Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy kéne ösztönöznöm a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kéne ösztönöznöm a párom hogy ne legyen olyan lusta?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve együtt élünk a párommal, van egy kisfiunk is, aki most 1 éves. Az elején sokat segített, és igyekezett megkönnyíteni a dolgom, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mindent már én csinálok. Ha megkérem valamire, akkor megteszi, de magától semmi nem jut az eszébe, és ez nagyon zavar engem. Próbáltam már beszélni vele erről, és megkérni arra, hogy legyen egy kicsit önállóbb, de sajnos süket fülekre találtak a szavaim. Egész nap én vagyok a kicsivel, ő 4-kor jön haza, akkor átveszi a gyereket, amíg megfőzök. Este, amikor a fürdetés ideje van, ő fürdik a gyerekkel, én pedig elpakolok addig, és mindent előkészítek az esti rutinhoz, aztán én felöltöztetem és altatom el a gyereket. Ezek után legtöbbször még kivasalok, kiteregetek, összepakolok a konyhában stb. Minden napom ugyanilyen, és már úgy érzem, kezdek kiégni. Tudom, az anyaság első pár éve a monotonitásról szól, de annyira örülnék, ha nem úgy viselkedne, mint a második gyerekem, hanem úgy, mint a párom, aki azért van, hogy együtt csináljuk a mindennapi dolgokat.

Mit csináljak most? Van erre jó megoldás?


tegnap 21:06
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
77%

#40 mi az hogy a bevétel fele fele arányban? Mi köze ennek bármihez?

Akkor ha anyuka több gyedet kap mint amennyit te keresel munkával akkor fizessen neked? Milyen alapon is?


Egyébként lehet hogy meglepő dolgot mondok, de egy házasság nem az ellenségeskedesrol és a harcrol szól, hanem a közösségről. Közösen keressük a pénzt, kozossen viseljük a kiadásokat és közösen dolgozunk minden máson otthon, mert társak vagyunk akik egymást segítik.

ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
30%
Az 1 éves gyerek azért nap közben alszik 2-3 órát, valószínűleg dél korul. Nem értem, miért nem főzöl meg az alvási ideje alatt vagy csinálsz meg olyan házimunkát, amit napi szinten kell. Én így szoktam, mire a férjem hazaér, már ilyen jellegű dolog nem marad. A tied hazaér munkából, segít a gyerekkel, fürdeti is, nem igazán értem mi bajod. Egy ilyen korú gyerek azért eljátszik magában is pár órát, az enyém is járókában van délelőtt, ilyenkor szoktam takarítani. Amíg alszik, megfőzök és nincs dolgom már mire megjön a férjem. Mi ebben annyira megterhelő amitől kiégsz? Takaríthatnánk a férjemmel közösen is vagy csinálhatná ő is hétvégén, de őszintén szólva én sajnálnám a közös időt erre fordítani, inkább letudom én. De ha téged ennyire zavar akkor osszátok fel, mondjuk egyik hétvégén ő csinálja, másik hétvégén te, ő meg addig legyen a gyerekkel. Délutánonként miért nem mentek sétálni együtt? Mindenkinek jót tesz a levegő, lenne közös idő is. Nem értem mit tudsz minden egyes áldott nap délután takarítani, ami elviszi az összes időt. Mi sem élünk mocsokban, de azért vannak olyan napok, amikor csak elpakolni szoktunk meg mosogatni.
ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
45%
Mennyiben is van maximálva a GYED, valahol a minimálbér alatt. Szóval akik itt írták, hogy de hát anya is keres, azok gondolkodjanak el rajta, hogy mit lehet csinálni havi 200e Ft-ból. Illetve aki írta, hogy a gyerek nem kerül sokba, persze. Kivéve ha nem anyatejes, vagy pláne ha valami speciális diétája van, mert akkor mondjuk drágább az étkeztetése mint két felnőtté, plusz még a pelenka, oltások, gyógyszerek, játékok stb…
ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon szép, hogy akik szerint nem egyedül az anya dolga a gyereknevelés meg a házimunka az mind le van pontozva.
ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
#43 el vagy tévedve. A minimálbér kétszeresének hetven százaléka lehet a gyed. Ez éppenséggel akár 300 ezer is lehet. És nem feltétlen biztos hogy apuka többet keres ennél. Tudod nem mindenki Budapesten lakik. Sok helyen ez egy átlag vagy átlag feletti bér.
ma 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

#42 nem minden gyerek egyforma és nem minden ház egyforma.

Nem ugyanaz mondjuk egy 45 negyzetmeteres lakást takarítani mint mondjuk egy 100 negyzetmeteres kertes házat ahol állat is van.


És nem is mindenkinek egyforma a mérce. Én pl tisztaság mániás vagyok, a 70 negyzetmeteres házunkat ritkán tudom egyedül egy nap alatt olyan tökéletesre suvickolni mint szeretném, főleg mivel van két kutyánk is.

ma 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Derjaderja ***** válasza:
55%

1. Az anya azért kap csedet, gyedet, hogy a kiesett munkajöbedelmet pótolja. Azért hogy heti 40 órát nem dolgozik hanem gyereket nevel. A maradék heti 128 órában a gyereknevelés közös feladat.

