Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó feministának lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó feministának lenni?

Figyelt kérdés
Az összes hírben és videóban a feminista az egyfajta antinő. Vagy végtelenül elhízott és csúnya, vagy vékony és nőietlen, és emellett még csúnya is. Folyton frusztráltak és idegesek, minden ok nélkül szidják a férfiakat, az igazi férfi számukra a megtestesült gonosz. Semmi báj és semmi nőiesség nincs bennük. Durvák, magányosak és megkeseredettek, bukott nőként dobálják befelé az antidepresszánsokat. Sokan közülük alkoholisták is meg zugivók, mert másképp nem bírnák elviselni a saját életüket sem. Szidják és alázzák a többi nőt is, ha azok normális, tradicionális nők módjára mernek viselkedni, a saját nemüknek megfelelően. Szóval én csak azt nem értem, hogy miért állnak be egyesek önként az ilyen trampli antinők közé? Hogy mostantól ők is feministák lesznek. Mikor fog már végre lecsengeni ez a buta divathullám?

szept. 16. 21:01
 71/109 anonim ***** válasza:
14%

69

Értjük, elmondtad, húszszor, csak sajnos még mindig nem vagy hajlandó arra reagálni, amit leírnak neked.


Nekem is feltűnt, hogy nem vagyunk egyformák, de az is feltűnt, hogy rengeteg nőt bántalmaz a férje, sokakat megaláznak, kihasználnak vagy egyéb módon bánnak velük rosszul. Ezeknek a seggfejeknek valahogy mégiscsak lett barátnőjük, nemde?


Ha megfigyelted, senki sem a "nŐknEk a rOsSzFiúK keLLeNek" ócskasággal érvelt, hanem azzal, hogy láthatóan a legalja prolik és bántalmazó, alkoholista bűnözők is találnak maguknak valakit. Tehát ilyen értelemben nem igaz, hogy a szingliség oka a szexizmus vagy a rossz természet, hiszen rengeteg nőt és csaláson belüli erőszak világszerte olyan országokban, ahol szabad a párválasztás.


Ez így már érthető, vagy leírod huszonegyedikszer is ugyanazt a mantrát?

tegnapelőtt 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:
56%
#71-es remekül megfogalmazta amit én több kommentben feszegettem.
tegnapelőtt 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 A kérdező kommentje:

"Te egy himsoviniszta f@sz vagy, aki azt hiszi, azért mennek ki az utcára a nők, hogy ezek a barmok méricskéljék őket, mint szexuális tárgyakat."


Úgy látom itt már egyesek a komoly, trágár gyalázkodásoktól sem riadnak vissza. Miért vagy ennyire ingerült? Én semmivel nem bántottalak téged, te pedig mégis ilyen gyalázatos stílust engedsz meg magadnak velem szemben. Kontrolláld magad! Légy nagylány, tanuld meg végre türtőztetni az indulataidat!


"A férfiak mióta világ a világ a saját mocskos tetteik miatt hibáztatták, korlátozták a nőket ahogy csak lehetett."


De miért általánosítotok? Nem ti szoktátok kikérni magatoknak ha valaki a nőkre általánosít? És agresszívan lepontozni, ahogy az itteni példák is mutatják. De közben nektek meg lehet? Hogy is van ez?


"Még ki sem bontakozott igazán. A nagy büdös helyzet az, hogy nagyon sok van a férfiak számláján és a nők nagy része ezt mélyen magába fojtja. De azért már kezdünk ébredezni."


