Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretem, de az hiszem el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, de az hiszem el kell hagynom. Helyes?

Figyelt kérdés
8 eve vagyunk a párommal es tudná, hogy szeretnek a menyasszonya lenni. Nem adja meg nekem eut, es azt hiszem eleget vartam. Gyereket es közös lakást akar, de en egyiket sem vallalom, ugy, hogy nem vwgyok a felesége. Lehet maradisag, ez vqn. Ő 30 en 27 eves nő vagyok.
2016. febr. 21. 15:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
97%

Egyet értek veled kedves kérdező. Én is ebben a cipőben jártam, 5 évig voltam együtt a párommal, én is házassághoz kötöttem a gyerek vállalást, közös lakást, de csak ígérgetett. A születésnapom volt az utolsó határidő, amit adtam magunknak, de nem jegyzett el. Másnap összecuccoltam, és közöltem vele, hogy ennyi volt. 5 év, szép volt, jó volt, de csak egyet nem kaptam meg tőle, ami mindennél többet ért volna számomra. Rengeteget emésztettem emiatt magam, éjjel, nappal, néhány hét alatt közel 7 kg fogytam emiatt.


Eltelt azóta 2 év, megismertem egy férfit, karácsonykor volt az eljegyzésünk! :)

Augusztusban lesz az esküvőnk! Az 5 év alatt nem voltam ennyire boldog.


Merj tovább lépni, küzdj az álmaidért, mert megéri, hidd el! :)

2016. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
33%

Jesszusom gyerektartást akkor is fizetnie kell ha nem vesz el... gondolom ha gyereket akar akkor csak a nevére veszi őket...


Miért félsz ennyire hogy elfog hagyni? Nem lesz semmi sem jobb ha hivatalosan is el kell válnotok, sőt csak jogi hercehurca.


És mi lesz ha elhagyod emiatt? Feladsz egy hirdetést hogy pasit keresek aki elvesz és garantálja hogy sohasem hagy el? Honnan tudod találsz e normális férfit? Vagy mindegy milyen lesz csak vegyen el?

2016. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:
Ha elhagyom, aminek nagyon nagy az esélye nem igazan fognak érdekelni a férfiak. Beletemetkezem a munkamba es a hobbijaimba.. Ez lesz a legjobb megoldas. Sok mindenen mentem mar at veke es elotte.... Köszönöm de tobbet n m. Kérek
2016. febr. 21. 17:48
 24/85 anonim ***** válasza:
38%

Boldog életnek nézel elébe. Mindez egy vacak papír miatt.


Ami talán számít a férfiaknak az a gyerek. A gyerek az aki miatt nehezebben lépnek le egy kapcsolatból, aki miatt akkor is egy nővel maradnak ha már nem szeretik.

Mondjuk akár van papír akár nincs, én nem szeretném ha a párom csak a gyerek miatt vagy a jogi hercehurcák miatt lenne már csak velem.

2016. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
52%

Valaki itt megvádolta azzal a párodat, hogy fél az elköteleződéstől. Tipikus duma, mindenkire imádják ráhúzni, aki nem akar házasodni, de nem is ez az érdekes.

Én azt látom, hogy inkább te vagy az, aki fél. (Vagy te is.) Nem mersz papír nélkül lakást, gyereket, családot vállalni, mert tartasz attól, hogy otthagyhat a szarban.

Sajnos ez valóban megeshet, de a házasság sem véd meg ettől. Ha el akar válni, akkor megteszi, bár a gyerektartást ugyanúgy fizetnie kell. De ez így van akkor is, ha nem vagytok házasok. És mi van akkor, ha nem elhagy, hanem mondjuk annyira megbetegszik, hogy nem fog tudni dolgozni vagy nem annyit, mint előtte? Mert ilyen is van, ettől sem véd meg a házasság.

