Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg szemét vagyok amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szemét vagyok amiért nem akarom elvenni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel öt éve vagyunk együtt. Mindketten 20 évesek voltunk, amikor összejöttünk, akkor nem igazán beszéltünk a jövőről, csak éltünk bele a nagyvilágba, és eltelt öt év. Pár napja volt az évfordulónk, elvittem egy étterembe, minden jól alakul, viszont amikor hazamentünk elsírta magát, mert azt hitte hogy meg fogom kérni a kezét. Mondtam neki, hogy nem szeretnék megnősülni, soha nem is akartam. Azóta teljesen ki van akadva rám, tegnap felhívott a faterja és üvöltözött hogy minek hülyítettem öt évig ha nem akarom elvenni..


Ez tényleg szemétség a részemről? Egyszerűen gyerekkorom óta nem látom értelmét a házasságnak.. Megértem, ha valaki vallásos vagy más okból fontos neki, de én nagyon nem akarok..



2014. ápr. 7. 02:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
93%
Megértem,hogy nem tetszik és nem érzed úgy,hogy fontos lenne. Oké. De ha hosszú távra tervezel vele mint írod és mondjuk lesz egy babátok ugye akkor a barátnőd keresete 3 évig kiesik és csak a gyes/gyed meg a családi marad. Aztán a 3 év alatt úgy döntesz,hogy találtál egy másikat. Akkor max a gyerektartást fizeted a barátnőd meg oda megy a gyerekkel ahova akar. Nem kap semmit. Szerintem így érezheti a barátnőd. Hogy addig vagy vele míg nincs másik. Én se szerettem volna megházasodni. Nem éreztem fontosnak. Aztán jött egy lány és tudtam,hogy ő kell. Ez neki fontos volt. Így elvettem. Azóta teljesen más minden. Sokkal jobb érzés,hogy egy ilyen csodás nő úgy döntött csak velem akarja leélni az életét és velem szeretne családot alapítani és ezt meg is erősítettük. Járni bárkivel lehet, de egy életet leélni csak egy emberrel. Akit igazán szeretsz. Akik elválnak belefáradnak a problémákba,mert az élet nem könnyű de ha tudod,hogy Ő az a lány akkor együtt sokkal könnyebb.
2014. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
96%

Dacból nem nősülni kamaszos dolog.


Nincs azzal baj, ha nem akarsz, de ne "csakazértse" alapon csináld.

2014. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, 37-es vagyok, ha minden egyéb körülményt félreteszel, de tényleg mindent, és csak azt nézed, hogy a barátnődnek ez fontos, akkor megér neked ő annyit, illetve az, hogy vele maradhass, hogy elvedd, vagy inkább küön folytatnád az életed?
2014. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
85%
Itt nemcsak a házasság a fő probléma, a lány úgy gondolja veled szeretné leélni az életét, te meg nem így gondolod, még fenntartod a lehetőségét annak, hogy mással is találkozhatsz. Az, hogy nem vagyok házasságpárti, de igazából nincs okom rá, ez csak süket duma, valahol tudat alatt minden ember - mivel így lettünk társadalmilag szocializálódva - a házasságot a végleges elköteleződéssel, családalapítással azonosítja. Szóval nem vagy szemét, de mondjuk ezt illet volna tisztázni mindkettőtök részéről.
2014. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
72%

először is nem vagy szemét mert eddig szóba se került,hogy nem akarsz így nem verted át de:

az emberek azért nem akarnak házasodni,mert az csak egy papír mondván hercehurca,felesleges és különben is sokan válnak manapság házasság ellenére is. Viszont a valóság:

nem akarok házasodni,mert igazán az megijeszt és úúgy érzem akkor hozzá vagyok kötve és mi van ha nem jön össze és viszi a fél házat?

a válasz a házasság nélküli élet hülyeség akkor ha több éve egy helyen bejelentve éltek párkapcsolatban, mert akkor már a párodra szinte ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint egy feleségre,élettárs lesz. így válásnál ugyanúgy igényelheti a dolgok felét stb. és élettársi kapcsolat is bármikor véget érhet ahogy most tapasztalhatod is.

