Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretem, de az hiszem el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de az hiszem el kell hagynom. Helyes?

Figyelt kérdés
8 eve vagyunk a párommal es tudná, hogy szeretnek a menyasszonya lenni. Nem adja meg nekem eut, es azt hiszem eleget vartam. Gyereket es közös lakást akar, de en egyiket sem vallalom, ugy, hogy nem vwgyok a felesége. Lehet maradisag, ez vqn. Ő 30 en 27 eves nő vagyok.
2016. febr. 21. 15:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon furcsa ha egy hosszú kapcsolatban nem közös a vgyon nincs közös kassza, főleg ha együtt laknak már..
2016. febr. 28. 14:43
 62/85 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez vicces. A kérdező házasságra akarta kényszeríteni a barátját. De a barát nem akarta őt arra kényszeríteni, hogy soha ne élhessen házasságban? A kérdezőnek semmit nem jelent ez a 8 év, mert eldobta azért, mert nem veszik el. És akkor a barátjának mit jelent, ha ő meg azért dobta el, mert házasodni kellett volna? Mért gondoljátok, hogy az, hogy valaki nem akar házasodni jogosabb elvárás annál, mint ha valki akar? És itt IGENIS a faszi volt a szemét, hiszen egyértelmű volt, hogy a lány házasságpárti, és ígérgette is neki, de mikor odakerült a sor, akkor inkább lelépett. Ha mindketten előre tisztázzák, hogy egyik házasságpárti, másik nem, akkor mindketten hülyék, ha együttmaradnak, de itt nem ez volt a helyzet. Egy ilyen ellentét miatt teljesen jogos, hogy nem folytatható a kapcsolat. Azt próbáljátok már felfogni, hogy a kérdezőnek a nem házasság, az ugyanolyan kényszer, mint a (volt) barátjának a házasság.


Az meg milyen szöveg, hogy oda a fele pénzed? És az a pénz, amiért a nő dolgozott? Az kié lesz? Az is feleződik, észlény! És ha a nő keres többet? Akkor mi van? Akkor ő jár rosszabbul, mégis kevés ezen rinyáló nőt látok, pedig van ilyen, nyugodj meg. Ha pedig esetleg amiatt a pár év miatt aggódsz, amikor gyesen van, és kevesebb pénzt kap, akkor gondolj már bele, hogy az, hogy amikor ő otthon volt és gyereket (a te gyerekedet!) nevelte, az nem a kapcsolathoz adott érték? Mert ha nem, akkor neked nem kell gyerek, és az se érdekel senkit egyébként se, hogy megházasodsz-e. De az a férfi, aki házasságon kívül akar gyereket, az egyrészt a nőt helyezi kiszolgáltatott helyzetbe, hiszen tegyük föl,hogy a nő 3 évig otthon van a gyerekkel, aztán szakítanak. A nő által kapott gyest, vagy minek hívják most, azt fölélték, meg a pasi pénzének egy részét is, de abból mégis lehetett félre rakni valamit. Ha szakítanak a nő ottmarad semmi nélkül, holott abban az időben ő is "dolgozott" a közösen akart és vállalt gyerek érdekében. Itt végig csak tervezett gyerekről beszélek, az egyértelműség kedvéért, mielőtt még valaki azzal jönne, hogy akkor minek kellett gyerek a nőnek. Ilyen hülyeségekbe nem megyek bele, egy normális kapcsolatban a gyerek az közös döntés, és ugyanúgy tudni kell előre, hogy akar-e majd a másik, mint azt, hogy akar-e majd házasodni.

2016. febr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
33%
Te komám valamit nagyon félreértelmeztél. Nem a pasi lépett le, hanem ez a hülye nő dobta ki azért, mert a pasi nem vette le. :D
2016. febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, ezt magyaráztam. Ha nem tudnak megegyezni házasságügyben, akkor a logikus lépés a szakítás. Ergo ő a házasság helyett a kapcsolat végét választotta. Ami csak azért baj, mert előtte azt mnodta, hogy akar házasodni. Ha azt mondta volna, hogy nem, akkor jó eséllyel el sem jutottak volna idáig. Nem bunkóság kiszállni egy olyan kapcsolatból ami nem összeegyesztethető a hosszútávú céljaiddal.
2016. febr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
0%

Már bocsi, de megint hülye vagy. A hapsi gyereket és lakást akart a csajjal. Csak szerintem egyszerűen ő többre értékelte a háztartási kapcsolatot, mint a házasságit. Miért kell beleerőltetni valakit, ha nem akarja. Nem mindenki alkalmas házas életre.

