Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál ha a gyereked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál ha a gyereked esküvőjén csak vegán étel lenne?

Figyelt kérdés

Szituáció: 15 fős polgári esküvő a polgármesteri hivatalban -> utána ebéd egy vegán étteremben.


A választás azért a vegán étteremre esett, mert:

1) Ez a kedvenc éttermünk, esküvőhöz illő elegánsabb belső térrel rendelkezik, vannak 'hagyományos' magyaros ételek is, csak húsmentesen elkészítve.

2) Van saját cukrászdájuk, így a megrendelt esküvői tortát helyben fel tudják szolgálni.

3) Hosszas keresgélés után sem találtunk olyan éttermet ami rendelkezik megfelelő nem-vegán és vegán menüsorral, hogy mindenkinek jó legyen.


A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert a családunk egyik fele problémázik ezen.

Elvileg rólunk szól a nap, miért válasszunk egy olyan éttermet ami nekünk nem jó, csak hogy másnak jó legyen?


2021. aug. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
75%
Azért drága 50.ik hozzászóló, mert a vegán nem akarja pénzével támogatni se húsipart, se a tejipart. Se a te kedvedért, se senki kedvéért.
2021. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
78%
Elég szomorú, hogy valaki csak akkor és csak úgy tudja jól érezni magát a gyereke/rokona/kedves barátja esküvőjén, ha zabálhat húst, különben megy a nyavalygás, hogy nem kéne elvárni, hogy ki legyen nyalva a házaspár feneke. Nem várja el senki, de akkor a kedves vendégek se várják el, hogy a kedvükért a házasulandó pár kukába vágja az elveiket. Ennyi erővel, ha egy mindenevő pár tart lagzit és van/vannak vegán vendégek, akkor ugye teljesen jogos kérés lenne tőlük is, hogy az ő kedvükért ne legyen állati eredetű étel? Hisz a te nagy napodon ne te legyél már az elsődleges személy, hanem a vendégek, akiknek illik tiszteletben tartani a kérésüket, ugyebár..
2021. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó: Nem tudom, nekem elég alap, hogy ha már meghívok x főt az esküvőre, akkor igen is megkérdezem, hogy kinek van étellergiája vagy ki tart különleges diétát. Szóval a vegánnak biztosítom a vegán kaját, a gluténérzékenynek a gluténmentest, a laktózérzékenynek meg a laktózmentest.
2021. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
36%

"Hisz a te nagy napodon ne te legyél már az elsődleges személy, hanem a vendégek, akiknek illik tiszteletben tartani a kérésüket, ugyebár.."


Az én esküvőmön a mindenevők húsos ételt kaptak, a vegák/vegánok pedig húsmenteset. :) De azok, akik a húsevők közül szintén vega kaját akarták, megkapták azt is. :) Nekem lesült volna a pofámról a bőr, ha valakit nem úgy szolgáltattam volna ki, ahogy ők azt szerették volna, akkor is, ha az én esküvőm volt, ők meg vendégek voltak. Mifelénk nem szokás ez, hogy vendég xarba van csak nézve.

2021. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
77%

Hiába mondod, itt némelyek annyira korlátoltak, hogy úgysem lesznek képesek felfogni a vegán étkezés eredeti lényegét és célját.

Őt csak senki ne “kényszerítse” zöldség meg egyéb állatmentes dolgok evésére, amit nagy valószínűséggel amúgy is napi szinten fogyaszt mindenféle probléma nélkül, mert hát mégis hogy képzeli az ifjú pár, hogy a SAJÁT esküvőjüket a SAJÁT elveik szerint tartják meg és nem fogják se az ő, sem más kedvéért a hús és tejipart pénzelni.

2021. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
81%
De milyen értelmes ember hasonlítja össze pl a glutén/laktóz érzékenységet és a vegán életmódot a “mindenevők” étkezési szokásaival?! Még jó, hogy ha valaki allergiás a gluténra vagy laktózra, akkor biztosítok számára megfelelő ételt, de áruld már el kérlek, hogy egy húsevőnek pontosan melyik elvével vagy épp allergiájával megy szembe az, hogy x óráig nem húst eszik hússal?!
2021. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
72%
Oké 54-es, csak gondolom neked nem okoz gondot támogatni egy olyan ipart ami napi szinten kínozza az állatokat. Van aki nem tudja ezt benyelni, így nem fog húsra költeni, ennyi. Ezt kéne felfogni.
2021. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
56%

Az esküvő a párról szól - a lagzi viszont a rokonokról, hiszen annak pont az a lényege, hogy szeretném őket vendégül látni, szeretném, ha osztoznának az örömömben.

Szerintem udvariatlanság nem figyelembe venni a vendégek igényeit. Képzeld el fordított helyzetben, ha te lennél a vendég, és nem biztosítanának vegán alternatívát, mert egy étkezést ki lehet bírni...


Én személy szerint simán elmennék és kipróbálnám, miért ne alapon, de nem mindenki egyforma. A párom pl. tutira a "néz ki a fejéből" opció lenne.


15 ember nem olyan sok, én felmérném az igényeket, és megbeszélném az étteremmel, hogy annak a pár embernek más közeli étteremből hozatok húsos ételt, bevállalják-e, hogy melegítik, felszolgálják. Gondolom, külön teremben lesztek, így a többi (vegán) vendég számára nem lenne zavaró, hogy húst fogyasztanak a közelükben.

2021. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén engem inkább gondoljanak bunkónak vagy udvariatlannak, akkor sem adnék ki pénzt húsra. Akkor sem ha nem beszél velem többet az illető.

Valahogy jobban sajnálom az állatokat és azt a borzalmat ami a vágóhidakon zajlik, mint azt az embert aki behisztizik ha egy nap nem ehet húst.

2021. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
85%

Hogy gluténmentes kaját csomagoljak, vagy megoldják az étteremben szennyeződés nélkül? Mert ha nem képesek, akkor viszek magammal ételt :D


Egyébként semmi gáz nincs vele, szeretem a vegán ételeket, csak legyen gm is egyben.

2021. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!