Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál ha a gyereked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál ha a gyereked esküvőjén csak vegán étel lenne?

Figyelt kérdés

Szituáció: 15 fős polgári esküvő a polgármesteri hivatalban -> utána ebéd egy vegán étteremben.


A választás azért a vegán étteremre esett, mert:

1) Ez a kedvenc éttermünk, esküvőhöz illő elegánsabb belső térrel rendelkezik, vannak 'hagyományos' magyaros ételek is, csak húsmentesen elkészítve.

2) Van saját cukrászdájuk, így a megrendelt esküvői tortát helyben fel tudják szolgálni.

3) Hosszas keresgélés után sem találtunk olyan éttermet ami rendelkezik megfelelő nem-vegán és vegán menüsorral, hogy mindenkinek jó legyen.


A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert a családunk egyik fele problémázik ezen.

Elvileg rólunk szól a nap, miért válasszunk egy olyan éttermet ami nekünk nem jó, csak hogy másnak jó legyen?


2021. aug. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna. Sőt! :)))
2021. aug. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
65%
Napfényes étterem?
2021. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
78%

Szánalmas ez a hiszti, hogy valaki a saját gyereke esküvőjén, pár óráig nem bírja ki, hogy ne tömjön magába húst.🤦🏻‍♀️

Ahogy az is szánalmas, hogy össze akarják hasonlítani a két dolgot, mert hát ha én alkalmazkodom a vegánhoz, ő is alkalmazkodjon hozzám. Nem zavar, hogy te, mint “mindenevő”, nyugodtan meg tudod enni a vegán ételt, sőt valószínűleg eszel is a mindennapjaidban pl zöldségeket, de a vegán NEM TUD hozzád alkalmazkodni a hús zabálásban, mert ez az alapvető elveivel ütközik? Hogy lehet valaki ennyire értetlen és fogalmatlan. A saját esküvőjén meg hadd ne a vendégeket kelljen a saját rovásukra körbeugrálni! Abszurd elvárni pár óra hús mentes óráért cserébe azt, hogy akkor ő meg alkalmazkodjon hozzám abban, hogy egye meg a húst vagy maradjon éhen. Egy lapon nem említhető a kettő, de aki ezt nem érti, abba kár a szó. Ha ennyire feldolgozhatatlan némelyek számára, hogy a gyerekük esküvőjén nem lesz hús, az ne menjen el, a gyereknek is csak jobb lesz…

2021. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
32%

43

Nem feldolgozhatatlan. Csak a vegánoktól is elvárnánk némi együttműködést. És itt nem rólam van szó, mert bármikor elmennék egy vegán rendezvényre, de van aki nem nyitott. Hanem arról, hogy "pár órát ki lehet bírni hús nélkül", meg "ti amúgyis esztek zöldséget, a vegán meg soha nem eszik húst".

Most erre mit mondjak? Akkor egy vegán is kitud bírni egy pár órát hús evéssel, nem? Vagy ha én amúgy eszek zöldséget, mint KÖRET például, akkor az már oké, hogy csak vegán menüt kapunk ezért? Mi nem lehetünk felháborodva, hogy hát de azért örülnénk a húsnak, mert ahhoz vagyunk hozzászokva, azt érezzük finomnak, azt szeretnénk enni?

És arra nyomtam, hogy ÉN elmennék. És nincs is ezzel gondom. De ahogy olvastam ezeket a propagandás vegán kommenteket, azért felment bennem a pumpa.

Ha a házaspár vegánul akar enni, akkor egyen vegánul. Ha a vendégek meg húst akarnak enni, akkor hadd ehessenek húst. Szép gondolat, hogy legyen vegán étterem, meg minden húsmentes, de ha valaki tartózkodik attól, hogy tofuval legyen a töltött káposzta megcsinálva, vagy hogy cukkinicsónakot egyen gombával meg szejtánnal, meg bulgurral, akkor legyen szíve joga eldönteni. Ahogy a vegánnak is a növényi táplálkozás mellett voksolni.

2021. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
71%
Én rosszul vagyok a hústól, azonnal visszajönne. Így én nem, nem bírnék ki pár órát hús évessel, de amúgy úgy látom tényleg nehéz felfogni, hogy nem ugyanaz, elvárni egy vegantol h húst egyen, mint a húsevőtől, hogy kibírjon pár órát hús nélkül.
2021. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a legtöbb ember (pár elvetemültet leszámítva) nem azt várja a vegánoktól, hogy pár óriág bírják ki húsevéssel.

Inkább arról van szó, hogy azért a legtöbb étteremben van vegán lehetőség is. Ha az egész násznép húsevő, és csak a pár, azaz 2 ember vegán, akkor nem az a logikus, hogy van húsmnetes és húsos kaja is? Húsos a násznépnek, húsmentes meg a párnak.

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ha esküvőt szervezek, akkor igen is fontos, hogy a vendégeim jól érezzék magukat, különben mi a büdös fenének csinálom? Ha azt akarom, hogy csak nekem legyen jó, akkor nem csinálok felhajtást, hanem elmegyek a párommal a hivatalba 2 tanúval, összeházasodunk, aztán vagy ott eszünk és azt, amit mi akarunk, vagy elutazunk pl.

