Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan reagálnál ha a gyereked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál ha a gyereked esküvőjén csak vegán étel lenne?

Figyelt kérdés

Szituáció: 15 fős polgári esküvő a polgármesteri hivatalban -> utána ebéd egy vegán étteremben.


A választás azért a vegán étteremre esett, mert:

1) Ez a kedvenc éttermünk, esküvőhöz illő elegánsabb belső térrel rendelkezik, vannak 'hagyományos' magyaros ételek is, csak húsmentesen elkészítve.

2) Van saját cukrászdájuk, így a megrendelt esküvői tortát helyben fel tudják szolgálni.

3) Hosszas keresgélés után sem találtunk olyan éttermet ami rendelkezik megfelelő nem-vegán és vegán menüsorral, hogy mindenkinek jó legyen.


A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert a családunk egyik fele problémázik ezen.

Elvileg rólunk szól a nap, miért válasszunk egy olyan éttermet ami nekünk nem jó, csak hogy másnak jó legyen?


2021. aug. 6. 16:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
10%

*amit ti akartok.

*a vendég az utolsó a sorban, első a pár.

2021. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
40%
"Nem kell tekintettel lenni senkire" Nagyon sok embernek ez az életfilozófiája manapság. Énénénénén.. mindenki más meg le van szarva, ha nem tetszik neki dögöljön meg. Azt nem értem, ha nincs valaki tekintettel a társaságra, minek hívja őket egyáltalán? Menjenek el ketten ebédelni, pont. Akkor se kell tekintettel lenni másokra, és még olcsóbb is.
2021. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
62%
Ha van elég laktató, tartalmas étel (és nem olyan hely, ahol csak ilyen diétás párolt zöldség van többféleképp feltálalva), én nem problémáznék azon, hogy nincs benne hús.
2021. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
20%
El se mennék.
2021. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
98%
1× elmegy.
2021. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
74%

“ Ha mindenki vegán akkor rendben van. De ahogy én sem kényzserítem a húst másra úgy a vegánt se rám.”


Csak a kettő nem ugyanaz, hacsak te nem csak húst eszel és azon kívül semmi mást. Míg egy mindenevő jó esetben eszik a hús melle mást is, addig a vegan egyáltalán nem eszik húst. Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni.

2021. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
25%
Azt nem lehet megérteni, hogy a vegánok elvárják hogy tekintettel legyenek rájuk, de visszafelé már csak a kidumálás, mellébeszélés meg, a viszonzás nem.
2021. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
89%
De ezt nem értem, ti csak húst esztek? Én nem vagyok vegán, "csak" vega, de soha nem vártam el senkitől semmit, ha úgy volt ettem csak köretet. De egy vegán etikai okok miatt (is) az, így nem fog pénzt kiadni olyan dologra ami ütközik az elvével.
2021. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy lehet az a baj, hogy azt hiszitek, hogy a vegán kaja egyenlő a nyers és/vagy párolt zöldséggel. Pedig szerencsére ez nem így van:)
2021. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
23%
Húsevő létemre előszeretettel fogyasztok vega kaját, úgyhogy tisztában vagyok vele, de: a kérdés arról szól, hogy lecarják-e nagy ívben hogy zavarja a vendégeket a választásuk, vagy őket is vegyék figyelembe. És szokás szerint az a válasz, hogy a vega nagy ívben tehet a nem vegákra: de ha vele is ezt csinálnák, felháborodna.
2021. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!