Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegán vagyok, miért gond ez a...

Vegán vagyok, miért gond ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egészségtelen, van eszem is, sokkal egészségesebb vagyok, mióta vegán vagyok, őket viszont semmi sem győzi meg. Minden egyes étkezésnél kötekednek, beszólogatnak, nagyon unom már.

(kritika nem érdekel, más a húsevésben hisz, én pedig ebben.)



19/L


2015. márc. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
40%

mert maradiak és nem tudják elfogadni. :D

egyszerűen ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak.

2015. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Szeretem őket, és sajnos érdekel a véleményük is. Mondjuk ebben a témában már nem, de attól még nagyon zavaró.
2015. márc. 16. 18:46
 3/45 A kérdező kommentje:
Különben kóstoltak már vegán ételeket, ízlett nekik, de szerintük "tápos"
2015. márc. 16. 18:47
 4/45 anonim ***** válasza:
84%

Én is ettem jó ideig csak vega ételeket. Kellemes érzés a szervezetnek, de tényleg kicsit fura ízük van a hagyományos étkezéshez képest.

Ez a te döntésed, a te testeddel. Azt csinálsz amit akarsz, és ők is azt csinálnak a testükkel amit akarnak.

Lehet hogy az zavarja őket hogy ők főznek " normálisan " a családnak, és rád is tekintettel kell lenni? Lehet hogy te nem készíted el magadnak a vega ennivalókat hanem tőlük várod? Ha igen, akkor csak ez a probléma. Ha tehermentesíted őket az alól hogy figyelniük kelljen a te étkezésedre, akkor normálisabbak lesznek.

2015. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Vagy főzök, vagy vegán étteremből hozok kaját magamnak
2015. márc. 16. 19:01
 6/45 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen mindegy az ok, egy családban ha a többség valamit jónak tart (tökmindegy, milyen indokok alapján), és te elkezded azt a dolgot másként csinálni, ha olyanok a családtagok, garantált a beszólogatás, szívatás. Ilyenkor felesleges érvelni, szép csendben teszed, amit jónak látsz, előbb-utóbb hidd el, megszokják, és lekerül a napirendről a téma.

Nálunk ugyanez volt, életmódváltás miatt, kaptunk családtól/ismerősöktől kéretlen beszólogatást/tanácsot/ostoba megjegyzést dögivel, nem foglalkoztunk vele, végül szép lassan elült a téma. Vicces, mert van olyan családtag, aki látványosan "aggódott" miattunk, meg folyton kritizált, mára meg nagy suttyomban egy csomó dolgot ellesett, amikor látta, hogy nálunk működik :D

2015. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
13%
Olyan tápanyago(ka)t tartalmaz a hús ami másban nem található meg vagy nem helyettesíthető. De természetesen a másik végletbe átesni sem jó dolog ,mert a sok hús fogyasztás sem tesz jót. Én azt ajánlanám, hogy gondolt át még egyszer ,hogy megéri-e a szervezet számára fontos mikro és makro tápanyagokról lemondani. Lehetne találni egy egészséges közép utat is.
2015. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
43%
Talán mert azt gondolod, hogy a biológia (miszerint az ember mindenevő) hit kérdése. Talán tényekkel meg tudnád őket győzni arról, hogy nem csak azért eszel így, hogy menőbb legyél. Észérvekkel... már, ha találsz olyat.
2015. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Mondd már meg, mi az, ami aá húsban van, növényekben viszont nincs. Annyira érdekelne
2015. márc. 16. 19:57
 10/45 A kérdező kommentje:
Kedves 8. válaszoló, amúgy tudsz bármit a témáról?
2015. márc. 16. 19:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!