Nekem pl kapcsolat nem való és tudom is hogy nem lesz. És már bele törődtem. Pedig fiatal vagyok, de ez van.

2016. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
100%
Ő meg a csajt erőltetné bele egy nem házassági kapcsolatba. És azzal mi a baj, ha ő meg azt értékeli többre? Senkit nem kell beleerőltetni semmibe, ezért jogos a szakítás. Az nem jogos, hogy a faszi évekig nem közölte, hogy nem akar házasodni. Nem is kell neki, de akkor ezt meg kellett volna mondani az elején. Amúgy meg a csajt mért kell beleerőltetni abba, hogy házasság nélkül szüljön gyereket? De látom elhatároztad, hogy juszt se fogod megérteni, úgyhogy nem is magyarázom tovább.
2016. febr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
95%

"Jó de látod, te csak magadra gondolsz, hogy neked jó legyen. Te gondoltál a pasidra csak egy picit is, hogy ő ezt nem akarja?"


És a pasija gondolt a kérdezőre? Nem. Csak azt csinálja ami neki jó. Pocsékolja a hölgy idejét. Egy olyan nőét aki nem a pasijának szeretne gyereket szülni, hanem a férjének. A hivatalos hozzátartozójának. Ami teljesen jogos igény.


Áruld már el nekem, miért mindig a nőnek kellene lemondani a házasságról, ha ő abban szeretne élni? Milyen alapon?

Nekik nem egyezett a jövőképük és kész. A férfi nem akart házasodni, a kérdező meg igen. Miért a nő az akinek le kellene erről mondani?


Ennyi erővel a férfinak nem jelentett semmit a nő, és az a 8 év amit együtt töltöttek, mert nem tudja aláírni azt a "papírt". Ami állítólag nem számít...miközben számít, mert útban van. Mert ha ott az a "papír", akkor el kell válni. Vállalni kell a felelősséget a szakításért, a párja szemébe kell néznie legkésőbb a bíróságon amikor szétválasztják őket.


A pasi csak szimplán egérutat akar magának, ha megunja a kapcsolatot, akkor leléphessen akár szó, magyarázat stb nélkül. Ezért nem akar házasodni.


Undorítónak tartom az ilyen megnyilvánulásokat. Miért mindig a nőnek kellene engedni? Erre válaszolj.

2016. febr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó: megint csak nevetséges hozzászólás. Azért mert pl nem akarok elvenni valakit, akkor már nem is szeretném?

Csak azért mert szerintem házasság csak humbuk ma már? Alig házasodik ma már néhány ember. Egyre kevesebben teszik.

Akkor sem hiszem el, hogy egy hülye papír véget kell dobni valakit.

Máshol éheznek, szendvednek, emberek halnak meg, de a sok hülye ember meg azon hisztizik, mert nem veszik el.

Akkor már nem is lehet tökéletes élete. Vicc az egész.

2016. febr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a lényeg, hogy nem érted. A kérdezőnek számít. Ő házasságban szeretne élni, mint ahogy sokan mások is. Tök normális, természetes igény.

A férfi pedig nem szeretne házasságban élni, nem akarta elvenni a hölgyet.


Nem egyeztek az igények, és a nő döntött. Teljesen jogosan.


Miért a nőnek kellett volna lemondani a házasságról? Ugyanannyi lett volna a férfi részéről is aláírni a házassági papírt, mint a nőnek nem aláírni, és elfogadni hogy ő élettárs marad élete végéig.


De olyannak, aki még saját bevallása szerint is alkalmatlan párkapcsolatra, hiába magyarázom:)


Mert egyébként épkézláb választ még mindig nem kaptam arra miért a nőnek kellene lemondani egy teljesen normális vágyáról jelen esetben, ami a házasság?


Miért a nő mondjon le a vágyairól? Még mindig ez a kérdésem.


És még mielőtt az jönne: egy esküvő nem drága...A puccparádé drága, amit köré rendeznek. De ez ugye nem kötelező.

2016. febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 A kérdező kommentje:
Úgy látom heves vitát indítotttam...
2016. febr. 29. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!