Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó feministának lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó feministának lenni?

Figyelt kérdés
Az összes hírben és videóban a feminista az egyfajta antinő. Vagy végtelenül elhízott és csúnya, vagy vékony és nőietlen, és emellett még csúnya is. Folyton frusztráltak és idegesek, minden ok nélkül szidják a férfiakat, az igazi férfi számukra a megtestesült gonosz. Semmi báj és semmi nőiesség nincs bennük. Durvák, magányosak és megkeseredettek, bukott nőként dobálják befelé az antidepresszánsokat. Sokan közülük alkoholisták is meg zugivók, mert másképp nem bírnák elviselni a saját életüket sem. Szidják és alázzák a többi nőt is, ha azok normális, tradicionális nők módjára mernek viselkedni, a saját nemüknek megfelelően. Szóval én csak azt nem értem, hogy miért állnak be egyesek önként az ilyen trampli antinők közé? Hogy mostantól ők is feministák lesznek. Mikor fog már végre lecsengeni ez a buta divathullám?

szept. 16. 21:01
 81/109 anonim ***** válasza:

79, msn-en a barátaiddal beszélgettél, myvip és iwiw gyakorlatilag facebook, csak még kezdetlegesebb. Most se face-n találkozol az incelekkel, hacsak nem ott is anonim módon párkapcsolati csoportokban. Nehéz lett volna incelekkel találkozni rajtuk, hacsak nem a haverjaid azok.

A chat.hu-n valószínűleg belefuthattál volna, a gyaloglo-ról soha nem hallottam, nem ismerem. De tény, hogy most is csak tematikus helyeken futnak (futtok?) össze, ezek kialakulásához, beindulásához meg idő kellett.

Szóval az, hogy a 2000-res évek elején még nem volt nevük a sikertelen, megcsömörlött férfiaknak és nem gyűltek össze a neten, nem mérvadó, ha a számukat akarod kikalkulálni. Akkoriban kötögető csoportok se nagyon voltak, akkor kijelenthetem, hogy senki nem kötögetett otthon?

Ettől függetlenül szerintem se voltak ennyien.

Szerintem az incel jelenség részben öngerjesztő folyamat. Elkezdtek befolyni a külföldi ideológiák. Mint minden elmebeteg csoportosulás, ez is valós jelenségekre épít. A legjobb hazugságok alapja igaz. Persze, felnagyítják, elcsúfítják a valóságban fellelhető dolgokat, majd egymást hergelik a tagok tovább. Aki csak kicsit béna, alulszocializált, de bekeveredik és elhiszi, hogy a világ ilyen, ahpgy incelék látják, többet soha nem lesz normális, mert megfertőzi a gondolatait ez a sok szélsőséges szar.

A másik oldalról szerintem is társadalmi "kitermelés" zajlik. De nem a gonosz feminista nők jeligével.

A társadalom nagyon átalakult az elmúlt 30 évben. Teljesen mások lettek a gyerekek, más az emberek közti kapcsolat, eleve a kapcsolatteremtésre a tér és szokásrendszer is változott.

Már nem jellemző a szoros, összetartó, egymást ismerő lakóközösség, sok illem és szokás szabály kikopott, alig kerülnek kapcsolatba az emberek olyannal, aki nem a legbelsőbb körük, vagy nem munkakapcsolat.

A gyerekek már óvodában alul szocializáltak, majd bekerülnrk iskolába és, ha a szülő nem forszírozza, hogy járjanak közösségbe, a suliba meg nem sikerül beilleszkedni, teljesen egyedül marad. Akinek eleve kicsit gyengébbek a képességei, az kb elveszett, mert nem lesz olyan háló, ami felkarolja és belekényszerítse a szociális helyzetekbe. Az ilyen gyereknek, fiatalnak "kínai" lesz az egész ismerkedés, nem fogja érteni, mi alapján választanak barátokat, párt a többiek és ha a korának megfelelően fejlett kommunikációs készség, tapasztalati rendszer, önbizalom, szociális ismeretek nélkül próbálkozik, bele fog bukni, mert aki fura, azt kiveti a csoport. Maradnak a lemorzsolódók barátnak, akivel képtelenek felhúzni egymást, hisz mind hiányosan fejlettek.

Ha az ember valamit nem ért, kell egy magyarázat. Na itt értünk körbe, mert az adott fiatal rátalál az incel ideológi!ra, tádámm, kapott egy magyarázatpot, ami őt magát minden alól felment, a nőket démonizálja és egyből egy befogadó közösséget is jelent, ahol mindenkinek hasonlóak a tapasztalatai, akkor minden rendben "hazaért". És soha ki se mászik a gödörből többet.