Ha eseményt csinálok a saját házasodásomból, akkor szerintem kicsit figyelmeb kellene venni a többi embert is, nem azon pörögni, hogy "de én vagyok az első és kész".

Én pl. nem szeretemén nem is iszok se sört, se töményet, de mivel a legtöbb ember meg igen, ezért nyilván lesz az esküvőn sör is, meg tömény is.

Bocs, de számomra az esküvő nem azért van, hogy legyen egy nap, ahol körülugrálnak, ki van nyalva a fenekem és hozzák a lóvét, hanem azért, mert szeretném, hogy az általam szeretett, kedvelt emberek velem ünnepeljenek és jól érezzék magukat.

2021. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
71%
Legtöbb étteremben van vegán kaja? Ja, rizs meg krumpli, meg saláta...köszi, talán az esküvőjén az ember nem ezt enné:) Ha már más esküvőjén egy szó nélkül ezt eszi, mert általában nincs sok lehetőség, a húsevők meg elsírják magukat, ha nincs hús az asztalon. Szánalmas.
2021. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 FoxtrotLidérc ***** válasza:
77%

44: Azért beszélsz így, mert még nem ettél vegán "húsokat". Tudod te milyen faján jól lehet tőle lakni? De pl elmész a Westendbe a Havelibe, és a húsmentes menütől pukkadásig jóllaksz. Ha csak ez a visszatartó erő, hidd el, nem kell ezen aggódni. :)))


Lehet azzal jönni, hogy egyenek ők is húst, mert egyszer kibírják. De te a számodra visszataszító ételeket meg tudnád enni más kedvéért? Naugye hogy nem! Amiatt se aggódj, hogy a vegán ételek ízetlenek, meg csak "saláták". A fenéket! Anno fogadtunk kollégáimmal, hogy tudom reprodukálni vegán verzióban a kolbászzsírt. :))) Nagyot néztek, amikor megjelentem "jaómagyaros" módra egy valag felvágott hagymával, hegyes erőssel, zöldpaprikával, paradicsommal, sóval, kenyérrel, meg a vegán "kolbájszzsírral". :D Mindkettő vidéki srác. Mindkettejüknek NAGYON ízlett. :))) Ne félj a vegán cuccoktól, csak mert újdonság... :)))

2021. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
87%

“Akkor egy vegán is kitud bírni egy pár órát hús evéssel, nem?”


🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Édes istenem, hogy lehet valaki ennyire sötét?? Melyik részét nem érted annak, hogy egy vegán nem fog húst enni sem pár óráig, sem pár napig, sem pár percig, mert ÜTKÖZIK AZ ELVEIVEL? Vagy te lazán sutba dobod az elveidet, az értékrendedet bárki kedvéért?

Értsd már meg, egy vegán nem azért nem eszik húst és állati eredetű dolgokat, hogy jól kics.esszen veled, ellenben neked semmiféle problémát nem okoz az, hogy pár óráig a gyereked kedvéért nem eszel húst. De neeem, te csak annyit bírsz kipréselni magadból, hogy alkalmazkodjon ő is hozzád azzal, hogy eszik húst, mert miért ne. Nehogy már felfogd józan paraszti ésszel, hogy elvárni egy vegántól, aki minden állati eredetű terméket kerül, hogy húst egyen vs elvárni egy mindenevőtől, hogy x ideig zöldséget és egyéb vegán eredetű ételt fogyasszon, ÉG ÉS A FÖLD és nagyon nem egy kategória. Aki ezt nem érti, azzal kár vesződni..

2021. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
25%

48 Nananana...na. Én nem mondtam, hogy egyenek húst. Nem arról van szó, hogy azt akarnám, ne legyenek vegák/vegánok, vagy hogy szembemenjenek az elveikkel, akár csak pár órára is. Ahogy én is tudok húsmentesen enni, mindenféle probléma nélkül. A kérdés az, hogy akarok e. Mert én nem mondanám azt a vegán párnak, hogy bocsi, egyetek húst, mert tudom, hogy NEM akarnak és NEM fognak. Ezen logika mentén, bár tudnék csak növényi ételeket is enni az esküvőjükön, de miért is kényszerítenének rá? Ezzel van gondom, hogy majd ők eldöntik, hogy hússal vagy nem hússal. Miért? Miért nem lehet választani? Miért kell egyet súlykolni? Oké, róluk szól ez a nap, de közben arról is, hogy a családjukkal osszák meg az örömöt. Ha ott mindenki mindenevő, akkor miért nem lehet azt kérniük, amit akarnak? Nekem a választással van gondom, hogy elveszik tőlük a választás jogát, mert "bírják ki vega kaján". Csak lehet, hogy az a család nem akarja kibírni vega kaján, hanem jót akar enni, "megszokott ízeket".

Az a baj sokszor a vegákkal/vegánokkal, hogy sokan eleve 1. nem szerették a hús ízét, állagát; 2. már elfelejtették, milyen is az íze. És akkor a képembe tolják a Jackfruitot, hogy nesze egyed, és aztán megsértődnek, mikor mondom a megkóstolása után, hogy bocsi, nekem ez nem, mert nem olyan. "De, de olyan". :)

2021. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!