Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tényleg szemét vagyok amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szemét vagyok amiért nem akarom elvenni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel öt éve vagyunk együtt. Mindketten 20 évesek voltunk, amikor összejöttünk, akkor nem igazán beszéltünk a jövőről, csak éltünk bele a nagyvilágba, és eltelt öt év. Pár napja volt az évfordulónk, elvittem egy étterembe, minden jól alakul, viszont amikor hazamentünk elsírta magát, mert azt hitte hogy meg fogom kérni a kezét. Mondtam neki, hogy nem szeretnék megnősülni, soha nem is akartam. Azóta teljesen ki van akadva rám, tegnap felhívott a faterja és üvöltözött hogy minek hülyítettem öt évig ha nem akarom elvenni..


Ez tényleg szemétség a részemről? Egyszerűen gyerekkorom óta nem látom értelmét a házasságnak.. Megértem, ha valaki vallásos vagy más okból fontos neki, de én nagyon nem akarok..



2014. ápr. 7. 02:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/106 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy szemét, ellenben mindketten buták vagytok, ha öt év alatt komolyan nem bírtátok felhozni ezt a témát egymás előtt.

Te nyilván az elejétől nem akartad elvenni, ő meg az elejétől gondolt arra, hogy majd egyszer...Ezt miért nem lehet közölni azzal az emberrel, akivel nap mint nap egy ágyban alusztok?! Nonszensz.

Legkésőbb az összeköltözés környékén ezt meg kellett volna beszélnetek egymással. De ti most is csak vitáztok, ahelyett, hogy leülnétek egy asztalhoz, és pontot raknátok az ügy végére. A lánynak se apucihoz kellett volna rohanni, szerintem.

2014. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/106 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam végig mindent, igazából itt egy dolog a lényeg. A lánnyal tervezed a közös jövőt, vagy sem. Ha igen, akkor nem értem, mi ez a nagy cirkusz. Ez nem hülyítés, te sosem mondtad, hogy el akarod venni, ő meg sosem mondta, hogy kislány kora óta az esküvőjéről álmodozik. Szóval ő éppúgy hibás.


Beszéljétek meg a dolgaitokat, és hogy hogyan tovább. De akkor már ne ragadjatok le az esküvőnél, hanem beszéljétek át a többi fontos kérdést is: akartok-e gyereket, mikor, hányat, karrier dolgok, közös kassza, hol szeretnétek hosszú távon élni...stb. minden ilyen sorsdöntő dolgot. Ha együtt akartok maradni, ezek után már ne legyenek széthúzások az ilyen fontos dolgokban.


Nősülni pedig kényszerből nem szabad. Vagy tiszta szívedből akarod, vagy semmi értelme. A párod ezt vagy megérti és elfogadja, vagy nem.

2014. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/106 anonim ***** válasza:
62%
Igen, szemetseg. Minek vagy vele, ha annyira sem tartod, hogy eleted parja legyen? Engedd el, hadd keressen valakit, akinek o valoban kell es nem csak aktualis baratnonek.
2014. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/106 anonim ***** válasza:
24%

Könyörgöm emberek.20 éves.Miért ugrotok a torkának?Majd alakul.Beszélgessenek róla DE fiatalok még!!!!

Értsétek már meg!

2014. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/106 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg beszéljetek, de mielőtt megtennétek, tisztázd magaddal, mivel van problémád. A házasság intézménye taszít, az emberek elvárásai, az esküvő költségei és így tovább... és azt is gondold meg, miből tudsz engedni, és miben nem szeretnél kompromisszumot kötni.


Azt szoktam tanácsolni, ha egyikőtöknek igazából mindegy, hogy házasodik-e, az engedjen a másiknak, akinek számít (akár az, hogy igen, akár az, hogy nem). Ha "nagyon nem akarsz", ő meg nagyon igen, ott nehezebb kompromisszumra jutni. Drukkolok nektek, hogy olyan megoldásra jussatok, ami után egyiktek szája íze sem marad keserű, ha pedig elválnak útjaitok, legyen ez tanulópénz, máskor sokkal korábban szóba kell kerülnie a dolognak!