Én kb ezt látom a valós gondnak. Részben a társadalmi változás, amihez sokan nem tudnak alkalmazkodni, részben az incel kultúra maga, ami hamis mentsvárat jelent ezeknek az embereknek.

tegnap 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
52%

#81


Ha azt állítod, hogy létezett incelség 2010 előtt, akkor bizonyítsd be olyan forrással, hogy mutatsz egy 2000-es évekből való cikket, fórumot stb. ahol pasik pl. a 80/20 szabályról értekeznek úgy, ahogy azt ma az incelek értelmezik.

tegnap 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:

Akkor úgy fogalmazok, hogy léteztek azok, akik ma incelek, ugyanezekkel a kétségekkel, haraggal, fájdalommal, csalódottsággal, csak nem tudták, hogy az incel rá a szó. Jött az ideológia és adott egy vályut, amihez az összes éhező odamászhat lakomázni.

Mint írtam "Szóval az, hogy a 2000-res évek elején még nem volt nevük a sikertelen, megcsömörlött férfiaknak és nem gyűltek össze a neten"

"Szerintem az incel jelenség részben öngerjesztő folyamat. Elkezdtek befolyni a külföldi ideológiák."

"Na itt értünk körbe, mert az adott fiatal rátalál az incel ideológiára"

Csak értőolvasni kéne, akkor nem kötnél bele olyanba, amit leírtam.

tegnap 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:

Még valami:


A 2000-es években a PUA szlengben létezett egy olyan fogalom, hogy AFC, ami az Average Frustrated Chump rövidítése. Magyarul "átlagos frusztrált csávónak" fordítják.

Az AFC-k olyan pasik voltak a közösségben, akiknek nem ment a csajozás, és ez frusztációt okozott nekik, így a közösség igyekezett segíteni nekik, hogy fejlődjenek.

Az AFC-k és az incelek között természetesen lehet átfedés, de volt köztük egy óriási különbség: az AFC-k tanulni akartak, jobbak akartak lenni, nem adták fel. Az incelek meg beletörődtek a sikertelenségbe.


Személyes hipotézisem:


Az incelek "ősatyái" azokból az AFC-kből fejlődtek ki, akik a PUA-ban elbuktak.

tegnap 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 A kérdező kommentje:
Érdekes fejtegetés 81-es. És az nem lehet esetleg, hogy ennyi férfiakat utáló, rájuk általánosító, neten őket folyamatosan pocskondiázó szexista nő se volt jelen a múltban? Mert én eléggé úgy emlékszem hogy ez nem volt jelen, és főleg nem volt ennyire tömeges. Ha a te példádon haladunk végig csak kicseréljük a nemeket, nem pont ugyanez a helyzet? Csomó olyan nő van már fiatalon is, aki valami vélt vagy valós sérelmet szenved el 1-1 férfitól, vagy csak a szociális média által beleplántált elvárások miatti, szerinte "neki járó" férfiak nem akarnak vele kapcsolatot, max szexet és aztán dobják. És akkor pontosan ugyanezt a fajta teljes nemre ráhúzott sértődöttséget éli, általánosít és leszólja, gyalázza, rosszabb esetben köpködi a férfiakat. Hogy ők mocskos ösztönállatok stb, bezzeg a nők! Hány ilyen kommentet olvastam szerinted ezen az oldalon? Tudok az incelproblémáról igen, nekem sem a szívem csücskei, mert többnyire csak a folyamatos kifogáskeresés zajlik náluk és a másik nemre mutogatás. De kérdezem én, sok nő nem ugyanígy mutogat manapság a férfiakra, általánosítva és gyűlölködve, minden problémájukat megpróbálva rájuk kenni? Az mitől lenne jobb? És ugyanez a jelenség zajlott le mint amit az előző kommentedben írsz náluk is, a neten megtalálták egymás társaságát és radikalizálódtak. Szóval ez a képlet nagyon is két egyenletes. Csak persze ez is nagyon sokszor hárítva van sok nő oldaláról, mert ugye a férfiak így meg úgy, és csak és kizárólag azért van minden.
tegnap 07:51
 86/109 anonim ***** válasza:

Szerintem a PUA-ban csak elbukni lehetett, nem véletlen hanyatlott le az egész.

Ettől függetlenül épp az, hogy a PUA létezhetett bizonyítja, hogy az elkeseredett, sikertelen réteg jelen volt. Csak nem volt nevük és ilyen "menő" ideológia.

Reális, hogy az elsők a PUA-val is próbálkoztak, aztán abba is belebuktak. Az gyakorlatilag a maszkolásról szól, amihez magasan fejlett emberismerer kell és nagyon jó szociális érzék. Ha ezekkel rendelkeznének a jelentkezők, máris nem kéne jelentkezni. Tanítani meg néhány nap, vagy pár hét alatt valamit, amit évek alatt épít ki az ember, sima parasztvakítás. Aki a PUA-val becsajozott, az becsajozott volna anélkül is.

Az incel ideológia az eleve elrendeltetésen alapszik. A blackpill mindenképp. Azért nem teszenk semmit, mert elhiszik, hogy a világ gonosz, a nők szemetek ők meg áldozatok. Tanult tehetetlenség. Akit ez beszív, az képtelen lesz tenni magáért.