Te most bosszúval és elnyomással fenyegeted kollektívan a férfiakat? Neked is szól a kérdés, miért általánosítasz? És legfőképpen, a múltban élt férfiak egyénileg elkövetett tetteiért miért kellene egy teljes nemen bosszút állnotok? Ez nem sovinizmus? Én és sokan mások nem bántottuk a nőket, nem rajtunk kellene leverni a bajaitokat, a kollektív bűnösség jegyében. Ez az egész kezd pontosan olyan frusztrált, sértődött, bosszúálló és férfigyűlölő irányt venni, mint azoknál akikről az eredeti kérdésemben a jellemzést írtam. Vagy akkor most tényleg ez lenne a feminizmus?

tegnapelőtt 17:42
 74/109 anonim ***** válasza:
70%
#73 nem fenyegetett, tényt közölt. Szerintem hatalmas dolog, hogy minden történelmileg elnyomott kisebbség (nem csak a nők) egyenlőséggel beérnék és nem bosszút akarnak. Miért? Mert mi értjük a kollektív hibáztatás hibáját.
tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 A kérdező kommentje:

"Mert mi értjük a kollektív hibáztatás hibáját."


Ha ez valóban így van, akkor mi a magyarázat pl itt, a kérdés alatt is elhangzott rengeteg általánosításra a férfiak kapcsán, egyenesen a nők szájából? Ezen kívül ha csak az egyenlőség az elérendő cél, mire fel sokaknál a férfigyűlölet? Erre mégis mi szükség van? Ezek miért nincsenek kivetve és elítélve? Mi a garancia hogy nem fordul át nekik köszönhetően ez az egész férfigyűlöletbe és elnyomásba? Mi lesz ha a férfiak is megunják már, amikor sorozatosan jönnek a nőktől a gyalázatos tettek és visszaélések, és ők is felveszik ellenük a kesztyűt? Egészen véletlenül nem arról van ismét szó, hogy csak pár, a kérdésben is szereplő szélsőséges hülye addig próbálja hergelni az embereket, amíg a két nem teljesen össze nem ugrik? És ez egyre több nőnél megtörténik manapság, ahogy egymást is hergelik bele.

tegnapelőtt 20:24
 76/109 anonim ***** válasza:
77%

75, mint minden társadalmi átalakulás ez is érzelmeket hoz elő mindkét oldalon, vannak szélsőségesek is, vannak irányító, hangadó emberek, a többség meg úszik az árral.

Olyan ez, mint mikor egy kavicsot dobsz a vízbe. Először hatalmasat csobban, nagy hullámokat vet, amik egyre simulnak, ahogy távolodnak a kezdő ponttól.

tegnapelőtt 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:
66%
#75 nem mondom hogy egyetértek azokkal a hozzászólókkal, de egy általánosító kérdés és hozzászólásokra szerintem érthető ha általánosítással válaszolnak.
tegnapelőtt 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
78%

"Megállapítottam, hogy az egész valamikor a 2010-es években jelenhetett meg, és egyet is értettek velem"


RÉgebben úgy hívták, hogy agglegény, és nem hisztizték tele a netet és hergelték egymást. Ennyi.

tegnapelőtt 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
18%

"RÉgebben úgy hívták, hogy agglegény, és nem hisztizték tele a netet és hergelték egymást. Ennyi."


Nem. Amint elmondtam, sikertelen pasik mindig voltak, de az incelség a 2010-es évek terméke.


A 2000-es években is volt már internetes élet - chat.hu, gyaloglo, myvip.com, MSN, stb. De soha, sehol, egyetlen incellel nem találkoztam. Sikertelen pasik természetesen voltak, de incelek nem.


Incel jelenség a 2010-es évektől van. Azelőtt teljesen ismeretlen a dolog.

tegnap 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
12%

"nem fenyegetett, tényt közölt."


Arról írt, hogy a férfiak számláján sok van, de ők kezdenek már ébredezni. Ez a férfiakra nézve nem igazán hízelgő hozzáállás, sőt, nevezhető egy burkolt fenyegetésnek is (értsd: majd elszámolnak velünk, amikor "felébredtek" teljesen).

Egyébként meg olvastam már feminista írásokat, és két dolgot figyeltem meg. Egyrészt azt, hogy igyekszenek intellektuális stílilusban írni, másrészt a sorok között azért kiolvasható a sértettség.

Ezt felesleges tagadni.


Ebből a szemszögből Andrea Dworkins még szimpatikusabb feminista is, mert ő legalább nyíltan kimondta amit gondolt, nem utalgatott.

tegnap 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!