2. A háztartás nem lesz az anya dolga azért mert ő egy csecsemoʻ eletbentartása miatt épp otthon van. Természetesen a gyerekkel kapcsolatos közvetlen teendők ide tartoznak pl elkészíteni az ètelét, elpakolni utána, de ettől még nem az ő dolga a nagytakarítás, összes beszerzés és ilyenek.

Ettől függetlenül működő kapcsolatban az otthon lévő próbál azért minél több mindent megcsinálni, de nem biztos, hogy ez mindig megy (újszülött, szepa, betegség stb)

3. Akkor ha apuka idősebb 3 évvel, akkor majd ugye amikor nyugdíjba megy és mi még keresünk, akkor ellát mindent és megfőz ránk és még is köszöni, hogy mi hozzuk a több pénzt?

4. Normál kapcsolatban látjuk hogy ki milyen fàradt, leterhelt és eszerint osztjuk be a munkát, igen, lehet hogy a másik épp összeesik munka után az egyik nap, de majd odateszi magát a másikon, vagy lehet hogy az egyik nap kicsinált a gyerek, és akkor megfőz a másik, de majd másnap ja nyugis lesz, csinálok menőbb vacsit stb.

ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

45 oké, de ha apuka nem budapesten lakik akkor jó eséllyel anyuka se, úgyhogy ha apuka nem keres 300 ezret akkor 90% hogy anyuka se...


41es, mondjuk nekem a pofámról lesülne a bőr ha én keresnék kb havi 100 ezret a férjem 400 at és eltartana, de vernem magam hogy tartson el, főzzön mosson takarítson sőt ha a mocsokja nem szoptatja meg a gyereket is akkor egy lusta disznó. A lényeg hogy én tudjam vakarni a sunust meg nézhessem a Rozálindát a kanapén tespedve miközben vergődök milyen pokoli az egy évesemmel aki jó eséllyel kétszer alszik egy nap de letörne az ujjam ha megcsinálnám a dolgom, de a férjem a szemét ha nem ad pénzt ha tartom a markom.


Kérdező, be lehet adni a gyereket bölcsibe el lehet menni 8 órában melózni és akkor jogos elvárás hogy otthon végezze a pasi a munka felét. Minden más esetben úgy mutathatsz példát ha te kinövöd a lustaságot nem csak mástól város el.

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

3. Akkor ha apuka idősebb 3 évvel, akkor majd ugye amikor nyugdíjba megy és mi még keresünk, akkor ellát mindent és megfőz ránk és még is köszöni, hogy mi hozzuk a több pénzt?


Csakhogy a nők elmehetnek 40 év munkaviszony után így jó eséllyel már nyugdíjasok lesznek mire az apuka elmehet nyugdíjba...

ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

A nemtudom hányasnak, aki szerint fair, ha ő napközben dolgozik és a gyerek alvásidejében babázik(:D), amíg anyuka viszi a nappali gyereknevelést és éjszakázik!


Te teljesen hlye vagy? Gondold már àt mégegyszer! Ezek mellett akkor lenne fair, ha naponta koplalnál is, kb -500kcal egy gyereket szoptatni, és nem hétre, hanem 4re járnál dolgozni, anyuka meg menne délre dolgozni.


Én úgy vállalnám, egál kb, csak ugye a kötődés nincs meg, így nem lehet szoptatni és te nem bukod a terhesség/szülés külső belső dolgait. Szedj még mellé egy adag női hormont, műtsék meg a hasad/farkad és szívjanak le -15kgt a testedről a nagy regenerálódás közben meg vidd a munkád, a háztratást és a gyereket, csak napi 8 órában, hajnal 4re bejárva!


De ugye így sosem lesz párkapcsolat is, nem lesztek egyszerre otthon, és család sem nagyon lesz..


Az a helyzet, hogy empátia nélkül nem tudod egálba tenni magatokat, mert a logikád és a részletekre figyelésed, körültekintésed kevés hozzá. Az én mellbimbóm vagy fél évig sebes volt/vérzett is az első 3 hóban. Azt hogy feleznénk el? És a félve kakilást a gátsebtől, amiért 5x többet ültünk a wcn?


A furcsa meghasonlást a szexnél? Kiegyensúlyozatlan, bizarr dolgokat(pl szexuális izgalomra is spriccol a tej, meg erotikus érintésre is!) nagyon rossz volt átállni, mert a gyerekemé volt a testem, szinte folyton rajtam volt c már nem az enyém volt, és egy tejeszacskónak éreztem magam, olyan állatias volt az egész. Mire visszaálltam normálba.. nagyon sok idő volt, meg hogy bekakáltam emberek előtt szülésnél.. hát az is hazavágott, idegen lett a testem.


Ezeken ti mind nem mentek át. Nem lehet lefelezni ezekről nem tudomást véve. Nincs benned az aggodalom sem, ami nekünk a szülési kötődős hormonbombával bennünk van.. ehhez teljesen rád kellene lennie utalva a gyereknek az elejétől huzamosabb időket.


Amúgy én úgy képzelem, hogy felezünk majd a jövőbeli párommal és teljes értékű szülő lesz ő is, 60-40 arányban előzöm be csak, és így osztjuk fel a házimunkát is, mindketten 8 órázunk olyan 1,5 éves korától a gyereknek.. a nevelési idejének zöme kb hétvége meg néha szabi. Ha HOban van, akkor nyilván más beosztás..

ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!