Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy kéne ösztönöznöm a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kéne ösztönöznöm a párom hogy ne legyen olyan lusta?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve együtt élünk a párommal, van egy kisfiunk is, aki most 1 éves. Az elején sokat segített, és igyekezett megkönnyíteni a dolgom, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mindent már én csinálok. Ha megkérem valamire, akkor megteszi, de magától semmi nem jut az eszébe, és ez nagyon zavar engem. Próbáltam már beszélni vele erről, és megkérni arra, hogy legyen egy kicsit önállóbb, de sajnos süket fülekre találtak a szavaim. Egész nap én vagyok a kicsivel, ő 4-kor jön haza, akkor átveszi a gyereket, amíg megfőzök. Este, amikor a fürdetés ideje van, ő fürdik a gyerekkel, én pedig elpakolok addig, és mindent előkészítek az esti rutinhoz, aztán én felöltöztetem és altatom el a gyereket. Ezek után legtöbbször még kivasalok, kiteregetek, összepakolok a konyhában stb. Minden napom ugyanilyen, és már úgy érzem, kezdek kiégni. Tudom, az anyaság első pár éve a monotonitásról szól, de annyira örülnék, ha nem úgy viselkedne, mint a második gyerekem, hanem úgy, mint a párom, aki azért van, hogy együtt csináljuk a mindennapi dolgokat.

Mit csináljak most? Van erre jó megoldás?


tegnap 21:06
1 2 3 4 5 6
 51/55 Derjaderja ***** válasza:

49. Vagy igen, vagy nem, ezer tényezőtől függ. Ahogy az is lehet, hogy anyuka amúgy többet keres. Vagy apuka gyógyszerei többe kerülnek majd.

A családban a feladatokat szokták számolni, a terhelést, az eredményt amivel az adott dolog segíti a család boldogulásàt.

Nem piaci értéket guberálunk. Vagy ha mégis, tessék az elvégzett házimunkát is piaci értéken szamolni: a takaritónő, a baby sitter, a kertész, a szakács stb órabérét.

ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
79%

Olyan gusztustalan hogy minden férfit védő komment arra alapoz hogy anyuka kevesebbet keres már alapból, de gyeden pláne.


1. Rohadtul nem törvényszerű hogy így van, nők is vannak már bőven olyan pozícióban hogy többet keressenek mint egy férfi. És férfiak se mind vezető beosztású diplomás szakember.


2. Ha gyed alatt kevesebbet kap mint te az azért van, mert gondját viseli annak a gyereknek aki a tiéd is. Akit elvileg ketten akartatok és vallaltatok. Szóval ha beszallsz az anyagiakba és a fizikai munkába az nem szívesség a részedről.


De a 47 amúgy jól osszefoglalta a dolgokat.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
21%
Xarra dolgozza a belet meg a gyerekkel is ve segit picit neked es a legnagyobb bajod hogy fozni kell, takaritani meg mosni.. meg csak nem baxogat teged.. tenyleg halatlan par no es elnezest a kivetelektol. Mit kepzelsz te magadrol? Becsuld meg azt az embert aki kenyeret tesz a szadba es szereti a csaladjat!! Latszik uj generacios 20-24 eves noci lehetsz..
ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Jaj istenem. Aki cseden/gyeden van otthon annak a munkája a gyerek. Ugyanúgy visz haza pénzt, sajnos állam maximalizálja gyedet, hogy mennyi. De sok nő van, aki többet keres a párja.

Nyilván, aki otthon van, az több házimunkát végez, de ez nem azt jelenti, hogy a másiknak egyáltalán nem kell. Hidd el az anyuka is szívesen játszik a gyerekkel, minthogy mosogasson helyette. Plusz nem tudom kinek milyen a gyereke, de ha éppen olyan életszakaszban van, akkor még a legegyszerűbb dolgokat is nehéz mellette megcsinálni. Pl mosogatógép pakolás nálunk lehetetlen, azt mindig este csináljuk. Ugyanígy a felmosást is. Nálunk nagyon sok mindenben kiveszi a részét a férjem, porszívózás, mosogatás, pakolás. Illetve az esti rutinból is kiveszi a részét. Sőt gyakran ő csinálja az egészet most. Elég szomorú, ha valaki úgy gondolja, hogy anyának kell csinálni mindent mert otthon van.

ma 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
A saját lelki békéd érdekében engedj el dolgokat, őszinte jótanácsként mondom. Hagyd a vasalást a francba este, inkább töltsetek együtt minőségi időt. Én is rendmániás voltam, 2 gyerek mellett egyszerűen lehetetlen, inkább lejjebb adtam az igényeimből. Ne legyen kosz és kupi, de nem is állok neki este végig sikálni mindent. Csináljátok a férjeddel egy heti tervezőt, amibe beírjátok hogy melyik nap kinek mi a dolga, és amikor jön az ő napja vagy a feladata, akkor csak mutass rá a táblázatra. Mindenkinek más a tűréshatára, ha nálad már határt lépett át, akkor közösen változtatni kell, mindenkinek.
ma 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!