Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó feministának lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó feministának lenni?

Figyelt kérdés
Az összes hírben és videóban a feminista az egyfajta antinő. Vagy végtelenül elhízott és csúnya, vagy vékony és nőietlen, és emellett még csúnya is. Folyton frusztráltak és idegesek, minden ok nélkül szidják a férfiakat, az igazi férfi számukra a megtestesült gonosz. Semmi báj és semmi nőiesség nincs bennük. Durvák, magányosak és megkeseredettek, bukott nőként dobálják befelé az antidepresszánsokat. Sokan közülük alkoholisták is meg zugivók, mert másképp nem bírnák elviselni a saját életüket sem. Szidják és alázzák a többi nőt is, ha azok normális, tradicionális nők módjára mernek viselkedni, a saját nemüknek megfelelően. Szóval én csak azt nem értem, hogy miért állnak be egyesek önként az ilyen trampli antinők közé? Hogy mostantól ők is feministák lesznek. Mikor fog már végre lecsengeni ez a buta divathullám?

szept. 16. 21:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 anonim ***** válasza:
100%

" Ugye nem az iszlám féle csador és burka amire gondolsz?"


Nem Mucuka, hanem leginkább a reklámokra és filmekre. Ha nem tűnt volna fel a reklámok jelentős részében vagy a nőknek akarnak eladni háztartási munkához szükséges dolgokat, vagy a férfiaknak minden mást, egy félig feltöltözött nagy mellű nővel.

A filmekben is valahogy jóval több a buta, de szexi nő, mint a buta, de jó pasi.


"Hogy a női testre tekintsenek úgy, mintha az nem egy természetesen és kívánatos, csábító ajándék lenne a természettől"


Igen. A saját nőjükön kívül. Bocsika, de az utcán, nyilvános helyen nehogy már normális legyen, hogy idegen férfiak "csábító ajándékként" nézzenek a nőkre.


Ja, és nem az elmúlt 10 évben, régebb óta, csak akkor te még nem foglalkoztál vele.


Nézzd már meg mennyivel több lenge nő képe szerepel mindenhol, mint hiányos öltözetű pasié. Szerinted ez normális?

tegnapelőtt 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/109 anonim ***** válasza:
100%
Na és mi a női test? Gondolom a férfiak vágyainak kielégítője, mi? Istenem...
tegnapelőtt 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/109 A kérdező kommentje:

Nézd, a vágyat nem lehet betiltani. Aki ezt megpróbálja, az nem normális, és csak provokálni, felforgatni akar. Lásd a kérdésemben szereplő nők. Persze ha te is ilyen vagy, akkor nincs is tovább miről beszélnünk, hiszen nem fogjuk tudni egymást meggyőzni. Mert a kérdésben szereplők kicsit sem tisztelik a vitapartnert - főleg ha az férfi - , és az érveit is rendre kiforgatják. De teszek egy utolsó próbát veled. Szóval miért a vágy és a gondolat lenne a bűn? Miért nem a tett maga? Hogy akarod betiltani a női test szexualizálását? Eddig ezt a kérdésemet nagyon ügyesen kikerülted, de itt az ideje felelni rá, ha ennyire ebben látod az üdvözülést.


"Ha nem tűnt volna fel a reklámok jelentős részében vagy a nőknek akarnak eladni háztartási munkához szükséges dolgokat, vagy a férfiaknak minden mást, egy félig feltöltözött nagy mellű nővel."


Te valahol nagyon megragadtál a múltban. Példát kérünk erre! Ezen kívül csak megsúgom, sokszor ugyanúgy a nők számára legvonzóbb férfiakat is belepakolták akár ugyanezekbe a reklámokba. Akkor mi is a probléma ha a nő is jól néz ki benne?


"A filmekben is valahogy jóval több a buta, de szexi nő, mint a buta, de jó pasi."


Nem értek egyet, többségében teljesen normális női karakterek voltak. Csak nőiesek voltak. Valójában meg épp az ellenkezője zajlik jelenleg, a disney és netflix és egyéb jófej szolgáltatók tömegével ontják a béna és buta, szerencsétlen, közepes nőket is istenítő férfi karaktereket a sorozataiban, ahol a nő pedig erős okos talpraesett és mindent megold, és neki minden összejön csak a férfiak a bénák de ő jólelkű megmenti őket. Pont az ellenkezője a valóság, mint látod, a buta férfiakat kezdik tolni képernyőre mindenhol.


"Igen. A saját nőjükön kívül. Bocsika, de az utcán, nyilvános helyen nehogy már normális legyen, hogy idegen férfiak "csábító ajándékként" nézzenek a nőkre."


Nyilvánvalóan így értettem én is. Ne forgasd ki!


"Ja, és nem az elmúlt 10 évben, régebb óta, csak akkor te még nem foglalkoztál vele."


