Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy kéne ösztönöznöm a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kéne ösztönöznöm a párom hogy ne legyen olyan lusta?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve együtt élünk a párommal, van egy kisfiunk is, aki most 1 éves. Az elején sokat segített, és igyekezett megkönnyíteni a dolgom, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy mindent már én csinálok. Ha megkérem valamire, akkor megteszi, de magától semmi nem jut az eszébe, és ez nagyon zavar engem. Próbáltam már beszélni vele erről, és megkérni arra, hogy legyen egy kicsit önállóbb, de sajnos süket fülekre találtak a szavaim. Egész nap én vagyok a kicsivel, ő 4-kor jön haza, akkor átveszi a gyereket, amíg megfőzök. Este, amikor a fürdetés ideje van, ő fürdik a gyerekkel, én pedig elpakolok addig, és mindent előkészítek az esti rutinhoz, aztán én felöltöztetem és altatom el a gyereket. Ezek után legtöbbször még kivasalok, kiteregetek, összepakolok a konyhában stb. Minden napom ugyanilyen, és már úgy érzem, kezdek kiégni. Tudom, az anyaság első pár éve a monotonitásról szól, de annyira örülnék, ha nem úgy viselkedne, mint a második gyerekem, hanem úgy, mint a párom, aki azért van, hogy együtt csináljuk a mindennapi dolgokat.

Mit csináljak most? Van erre jó megoldás?


tegnap 21:06
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg pedig ha egy anya visszamegy dolgozni 8 órát akkor elég lesz ha megfürdeti a gyereket meg vele van 1-2 órát? Vagy hogy van ez akkor a te elképzelésedben?
tegnap 22:48
 22/55 anonim ***** válasza:
37%

#20


Te ülsz rajta fordítva és még fenn is hordod az orrod feleslegesen. Neked semmi közöd hozzá, hogy mikor született meg a gyermek! Tanácsot kért és nem letolást. De jó, hogy jár a szád. Az meg még "viccesebb", hogy más nők 5-6 év múlva vállalnak babát és mégis ugyanolyan semmirekellőket fognak ki!!! Úgy, hogy a gyerek előtt megcsinálták csak amikor megvan akkor már nyeregben érzik magukat mint akik letudták a dolgukat. Válni kell, nem jó példát mutat a saját gyerekének!

tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
89%
A bevásárlást is te intézed?
ma 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
29%
Főzöl, elmosogatsz, gyerekkel vagy, mosol, kiteregetsz. Az apa gürizik, gondolom bevásárol és a gyereket megfürdeti. Ez nagyából fifty- fifty felállás.
ma 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
48%
Ő dolgozik te meg otthon vagy nem?
ma 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
68%
Mennyire nem tudtok belegondolni a másiknak a helyzetébe az valami röhejes. Apuci dolgozik 4-ig legjobb esetben 8tól 4ig. Te nem dolgozol hanem a gyerekkel vagy otthon. Mit is csinálsz ezalatt akkor? Ha nincs időd mosni takarítani és főzni? Nyomod a szaros social mediat meg a tiktokot nem igaz? nehogy lemaradj 1 bejegyzésről is. Mit csinálsz 8 óra alatt? Áruld már el. Egy olyan ember számára aki hazaviszi a napi betevőt. Röhejes vagy és a többi társad is aki rimánkodik az 50-50ről, ez nem 50-50 ti eltartatjátok magatokat
ma 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
45%

Femináciknak még ez sem elég, apuka 8 óra meló után is egy lusta disznó, ha még nem játszik konyhatündért munka után....

Na elmentek ti a jó megsavanyodott bánatba, lusta tehenek, gyerekkel, ezeket nevelte ki a soc méfia. Ezek anyák?

Semmireavaló nők.

ma 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
57%

"Egész nap én vagyok a kicsivel, ő 4-kor jön haza, akkor átveszi a gyereket, amíg megfőzök. Este, amikor a fürdetés ideje van, ő fürdik a gyerekkel, én pedig elpakolok addig, és mindent előkészítek az esti rutinhoz, aztán én felöltöztetem és altatom el a gyereket. Ezek után legtöbbször még kivasalok, kiteregetek, összepakolok a konyhában stb"


Ha mindezt este csinálod, mikor már a párod is otthon van, akkor mivel töltöd ki a napodat? Mi a fenét csinálsz egész nap? Játszol a gyerekkel a szőnyegen, vagy mit? El nem tudom képzelni, mint ahogy azt se, hogy te ezt mind egyedül csinálod esténként, amikor a párod meg ül a kanapén, ahelyett,hogy ketten együtt fele annyi idő alatt végeznétek? De akkor is ott a kérdés, hogy mit csináltál napközben, amíg ő dolgozott, miért nem akkor főztél, mostál, takarítottál? Meg minden nap ez megy? Vagy hogy kell elképzelni?

ma 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
18as akkor az se nagy elvárás hogy 2 éves gyerek mellett elmenj te is dolgozni.
ma 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
31%

"Nem mindegyik férfi olyan mint ahogyan leírtad"


Hát az én apám pont olyan volt. Ledolgozta a munkaidejét, hazajott, megetette az állatokat amiket csak azért tartott mert ez volt a hobbija, aztán bevagodott a tv elé és kész.

Mindezt akkor is mikor már anyám is dolgozott. Anyám munka után házimunka, főzés, gyerekneveles. Ha nem lettek volna egy utcára a nagyszülők anyám valószínűleg megbolondult volna.


És sajnos úgy nőttem fel hogy a környezetemben is ezt láttam más csaladoknal. Hogy apuka annyiban apuka hogy megcsinalta a gyereket meg néha játszik vele, amúgy minden más az anya dolga.


Szerencsére egyébként ezt a mintát kicsit változni látom. Nekem is olyan férjem van aki mindenből kiveszi a részét, nem azért mert "segít" hanem mert egyszerűen késztetést érez rá hogy ne csak egy spermadonor legyen.

ma 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!