Gyereket úgy érdemes vállalni, hogy ha egyedül maradsz, akkor is el tudd magatokat tartani. Amúgy lutri az egész, papírral és anélkül is. Sok előnye van a házasságnak, de annyival nem ad nagyobb biztonságot, hogy ilyen görcsösen kelljen ragaszkodni hozzá.

2016. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 A kérdező kommentje:
Bizony kedve utolsó, én is félek. Bízom benne... de akkor is bennem vaa félsz. MI van ha jön egy szebb, jobb.. Voltunk már olyan helyzetben, hogy nem tudott dolgozni. Ez engem oké, zavart, de láttam, hogy dolgozik az ügyön.. Számomra nagy biztonságot adna akárki akármit mond
2016. febr. 22. 17:23
 27/85 anonim ***** válasza:
50%
Talán kicsit bíznod kellene a párodban. Így viszont tényleg felesleges együtt lennetek.
2016. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az egyik illető, aki ellenezte az egészet, ha a férfi nem veszi el a kérdezőt.

És valaki más nagyon jól írta, hogy a csávó bánhatja, ha emiatt veszni hagy 8 évet, pedig "csak" feleségül kellene vennie. Szerintem is, ha elengedi a nőt emiatt, akkor nem szereti igazán. Így a kérdező jobban jár, mert találhat olyat, aki tényleg szereti.

Továbbá ez nem csak a gyerektartásról szól. Egy csomó anyagi és egyéb dologban nagyobb biztonságban vannak a felek (nem sorolom el, meg lehet nézni a családjogi törvényben), ha házasok és le vannak fektetve a szabályok. Elválni el lehet persze, de pont ezek miatt is jobb, ha házasok voltak, mintha csak együtt éltek volna és jönne a bizonygatás, meg az őrült viták.

Ezen kívül szerintem a gyerek egyáltalán nem jelent akkora köteléket, mint ahogy valaki írta feljebb. Pasik simán lelépnek a nő mellől, rengeteg ilyen eset van. Szerintem az sem igaz, hogy a gyerek miatt maradnának a nővel még, ha nem is szeretik, legfeljebb van olyan, akiben dolgozik a kötelességtudat és az önfeláldozás. És lehet, hogy a nővel meg a gyerek(ek)kel marad, de aztán egész életében bünteti őket, hogy miattuk lett elszúrva az élete (és milyen sérült felnőtt lesz szerencsétlen gyerekből?).

Én azt vettem észre, hogy gyereket könnyebben csinálnak a pasik, mint házasodnának. Ha felcsinálják, a nő addig is befogja a száját, aztán ha megunják az egészet könnyen lelépnek. Szóval szerintem a gyerek nem jelent garanciát és nem tartom, jó pasifogó módszernek.

Abban az egyben értek egyet, hogy a nőnek számolnia kell azzal, hogy egyedül marad a gyerekkel és fel kell nevelnie (akár özvegység, válás, lelép a pasas, stb.) Tehát nem árt, ha úgy vállal gyereket, hogy nem kell attól félnie, hogyha esetleg egyedül lesz, hogy neveli fel a gyereke(i)t.

2016. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen jogos, hogy gyerek előtt legyen esküvő, hiszen egycsomó hivatalos dolgot megkönnyít, pl. hivatalosan is rokonok vagytok, ha bármi történik, öröklés, stb. Ha szerinte csak egy papír, akkor mért nem vállalja be, már csak az adminisztrációs könnyebbségek miatt is? Sosem értem, hogy emberek állítják, hogy ez csak egy papír, nem fontos, de ha annyira nem fontos, akkor mért nem lehet aláírni? Emiatt én ezt mindig kamuszagúnak tartom. Szerintem se engedj.
2016. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, nem baj kérdező! Ebből le tudod szűrni, hogy tényleg fontos vagy-e neki, szeret-e. Legfeljebb kiderül, hogy nem, de legalább nem pazarolsz rá több időt. Nem kár az ilyen pasiért!
2016. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!