2014. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/106 anonim ***** válasza:
97%

5 év alatt egyszer sem került ez szóba? na ezt nehezen hiszem el, és gyerek téma? gondolom az sem?

akkor mégis miről beszélgettetek 5 éven át?

2014. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/106 anonim ***** válasza:
89%

,,Nem arról van szó, hogy ne szeretném és ne terveznék hosszú távra, vagy a szabadságom fontosabb lenne. Egyszerűen csak soha nem akartam megházasodni, és most hogy mindenki ezt várja el tőlem még annyira sem szeretnék."


Kérdező, szerintem azt lenne érdemes eldöntened, hogy ez az egész megér-e annyit, hogy rámenjen a kapcsolatod. Ha neked kb. mindegy, hogy házasok vagytok-e vagy sem, a lánynak, akiről azt írod, hogy hosszútávra tervezel vele viszont fontos, akkor én átgondolnám a helyedben, hogy megéri-e elveszítened őt emiatt. Ez egyébként a lányra is vonatkozik persze.


Amúgy, ha közösen terveztek gyereket a jövőben, akkor pont nem a házasság a hercehurca, hanem az az egyszerűbb a papírok intézése szempontjából, hogy a te nevedet kapja a gyerek. Olvastam itt gyakorin olyanokról, akik nem akartak házasodni (a nő sem), de gyerekvállalás miatt elmentek gyorsan aláírni a papírt, mert sokkal egyszerűbb volt.


A barátnődnek nagy csalódás volt, hogy nem találta ki a gondolatait, holott ez senktől sem várható el, de ez csak az én véleményem. Ha ennyire kiakadt, akkor valószínűleg nagyon fontos neki. Döntsd el, hogy neked az a fontosabb, hogy ,,csakazértse, főleg, hogy mindenki mondja", vagy fontosabb neked a lány, akivel már 5 éve együtt vagy, és felteszem, sok mindent szeretsz benne, ha össze is költöztél vele.


Egyébként milyen hercehurcára gondolsz? Mert az esküvő nagyon egyszerű is lehet. Ha úgy döntesz, hogy elveszed, ő is vállalhatja cserébe azt a kompromisszumot, hogy kis esküvőtök legyen, mindenfajta extra dolog nélkül. Lehet polgárit is tartani, csak a szülőkkel, arra egyszer elmész bejelentkezni, 30 nap múlva bemész a hivatalba, és 10 perc alatt kint is vagytok, miután aláírtátok a papírt. Még gyűrűt sem kell venni hozzá.


Van, aki máshol köt kompromisszumot a kapcsolatában, nálam ennyi beleférne, de te ismered a saját határaidat.

2014. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/106 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem hogy miért gyerekes és felelőtlen, ha nem akarok házasodni.. Házas embereknek is széteshet a kapcsolata egyik hétről a másikra, szerintem nem ezen múlik egy erős kapcsolat.
2014. ápr. 7. 11:55
 39/106 A kérdező kommentje:
Azt be kell ismernem hogy komoly indokom nincs a házasodás ellen, egyszerűen csak soha nem szerettem volna. De most, hogy mindenki(család, barátok is) erőszakosan le akarják nyomni a torkomon így még annyira se tetszik a dolog..
2014. ápr. 7. 12:01
 40/106 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy szemét. De nem lehet valami komoly az a kapcsolat, ahol 5 év alatt egyszer sem merült fel, hogy ki hogyan képzeli el az életét a jövőben. Én is huszonéves vagyok, de minden kapcsolatomban beszéltünk erről. Így senki sem árult zsákbamacskát. Ha már az elején kiderül, hogy az illető nem akar házasodni, vagy nem akar gyereket akkor továbbállok.

Ugyannanyira hibás a barátnőd is mint te ebből kiindulva, ugyanis ő sem hozta fel a témát ezek szerint.

2014. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!