Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegán vagyok, miért gond ez a...

Vegán vagyok, miért gond ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egészségtelen, van eszem is, sokkal egészségesebb vagyok, mióta vegán vagyok, őket viszont semmi sem győzi meg. Minden egyes étkezésnél kötekednek, beszólogatnak, nagyon unom már.

(kritika nem érdekel, más a húsevésben hisz, én pedig ebben.)



19/L


2015. márc. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
18%
Vas, fehérje. Ezek növényekben nincsenek. Tojásban, rizsben, sajtban ilyesmiben van még, de a tápanyagfelszívódás módja is számít. Nem véletlenül mindenevő az ember.
2015. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Neee, most nagyon nevetek, ne haragudj... Komolyan azt gondolod, hogy növényekben nincs fehérje?

Napi 90-130 gramm fehérjét eszek! Ja, és komplett aminosavprofilom van minden bnap:)

2015. márc. 16. 20:08
 13/45 A kérdező kommentje:
vas?? 10 évig vészes vashiányos vérszegény voltam, fél év vegánság után 20-ra felment a vasam :)
2015. márc. 16. 20:09
 14/45 anonim ***** válasza:
16%
Te kérdezted.. leírtam. Az a te bajod ha nem fogod fel
2015. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Amúgy testépítek is, tehát biztos nagyon kevés fehérjét eszem. Ne csináld már, tájékozódj!!
2015. márc. 16. 20:10
 16/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel ha testépítesz az nem biztosítás arra h mit eszel, vagy mit hiszel h megeszel. Felőlem ki is ugorhatsz az ablakon, nemérdekelsz.
2015. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Ha nem fogom fel? Ne haragudj, ezekkel csak azok jönnek, akik biológia óráról is lógtak. :)


Teljesen mindegy, hogy növényi vagy állati fehérje, mivel aminosavakra bomlanak fel. Kicsit bonyolultabb, mert kevés növény rendelkezik komplett aminosavprofillal, de pici utánajárás után semmi gond nincs.

2015. márc. 16. 20:11
 18/45 A kérdező kommentje:

Istenem, de szörnyen buta vagy.


Szia!

2015. márc. 16. 20:11
 19/45 anonim ***** válasza:
65%

Engem aztán nem érdekel, ki mit eszik, de kb. 10 éve még én is úgy tanultam, a fehérjék több típusa (amire a szervezetnek szüksége van) nem pótolható növényi forrásból, úgyhogy veszélyes, ha az ember még tejtermékeket, tojást sem fogyaszt. Hogy te mennyire veszed komolyan az étrendedet, nem tudom.

A húsevés egyébként nem hit kérdése. Az a természetes. Az ettől eltérő étrend az, ami hit kérdése. Mivel szembemész a "normával" a családod igyekszik visszaterelni a "helyes" vágányra, esetleg aggódik érte, hogy nem megfelelően étkezel, beteges leszel, nem tájékozottak a témában. Nem kell a dolognak olyan nagy feneket keríteni. Te ezt választottad, tartsák tiszteletben. Neked sincs jogod megjegyzéseket tenni az ő életmódjukra, és nekik sincs a tiédre. Ha te kékre akarod festeni a hajad, mert azzal tudsz azonosulni, az a te dolgod, még ha nekik nem is tetszik. Fogadd el, hogy mindig lesz, aki kritizál, de neked nem kell őket meggyőznöd. Egy idő után abbahagyják a beszólogatást, ha nincs hatása. Ameddig védekezel, addig úgy tűnik, bizonytalan vagy a döntésed illetően, és meggyőzhető vagy. Úgysem fogsz soha mindenkinek megfelelni, és miért is akarnál? Azok véleményére adj, akiket példaként állítasz magad elé. Nagyon sok mindent fogsz még "unni" az életben, ha ez is elviselhetetlenül terhes a számodra. Minden döntésednek meglesznek a maga kritizálói.

2015. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Minden pótolható, ami a húsban van, nézzetek utána.
2015. márc. 16. 20:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!