Nem volt ennyire káros hatása még az emberek közti kapcsolatokra. Az, hogy pár nő dühöng egy noname fórumon, senkire nem volt hatással. Ami manapság egyre több helyen zajlik férfiak elleni utálkozás és túlkapások, az már egyre inkább problémává kezd válni, és ellehetetleníti a békés és normális együttélést. Holott egy kisebbség próbálja csak felhergelni a normális többséget. De sajnos olyan dolgokkal, amikre nagy igényt generáltak. Szándékos egyenlőtlenséget és viszályt hozva létre ezzel is.


"Nézzd már meg mennyivel több lenge nő képe szerepel mindenhol, mint hiányos öltözetű pasié. Szerinted ez normális?"


Normális. Pontosan a nők szoktak erre hivatkozni, hogy az a férfias ha a férfi ingbe, zakóba, hosszú nadrágba van még nyáron is. Ellenben a nő meg attól nőies, ha lengébb öltözékben van. Normális embereknek ezzel sincs baja ám. Csak a kérdésben szereplő zakkantak - akik többnyire még csúnyák és a kutyának se kellenek - pörögnek túlságosan ezen a kérdésen is. Évezredekig így volt jó, fura hogy most hirtelen üldözni kellene és fellépni ellene.

tegnapelőtt 02:06
 44/109 anonim ***** válasza:
100%

"De ő tipikusan többet volt távol, fusizott másodállásban. Kicsit fura hogy egyesek miket hisznek itt a korábbi életről."

Jelenleg alapvető a külön kassza minimum a házasságig/eljegyzésig a többségnek. Tehát, aki fusizik, magának fusizik. De, sokan nem vállalnak másodállást, panelban "kinti" feladatok sincsenek, akkor miért is a nő legyen a házinéni? Hiába a porszívó, meg a többi, két embert ganyézni akkor is nagyobb macera, mint egyet. Ha ezért semmit nem kapsz, akkor mire fel?

A gyereknek is jobb két szerető szülővel, akikkel erős a kötődés és mindkettő ugyanúgy el tudja látni. Mindig egyfajta szomorúsággal vegyes szánalmat érzek, mikor egy nő "nem tudja, vagy nem meri" otthonhagyni a gyereket az apjával pár órára, vagy egy-két napra. Sokat elmond az ilyen helyzet.

Ami a szerető, gondoskodó, gyengéd stb. nőt illeti, olyan vagyok azzal, aki viszonozza. De, csak azért mert nő vagyok, nem fogok ugrani mikor csettint a párom ha nem kapom vissza ugyanezt.

Volt olyan kapcsolatom, ahol hagzott el, hogy "tudod hol a hűtő", mert az alap volt, hogy én csináljak neki vacsit, de egy teát nem dobott volna össze mikor kértem. Szakítás is lett a vége rövid úton. Neki is "a gondoskodás" hiányzott...

Nem látom be, miért kéne megalázkodnom és kiszolgálnom bárkit egy életen át.

Anyukámnak se kellett volna, sőt, már nagymamámnak se, csak akkoriban más volt a helyzet, szégyen lett volna elvárni az egyenlő bánásmódot, valós munkamegosztást. Ma már el lehet.

Én pont annyit teszek a kapcsolatba, amennyit a másik fél is. Szerintem ez így fair. Ha ez így nem jó, akkor keressen mást.

tegnapelőtt 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 anonim ***** válasza:
100%

"Évezredekig így volt jó, fura hogy most hirtelen üldözni kellene és fellépni ellene."

Konkrétan nem telt el 100 év azóta, hogy a nők fürdőruha hosszát méricskéltél a tengerparton, ha túl rövidnek tűnt. Sokáig a váll, vagy a boka kivillantása is túl intim volt. A lenge öltözet pont nagyon, nag,on rossz példa arra, hogy "évezredekig így volt jó".

Az emlegetett burka is azért van, mert, ha nem látod, nem áll fel, nem nyúlkálsz, nem erőszakolsz. Nem személ,esen te persze, mielőtt belekötsz a megfogalmazásba. Szerintem szégyen, hogy hosszúkabátban, hosszúnadrágban ma szorongtam, mikor az árok ásó munkások mellett közel kellett elmennem. Éljen az "isteni ajándék" meg a többi maszlag.