Plusz ha csak egy papír akkor miért esik ilyenkor a férfi nehezére aláírni ha neki nem jelent nehézséget? megjegyzem mi futószalagon házasodtunk a párommal fél óra alatt le volt tudva:D

Ettől függetlenül kényszerből ne házasodj hanem inkább beszéld ezt meg a lánnyal és engedd el mert neki ennél többre van szüksége, nincs értelme akkor a másikat hülyíteni mert ha azt mondja jó nem baj akkor is már nem fogja jól érezni magát a kapcsolatban és pár év múlva megint elfogja magát sírni egy vacsora után.

2014. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha valakit akarata ellenére belekényszerítenek egy házasságba, annak nincs jó vége.

Korábban ugyanez volt a mondandóm lényege, de a lepontozásból látszik, hogy a többség nem ezen a véleményen van.

A kérdező által leírtakból én nem azt látom, hogy neki ez a lány csak egy kaland, vagy nem számít.

Szerintem egyértelműen leírta, hogy szereti, vele akar közös jövőt, de nem házastársként, hanem élettársként.

A mai világban ez tényleg ekkora ellenszenvet vált ki??

2014. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem teljesen rendben van, ha a kérdező nem akar házasságot, de mivel a barátnőjel akar, ezért döntenie kell, hogy barátnő+házasság, vagy ezzel a barátnővel nem folytatja tovább. Feltéve persze, ha a lány nem hajlandó a házasságról lemondani. Éljen mindenki úgy, ahogy szeretne, szerintem:)
2014. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
91%

"hogy szereti, vele akar közös jövőt"

Akit szeretek, annak a szíve vágyát keresem, egyébként tárggyá válik, érzéki vágyak kielégítőjévé. Kár, hogy 5 év nem volt erre elég. Most már késő, csalódott benned. Egyszer lehet a bizalmat elveszíteni. Legjobb lenne, ha szépen otthagyna - legyél szabad.

2014. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
95%
Én abból az irányból közelíteném meg, hogy a barátnődet boldoggá tennéd a házassággal.Túl sok jelentősége nincsen, hiszen valóban együtt éltek már, csak jogilag hitelesítenétek azt a kapcsolati formát, ami köztetek van. Tegyél fel magadnak bizonyos kérdéseket: Vele tervezel újabb 5-10-25 év múlva? Szeretnéd, hogy ő legyen a gyermekeid anyja? Szeretnél vele megöregedni? A lényeg ott van, hogy a barátnőd már nem akar csak úgy élni bele a világban, hanem konkrétumokat szeretne. És igaza van, mert 5 év együttlét után, 25 évesen már kell,hogy számíthasson valamire, mert az, hogy együttéltek, de ki tudja meddig, az édeskevés. Ha nem tudod biztosan, hogy vele szeretnél maradni, akkor légy férfi és szakíts vele, ne húzd tovább az idejét. Viszont, ha szeretnél vele maradni, és vele tervezel, akkor jegyezd el, és beszéljétek meg mikor lesz az esküvő. Miért? Mert neki ez fontos, azért, mert szereted őt és boldoggá teszed vele. Sokan mondják, hogy a házasságnak nincsen jelentősége, mert az csak egy papír. De akkor ennyi erővel semmiből sem áll aláírni, főleg, ha a másik boldogsága ezen múlik. Ellenkező esetben a saját boldogságod az övé elé helyezed, és akkor nem szereted őt igazán.
2014. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
88%

Fura hogy soha nem volt szó köztetek a házasságról. Lehet, hogy 5-6 év múlva megváltozik a véleményed a házasságról.

Kérdezd meg tőle, neki miért ilyen fontos a házasság.

BESZÉLGESSETEK.

2014. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!