Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy kéne ösztönöznöm a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kéne ösztönöznöm a párom hogy ne legyen olyan lusta?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve együtt élünk a párommal, van egy kisfiunk is, aki most 1 éves. Az elején sokat segített, és igyekezett megkönnyíteni a dolgom, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mindent már én csinálok. Ha megkérem valamire, akkor megteszi, de magától semmi nem jut az eszébe, és ez nagyon zavar engem. Próbáltam már beszélni vele erről, és megkérni arra, hogy legyen egy kicsit önállóbb, de sajnos süket fülekre találtak a szavaim. Egész nap én vagyok a kicsivel, ő 4-kor jön haza, akkor átveszi a gyereket, amíg megfőzök. Este, amikor a fürdetés ideje van, ő fürdik a gyerekkel, én pedig elpakolok addig, és mindent előkészítek az esti rutinhoz, aztán én felöltöztetem és altatom el a gyereket. Ezek után legtöbbször még kivasalok, kiteregetek, összepakolok a konyhában stb. Minden napom ugyanilyen, és már úgy érzem, kezdek kiégni. Tudom, az anyaság első pár éve a monotonitásról szól, de annyira örülnék, ha nem úgy viselkedne, mint a második gyerekem, hanem úgy, mint a párom, aki azért van, hogy együtt csináljuk a mindennapi dolgokat.

Mit csináljak most? Van erre jó megoldás?


tegnap 21:06
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
50%
30as a kérdező férje foglalkozik a gyerekkel, csak őlustaságának ez kevés, azt akarja hogy eltartsák, a férj törődjön a gyerekkel meg a házimunkát is végezze el.
ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
35%

#31 egy éves a gyerek. Kettő éves koráig jár a gyed ha anyuka dolgozott előtte, szóval miért is eltartás ez?

Egyébként lehet ez fordítva is, anyuka megy dolgozni apa meg maradjon otthon és csináljon meg mindent is a gyerek mellett. Kíváncsi lennék hány pasinak meddig tetszene.


Amúgy a kérdező szituációjára pedig, oké hogy addig foglalkozik a gyerekekkel ameg a kérdező megfőz, de mondjuk ameg a kérdező altatja a gyereket addig a pasi nem tudna vasalni meg elpakolni hogy ne a nőnek kelljen még az altatás után? Nem, apuka gondolom bedől az ágyba, a nő meg majd csatlakozik amikor végzett.

ma 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
35%

32es oké, de kíváncsi vagyok hány nő keres annyit hogy el tud tartani 3 embert normálisan.


Igazad van, és a nő is tudna munkát vállalni miután a gyerek elaludt hogy ne a pasinak kelljen. Vannak éjszakai műszakok is. Ha már munkamegosztás, akkor ne csak egyirányú legyen igaz?

ma 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó, magát nem tartja el, hanem fenntartja, és az a harmadik ember anyatejet eszik és a ruhái rohadt olcsóak, kb semmi sem kell neki évekig.


A kisbabák(meg a gyerekek) akkora stresszel járnak, hogy leszívják az anyákat. Gondolj bele 5 percig nem bírják ki repülőn a síró babát, hatalmas embertömeg utálja őket, gondolod, hogy napi 8 órában ez a stressz alkalmassá tesz munkavégzésre? Később is leszív érzelmileg. A kicsi meg még fizikailag is(szoptatás) szó szerint szívja ki belőled a vitamint és kalóriákat kb percenként(iszsz), eleve lassabb fokozaton működsz. Arról nem is beszélve, hogy vagy nagy hasi műtétből gyógyulsz, vagy varrták a nemiszerved a steesszen felül, komolyan taccsravágja ám az embert a gyerekszülés vagy félévre, szoptatással többre. Mindezt stressz mellett, mert sokat sír, magadat is kell táplálni, és gondolom tudod, hogy naponta 10+ a pelenkacsere, amiből nem egynél kell átöltöztetni!


Az én gyerekem az első évben kb 5 percenként volt mellen 30 perceket, vagy többet. Gondolod le tudtam vele hajolni, vagy mozogni? Meg akartam tartani a mellbimbóm.


Illetve napközben be kell iktatni egy sétát legalább a mentális egészség(anyuka) megőrzése érdekében. Hányszor öltöztettél már fel babát? Ezekre összecuccolni, pelenka, lefejt tej.. ja és a fejés/fagyasztás, el is felejtettem:))


Fú nagyon sok meló volt, miközben már hetek/hónapok óta nem alszol rendesen, folyamat szívja le az energiád(kcal), és szülés után egyből változott a tested sebekkel érzékeny helyeken 15/20 kgt kb. És naponta 3-6 kilós gyereket emelgetsz 150x és egy értelmes felnőtt szót sem hallasz, meg ugye a hozzátáplálásnál külön turmixolgatni főzni táblázat szerint és utána a kosz/közben elutasítás..


Borzalmas. Nem nehéz dolgozni, rohadt jó! Felnőttek közt, viccelődve megcsinálva amit tudsz és elismernek, csak magadra kell figyelni, magad igényeit kiszolgálni.. az nyaralás.


Anyukának meg kialakult az érzelmi kötődése, ha logikusan menne is, a teste is vágyik rá, a durva kötődős ösztönöktől nem tud már kikapcsolni a gyereke nélkül. Apukának is lenne, ha legalább a felét foglalkozná a gyerekével annak, amit anyuka foglalkozik..


