Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegán vagyok, miért gond ez a...

Vegán vagyok, miért gond ez a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem egészségtelen, van eszem is, sokkal egészségesebb vagyok, mióta vegán vagyok, őket viszont semmi sem győzi meg. Minden egyes étkezésnél kötekednek, beszólogatnak, nagyon unom már.

(kritika nem érdekel, más a húsevésben hisz, én pedig ebben.)



19/L


2015. márc. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nem így van, nem pótolható minden. Mondjuk azt ,hogy a 80% igen pótolható ,de ott a maradék 20%. Azt is be kéne valahogy vinni. Nagy bajod nem lesz tőle az igaz. Főleg a fitness -sel is foglalkozol ,tudod mennyire fontos az állati fehérje bevitele. De sok sikert !
2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos az a helyzet, hogy vegának lenni divat lett.

Lehet, hogy egészségesebbnek érzed magad, mert a szüleid otthon eleve nem egészségesen főztek. Tisztában vagy azzal, hogy mik az előnyök hátrányok? Ismered a buktatókat? vagy csak úgy, nem kezdtél el húst enni?

Mivel helyettesíted az esszenciális aminosavakat, a D és B12 vitamint?


Attól, hogy csak szimplán elhagyod a húst, nem leszel egészségesebb.


És igen, én eszem húst, 70%-ban halat, 30%-ban csirkét.


Ha igazán vega akarsz lenni, akkor nagyon utána kéne nézned a dolgoknak. A vitamin, fehérje és egyéb szükségleteknek.


Ugyan ez nem erről szól, de érdemes elolvasni:


[link]


[link]


Csak megjegyzem, az én vega kolléganőim fal fehérek, enerváltak, és állandóan kínlódnak valamivel.

Persze a zsírt és kenyeret zabálók sincsenek jobb passzban.


SZóval azért annál több tudatosság kéne, hogy "nem eszem húst", és akkor minden oké.


Nyugodtan lehet lepontozni, de aki vega akar lenni, annak nagyon komoly ismeretekre van szüksége, hogy valóban előnyére váljék egy átlagos, sok zöldséget és fehér húst tartalmazó mediterrán étrenddel szemben.

2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
3 évig tanultam anatómiát, szerintem ezzel le is zárhatjuk a témát.
2015. márc. 16. 20:24
 24/45 A kérdező kommentje:

3 évig tanultam anatómiát, van eszem, szóval esetleg válaszolnátok a kérdésemre?


Másrészt nagypapám szakmailag nagyon elismert főorvos, dietetikus, és szerinte is egészséges VEGÁNnak lenni (ami nem VEGA).

2015. márc. 16. 20:25
 25/45 A kérdező kommentje:
Na, végül megjelent az első kommentem is, de jó
2015. márc. 16. 20:26
 26/45 anonim ***** válasza:
36%

"Teljesen mindegy, hogy növényi vagy állati fehérje, mivel aminosavakra bomlanak fel."


EZ így van. Kivétel az esszenciális aminosavak, amiket növényekből összeszedni elég nehéz.


És ha még sikerül is (burgonya+rizs párosban meg van, csak elég alacsonyan), akkor is ott van a B12 vitamin, ami SEMMILYEN növényi forrásban nem található meg.


Melyek a hiány jelei?

A B12-hiány többféleképpen mutatkozik meg. A csontvelő kevesebb vörösvértestet termel, amely közül sok a nagy és fejletlen sejt, s ez vérszegénységhez vezet.


A B12-hiány egyéb jellemzője lehet a paraestesia (végtagok érzéskiesése), járás közben az egyensúly elvesztése, gyengeség és kimerültség, rendszertelen menstruációs ciklusok, valamint pszichiátriai rendellenességek, mint a rossz tájékozódás, depresszió, hangulatváltozás, ingerlékenység, emlékezetkihagyás és elmebaj. A B12-hiány különösen jellemző az idősek körében, akiknél megháborodással és más idegrendszeri betegséggel áll kapcsolatban. Évekig azt hitték, hogy a B12-hiány első jele egyfajta vérszegénység, a nagy méretű, kifejletlen vörösvértestekkel jellemezhető megaloblasztos anémia. Az utóbbi időben a B12-hiányból eredő olyan idegrendszeri károsodásokról is tudunk, amelyek vérszegénység nélkül jelentkeztek a betegnél. A B12-hiány miatt kialakuló idegrendszeri rendellenességek javíthatók voltak B12-vitamin-terápiával. Az idegrendszeri károsodásból való felépülés heteket vagy hónapokat is igénybe vehet, de ha már túl előrehaladott, akkor nem gyógyítható.

2015. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
24%
Az7 anatómiának semmi köze ehhez. Én is tanultam. Anatómián a csontok és izmok magyar és latin nevét tanulod meg :) nem a táplálkozást és anyagcserét :D
2015. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Te milyen anatómiát tanulta?:)))) Szerintem akkor semmilyet. Mi ugyanis minden szervrendszert részletesen tanultunk, hormonokon, anyagcserén, táplálkozáson át mindent.
2015. márc. 16. 20:29
 29/45 anonim ***** válasza:
55%
Minden tiszteletem a nagypapádé, de ez egy olyan része az emberi tudományoknak ami villám gyorsan változik. mai 20-30 éve volt az mára már elavult dolog. Én látod ,teljesen máshogy tanultam : kell hús ,de mértékkel.
2015. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Na de mindegy, nem vitatkozok, meguntam már. Mindenki jön a közhelyekkel, de utánanézni már nehéz. Közületek vajon hányan néztek utána a növények animosavprofiljainak? Nekem ugyanis van táblázatom róla, hogy miben mi van. :)

Nem vagyok kíváncsi a térítésekre, mert akkor sem fogok soha többet rothadó tetemet enni.

Ti egyetek nyugodtan sokat, én akkor sem fogok, ha még 50 választ írtok.


További szép estét! (különben dietetikára járok én is jelenleg;))

2015. márc. 16. 20:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!