A PUA épp azokat karolta fel és bszta át, akik tenni akartak. Az incel akkor szippant be, mikor a végső kétségbeesésében már nem tudja hova "nyúljon" a gond az, hogy egész fiatalokat is beszippant, olyanokat, akik kis segítséggel normális felnőttek is lehettek volna.

tegnap 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes fejtegetés 81-es. És az nem lehet esetleg, hogy ennyi férfiakat utáló, rájuk általánosító, neten őket folyamatosan pocskondiázó szexista nő se volt jelen a múltban?"

Egyrészt ugyanazt tudnám leírni, mint fentebb, persze, hogy nem láttad a neten, mikor nem volt neki fórum.

"Érdekes fejtegetés 81-es. És az nem lehet esetleg, hogy ennyi férfiakat utáló, rájuk általánosító, neten őket folyamatosan pocskondiázó szexista nő se volt jelen a múltban?" Itt olvasod. Épp ez a lényeg. A tematikus oldalakon kívül ritkán látni bármelyik oldalt. Régen nem voltak tematikus oldalak, persze, hogy nem láttuk ezt.

De persze, a női oldalon is sok a radikalizálódott ember. Szerintem kb egyforma a számuk, egy alacsony számú, de nagyon hangos kisebbség.

A társadalmi változás mindkét nemnél hozott pozitív és negatív változásokat. Minden változás egyfajta instabil helyzetet eredményez, mielőtt kialakul az új rend. Most ezt éljük meg. Nincsenek egyértelmű irányok, szabályok, szokások, így könnyű mellényúlni, aki bénább, az könnyebben, gyakrabban nyúl mellé és ettől elkeseredett lesz. Mindkét nemnél.

De, én már gyerekként arra lettem nevelve, pont a 2000-res években, hogy tartsak az idegen férfiaktól. Nem csak én, mindenki.

Arra is, hogy ne legyek rabszolga a kapcsolatban (ez már lehet egyedibb üzenet). De, ha megnézed a régi műveket, a női karakterek nagyon gyakran tesznek megjegyzéseket ami visszhangozza a mai véleményt. Lásd Rómeó és Júlia, elhangzik, hogy olyan férjet keressen aki nem veri agyon.

Szóval, nem hiszem, hogy az újkeletű lenne női oldalról, hogy jobb megbizonyosodni arról, kivel ülsz egy asztalnál. Csak, korábban nem volt ez így kihangosítva.

tegnap 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:

#86


Nagyon felületes ismereteid vannak a PUA-ról, de nem vitázom veled. Lényegében nem is hiszem, hogy létezik olyan feminista, aki mélyebben ismerné a jelenséget, és egyetértene vele. 😅


De annyit azért elmondok, hogy én sokat köszönhetek a PUA-nak. A közösségben tanultam meg a nyilvános ismerkedés alapjait. Így abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem csak meg tudok szólítani nőket nyilvános helyen, hanem eséllyes, hogy utána még viszontlátom a csajt, mivel találkozni akar még velem. Erre volt már példa.

tegnap 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 anonim ***** válasza:

88, erre alkalmas lett volna egy jó baráti társaság, sport csapat, vagy bàrmilyen szociális közösség. Mint írtam, akinek ment PUA-val, ment volna nélküle is. Ezt annyival kiegészíteném, hogy ha hajlandó szociális közeget építeni, keresni. Akinek ez nem ment, annak valóban bejöhetett az egy hetes PUA tábor.

De azoknak, akikről írtam, akiknek eleve el van cseszve a szocializációja, ez kb a halottnak a csók szint.

Tény, én már csak a leáldozó időszakban találkoztam ezzel a "módszerrel" akkor is csak mások tapasztalatait olvasva. De, ha olyan hatékony volt, miért bukott meg szerinted?

tegnap 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/109 anonim ***** válasza:

"De, ha olyan hatékony volt, miért bukott meg szerinted?"


Érdekes szó ez a megbukás. Mivel eleve elindulni sem igazán akart. Az egész az USA-ban egy underground közösség volt, akit Neil Strauss újságíró leplezett le, aki 2 évet töltött a közösségben. A leleplezés után gombamód elkezdett szaporodni a jelenség, mivel meglátták benne a pénzt.

De ha, arra vagy kíváncsi, hogy miért nem lett mindenki PUA, aki elkezdte, akkor arra a következő a válaszom:

Elöször is, nem mindenki alkalmas PUA-nak.

Másodszor itt keményen kell gyakorolni. A gyakorlás során pedig - mivel tapasztalatlan az ember - sok hibát követ el, emiatt visszautasítást kap. Ezt azonban sokan nem tudták elfogadni, így feladták.


A helyes PUA hozzáállás azonban ez: a hibáimból tanulok, és legközelebb már nem követem el azokat, így esélyes, hogy kevesebb visszautasítást kapok.


Az én közösségemben egyébként azt tanultam, hogy ez az egész arról szól, hogy jobb emberré váljak. Magabiztosabbá, és olyan élettel, amit szeretek, és ami vonzó a nőknek.

Aztán nem is kell már mindegy mit mondasz, mert ha belül az ember rendben van, az kisugárzik, és sikered lesz.

tegnap 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!