán akkor rendben van. De ahogy én sem kényzserítem a húst másra úgy a vegánt se rám.
2021. aug. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
85%
Elfogadnám. Nem olyan rosszak a vegán ételek. Ez az ő esküvője, nem az enyém. Alkalmazkodnék.
2021. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
81%
Emberek! Nem egy lagziról van szó, hanem egy egyszerű ebéd. Ott nagyon ritka a vegán opció egy sima étteremben! Egyébként nekem nem csak vegán lesz a lagzimon, viszont rám sose voltak tekintettel egy lagzin meg vendégségben se. Nem ugyanaz ha épp hús nincs egyszer.
2021. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
31%
"Aki ezen problémázik az maradjon otthon. Komolyan mondom, egy étkezést nem bír ki hús nélkül? Az komoly." Akkor gondolom ennek a fordítottja is él a vegánokra...
2021. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
66%

Engem nem zavarna, szívesen kipróbálom a vegán kaját, ha meg nem ízlik, akkor se fogok egy fél nap alatt éhen halni.

Viszont azzal egyáltalán nem tudok azonosulni, hogy "a mi esküvőnk, az a lényeg, hogy nekünk jó legyen, (a többi le van szarva)". Én speciel pont azért szervezek esküvőt meg lagzit, mert az általam fontosnak ítélt emberekkel szeretném tölteni az időt, így nekem igen is fontos, hogy ők jól érezzék magukat...

2021. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
54%
Ki kell abranditsalak, az eskuvo nem azert van hogy titeket korulugralhanak. Csak szolok, hogy egyszerubb es olcsobb egy hagyomanyos etteremben ket fore husmentes kajat kerni es 15nek simat, mint forditva. Ehettek grillezett gombat salataval, mig a tobbiek a hagyomanyos husleves rantott hus menut. Baromi ciki amikor vendegeket hivsz es ehesen tavoznak meg majd viszik vissza erintetlenul a tanyerokat vagy epp csak beleturkalva. Az a latvany jol fog esni? Tudom, mert en is szeretem a vega kajat, el is vittem a csaladom egy egesz napos esemenyre ahol csak ezt lehetett enni, hat minden kaja ottmaradt az asztalon, csak beleturkaltak, nyugosek lettek meg ehesek voltak, a kaja elrontotta a napjujat, volt is nagy veszekedes...
2021. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem zavarna, még örülnék is neki, sose voltam totál vegán étteremben. Legalább különlegesség lenne. De ismerek olyat (anyám), aki meg pont hogy húson-zsíron él (keto-paleo), tehát valami minden nélküli salátát rendelne, azt turkálná végig. XD Szóval minden ember más, de én a helyetekben arra fókuszálnék, amit te akartok. Nem kell tekintettel lenni senkire, nem értem miért kommenteli itt egy-s-más kommentelő, hogy tapintatlanság. Saját nap, titeket mennek ünnepelni, a vendég az sorban, első a pár.
2021. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!