Emlékszem megindult a tejem minden síró babahangra és elbőgtem magam síró gyerekek láttán/olvasva róluk. Jó erős volt a késztetés, minden apróságot túlreagáltam, mert szomorú lesz/megsérülhet..


Aki kötődik annál ez van. Mindegy kihez, kutyához, macskához, felnőtthöz, védené és nem tud elvonatkoztatni a másik érdekeitől. Apánál nincs.


Arról nem beszèlve, hogy szüléshez jár rendesen pénz, csed, gyed, csp, gyes.. anyuka nincs eltartva, fsak a kozos gyerek miatt kevesebbet keres, es a kozos gyereket csak o neveli. A furdetes semmi, 10-15 perc. Tenyleg rohadt jo apa. Nyugtassa inkabb mikor sir, az a valami!

ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Jó nagy vita kerekedett ide. Sehol nem írtam hogy míg itthon vagyunk a gyerekkel addig a valagam vakargatom. Úgy tűnik más házi munkát sokan nem tudnak elképzelni. De köszönöm az érdemleges válaszokat.
ma 07:44
 36/55 anonim ***** válasza:
21%
34es oké ha az én feleségem így hisztizne megmondanám hogy oké édesem akkor munkamegosztás, de minden téren. Én hétkor elmegyek dolgozni, míg nem vagyok otthon addig csináld meg a házmunka felét és lásd el a gyereket. Fél 5re hazaérek utána mehetsz letolni egy 8 órás műszakot, én addig megcsinálom a házimunka másik felét és ellátom a gyereket. Hajnali 5ig én kelek hozzá ha ébred. Onnantól megint a tiéd. Hiszen így igazságos nem?
ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy az anya otthon van a gyerekkel nem azt jelenti, hogy neki fekvés és pihenés van egész nap. Nagyon függ attól milyen a gyermek természete mik az igényei. A fiam egy éves én vagyok Gyeden a férjem dolgozik, de hazajön mindent csinál ugyanúgy. Pelenkáz, etet, fürdet altat stb.

A házimunkából tény nagyobb rész az enyém, de ő is kiveszi a részét, mivel nem mindig tudom megcsinálni a fiam mellett. Akinek olyan a gyereke, hogy leteszi a földre, járókába, hordozóba stb és elmolyol hurra örülhet. A fiam nincs el 10 percig egymagában, mert sírni kezd, üvölt. Kell neki a testkontatktus, vagy az, hogy jatszik mi ott ülljük vele . Amikor kisebb volt nappal csak rajtam volt hajlandó aludni, de nem hordozó kendőben, hanem csak úgy ha hátradőltem és a mellkhasomon elfeküdhetett. Megnézem ki tudna ilyenkor fözni, mosni stb. Kendőt simát csatosat utálta. Nem minden baba szereti.

A barátnőm gyermeke olyan, hogy leteszi a földre ahol van és a gyerek jatszik, pakol és ő meg megfőz, kitakarít, kimos.

A fiam csak úgy van el, ha ott ülünk vele ő ilyen. Tehát én ha fejen is állok nem tudok mellette megfőzni, takaritani. Amikor a férjem hazajön akkor csinálom. Amikor nagyon fáradt vagyok, mert a gyerek kellt éjjel sokszor akkor igenis van mondja menjek üljek én a babával ő kipakolja a mosogatógépet, kitereget stb.

Próbáltam én mindent, hogy bevonjam a fiam, de még nem érett meg rá, hogy "segítsen" vagy legalább ellegyen míg megfőzök.

Nézzük reálisan. Ha apa dolgozik 8 órát és mellette jahj szegeny ne csinaljon mást akkor az anyánál miért oké, ha ő meg egész nap néha még éjjel is talpon van? Nem értem azokat az embereket akik szerint ez rendben van.

Megértelek kérdező, ha a férjem ilyen lenne, mint a tiéd én is kilennék. Beszélj vele. Ha ez nem segít tedd azt amit egyik barátnőm. 2 napra otthagyta a férjet egyedül a gyerekkel, mert mindig magyarázott neki miért nem halad a házimunkaval. Azóta a férj nem magyaráz és segít is mert meglátta, hogy nem olyan egyszerű a gyerekkel.

ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
49%

#33 a nőnek miért kellene 3 embert eltartania? Magát meg a gyereket oké, de apuka is kapna gyedet.

Nem érted hogy attól hogy valaki otthon van a gyerekkel még van bevétele?

ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
35%

#36 az anya ameg te lehuzod a 8 órát a munkahelyen addig ő otthon.

Egy egy éves gyerek mellett ott kell ám lenni szinte mindig amég nem alszik. Nem arról szól a nap hogy bebszod a kiságyba amég te megcsinalod a házimunkát mert akkor ordít és/vagy egyszerűen kimaszik. Ha lerakod a földre hogy jatszon meg nem figyelsz pár percig amég te felsepregetsz és már ránt magára valamit vagy rombol, pakol stb. Ők nem egy szobanövények.


Persze lehet mellettük házimunkát csinálni, nem azt mondom hogy nem, de nem feltétlen reális elvárás hogy MINDENT meg tudjon csinálni az ember.


Szóval apuka lehuzza a 8 óra melót a munkahelyen, anyuka lehuzza a 8 óra melót otthon a házimunka és a gyerekneveles jegyében és akkor ez után a 8 óra után mikor otthon vannak mindketten akkor miért nem fele fele arányban oszlik el a maradék munka?

ma 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
50%
39es oké de akkor a bevétel is fele-fele arányban oszoljon el.
ma 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!