Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegán vagyok, miért gond ez a...

Vegán vagyok, miért gond ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egészségtelen, van eszem is, sokkal egészségesebb vagyok, mióta vegán vagyok, őket viszont semmi sem győzi meg. Minden egyes étkezésnél kötekednek, beszólogatnak, nagyon unom már.

(kritika nem érdekel, más a húsevésben hisz, én pedig ebben.)



19/L


2015. márc. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy a nagypapád okos de te hülye vagy . Erősködsz itt, miközben egy kis senki vagy, aki nem ért meg pár egyértelmű dolgot
2015. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Rád senki sem kíváncsi, lassan tiltanak végre innen téged, unalmas a trollkodásod mindenhol. :))
2015. márc. 16. 20:33
 33/45 anonim ***** válasza:

Visszakozom. Egyrészt hirtelen vegának olvastam, másrészt a legtöbb ember nem is tudja mi a különbség a vega és vegán között.


Győzd meg a szüleidet. Higgadtan. vagy beszélj nagypapáddal, hogy is álljon ki melletted.


AMúgy 19 vagy, lassan kezdhetsz önálló életet is, és azt eszel, amit akarsz.

2015. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
38%

"utána a növények animosavprofiljainak? Nekem ugyanis van táblázatom róla, hogy miben mi van. :) "


Neten 1000 példányban fent van, jó párszor megnéztem.

A mennyiséget is kéne nézni.

2015. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Grammra pontosan vezetem a táplálkozásomat. Mivel mint írtam, testépítek és komolyan veszem. Táplálékkiegészítők nélkül.
2015. márc. 16. 20:36
 36/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha az ő pénzükön vagánykodsz, akkor joggal nem tetszik nekik. Ha a sajátodból, akkor sok közük nincs hozzá, csak aggódnak érted, ami érthető, hisz te vagy számukra a legfontosabb.
2015. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a legfőbb gond az lehet, hogy olyan feltűnési viszketegséged van, mint az összes (99%) többi divatvegánnak. "Én akkor sem fogok többet rothadó tetemet enni." Jézusom. Nyilván, aki húsfélét is eszik néha, az már alapból rögtön azonosítható a falusi kolbászzabáló hentesbácsival vagy akár egy barbár ragadozó állattal(, amelyik tényleg tetemet eszik).

Bizonyosan bennem van a hiba, de nekem eszembe nem jutna egyből egy vidáman dagonyázó malackára asszociálni, ha meglátom a hűtőpultban a csomagolt felvágottat. Nyilván az volt valamikor, dehát könyörgöm szegénykén már úgysem tudsz segíteni. :D A tény, hogy még meg is enném, úh tényleg de durva, tiszta állatiasnak érzem magam. :D

Visszatérve egész egyszerűen annyi "bajod" van, hogy nem kapsz elég figyelmet, ezért mindenkinek az arcába vágod, hogy te vegán vagy (hosszas magyarázatok közepette - "óh te kis butus, hát nem tudod mi az"). Valószínűleg otthon is megunták már a hisztijeidet, ha elborzadtál attól, hogy ők mit esznek. A kommentjeidet olvasva tisztán megintcsak az látszik, hogy hajtogatod ami szerinted néhány érved és igaz, amit mások írnak pedig csak oltogatni tudod, hogy jaj te sem tudod mit beszélsz. Ha ennyire ignoráns vagy, mégis miért írsz ki kérdést? Mindent megválaszolgatsz, ahogy neked tetszik.

2015. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

2 hónapig azt se tudták,á miért nem eszek anya főztjéből. Na ennyire vagyok felvágós.


Amúgy akikről írsz, azokat én is utálom. NEM DIVAT.

2015. márc. 16. 21:03
 39/45 anonim ***** válasza:
42%

"2 hónapig azt se tudták,á miért nem eszek anya főztjéből. Na ennyire vagyok felvágós. "


Szerintem ez nem a felvágósság hiánya, hanem szimplán el akartad érni, hogy figyeljenek már rád egy pillanatra, szóval aki azt írta, hogy csak figyelemhiányod van, hát lehet, hogy ő áll legközelebb a megfejtéshez. Szó nélkül nem enni az otthon tálalt ételből és nem megbeszélni velük, hogy miért csinálod ezt, az szimplán köcsög dolog, mert valószínűleg nem látnak a fejedbe, nem tudják kitalálni maguktól, hogy miért csinálod. Ha meg két hónapig nem vették észre, akkor a kérdésed helyesen: Vegán vagyok, miért NEM érdekli ez a szüleimet?

Nem teljesen értem a problémádat, de mindegy.

Egyébként meg, örökérvényű dolog: Ha te elvárod, hogy fogadják el, hogy te így akarsz élni, akkor te miért nem tudod elfogadni, hogy nekik ez az életvitel nem szimpatikus? Ha teljesen más kajákat eszel, akkor nem muszáj velük együtt leülni, és az orruk alá dugni, akkor meg meg van oldva, hogy kaja közben ne szólogassank be. 19 éves vagy, gondolom nem kötelező este 7kor pontban az asztalnál ülni. (Ha igen, akkor bocs...)

Ha pedig ez TÉNYLEG gond nekik, akkor azért van, mert nem tudtál olyan érveket felsorakoztatni magad mellett, amivel 100%-ig meg tudtad volna őket győzni. Szóval szerintem kicsit próbáld meg értelmesebben elmagyarázni nekik, és ne úgy, mint egy kis Prof. Vegán Juli szakértő, hanem mint gyerek a szüleinek.

2015. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
38%

Ez pont jó, mert nem rég tanultuk bioszból a táplálékokat. 20féle aminosav van, ebből 8 esszenciális(létfontosságú)ezeket a szervezet csak állati termékekből(lásd:hús,tej,tojás) tudja fölvenni. Tehát ha húst nem is eszel egyéb állati eredetű terméket azért fogyasszál.

És ez csak személyes vélemény:hogy lehet hús nélkül élni? Nálunk amikor nagyon húsos van(rántott hús, fasírt, sült hús stb.) akkor a felét kisajátítom a család többi 4 tagja meg osztozkodhat a másik felén.

2015. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!