És ez nem újkeletű, kislány koromtól úgy voltam nevelve, hogy este sehova, nézz be a kapualjba, ne menj túl lengén, ne maradj egyedül, vigyázz az italodra és nem egy esetet láttam, ahol elkaptak nőt férfiak, mert sajnos a fiúkba csak az elmúlt cirka 20 évben kezdték belenevelni a gondolatot, hogy a női test annak a nőnek a magán tulakdona, aki viseli. Ahogy más kocsijába se szállsz be, vagy más lakásába se ugrasz fel, inni egy sört, mert megkívántad anélkül, hogy engedélyt kapnál, úgy a nőt se piszkálhatod engedély nélkül. Lassan beépül majd a köztudatba, ez lesz az alap, ahogy mennek ki a még nem így szocializálódott korosztályok.

tegnapelőtt 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 A kérdező kommentje:

Igen de én jellemzően a 90-es évekről beszéltem, amikor a munka utáni fusizás és a másik oldal felől pedig a házimunka irányából közelítettem meg. Manapság annyira ez nem dívik. Bár szerintem ha valakik együtt vannak, és az egyik fél mondjuk kötetlen munkaidőben vállalkozó, akkor is egyenlőbb ha közös kassza esetén a nő a többlet időben elvégzi a házimunkát, amíg a férfi több pénzt szerez pluszmunkával a kasszába kettőjüknek. Ha meg a jelent nézzük, és mondjuk 8-8 óra munkát mindkét félnél, akkor manapság már a normálisabb pároknál teljesen alap a közös, megosztott házimunka. Ezért sem értem hol a probléma, és sokszor miért úgy van előadva mintha a férfiak (igen, így általánosítva, a férfiak) soha nem csinálnának semmit. A gyereknevelés szintén ha úgy alakul hasonló manapság, közös, bár hozzá kell tegyem a gyereknek sokkal nagyobb igénye van az anyára, szóval ezt se kellene teljesen felforgatni, mert a normalitás szabályait írná felül. Nyilván az apa is vegye ki a részét a nevelésbe (egyébként normális családoknál ez a múltban is így volt, csak jelzem), de a legfontosabb nevelő az anya lesz és jó okkal. Az állatvilágban is így van, meg évezredeken át az emberiség kezdete óta is így van, nem véletlen.


"Nem látom be, miért kéne megalázkodnom és kiszolgálnom bárkit egy életen át."


Manapság már rég nincs ilyen hogy ez kötelező lenne, a feminizmus eredeti értelemben elérte a célját. Viszont akkor kérdéses, hogy mi lenne a kérdésben szereplő alantas személyek valódi célja, meddig akarnák elvinni ezt az egészet. Mert náluk ez nagyon nem a nemek közti egyenlőségről szól, hanem valami egészen másról.

tegnapelőtt 02:36
 47/109 A kérdező kommentje:

"Az emlegetett burka is azért van, mert, ha nem látod, nem áll fel, nem nyúlkálsz, nem erőszakolsz."


Én úgy tudom ez nem pont így van. Sokkal inkább azt a célt szolgálja abban a társadalomban, hogy a nő az teljesen a férfi tulajdona, és más még csak egy pillantást se vethet a bájaira, mert ennyire az övé. Szerintem ez pontosan szembemegy a feminizmussal, ezért irónikus hogy egyes nők ebben látnák a megoldást, hogy számoljunk le a női test szexualizálásával. Mert annak nem sok lehetséges megoldása lenne, és pontosan ez a kultúra - amit ti bizonyára nagyon de nagyon nem akartok magatoknak - képviseli ezt is ebben a formában. Vagy akkor mi más megoldása lenne még? Szerintem hibás az egész koncepció. Nem a női test szexualizálása a gond, az egy természetes folyamat. Hanem a cat calling, zaklatás, erőszak és társai. Ezeket mellesleg a civilizált jelenkori férfiak nemhogy nem űzik, hanem szintén elítélik. Ezért sem kellene általánosítani a férfiakra.

tegnapelőtt 02:44
 48/109 A kérdező kommentje:
Úgy értve a normálisabb férfiak. Mert bármilyen hihetetlen, de vannak olyanok is. És attól hogy titeket értek negatív tapasztalatok másoktól, az általánosítás akkor sem helyes. Főleg az nem, ha ez más férfiakon van leverve.
tegnapelőtt 02:47
 49/109 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként téged ez miért is zavar? Mert nem tudod rajtuk legeltetni a szemed? Hol érdekel téged, hogy mi zajluk a magánéletükben? Költői kérdés volt, sehol, nyilván. Ha egy nő nem a kedvrevalóan néz ki és nem mosolyog, akkor hogy merik, rohansz kérdést kiírni. Menj, olvass könyveket a témában, hátha okosabb leszel!
tegnapelőtt 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 anonim ***** válasza:
0%

Van egy olyan hipotézisem, hogy a feminizmus - manapság már - a fejlett országban inkább arról szólhat, hogy előnyöket akarnak kiharcolni a feministák az egyenlőség leple alatt.

Ez a mozgalom bár egyenlőség pártinak mutatja magát, de szubjektív véleményem szerint valójában sosem volt az, mivel akkor nem ez lenne a neve. Ha az egész az egyenlőségről szólna, akkor az lenne az üzenete középpontjában, hogy férfiak és nők egyaránt egyenlők, és mindkét nemért igyekeznének tenni valamit. Egyenlőség ide, vagy oda, ez egy nőpárti mozgalom, így nem hiszem, hogy férfiként számíthatnék valaha a feministák segítségére - leszámítva persze azokat az eseteket, ha jóban vagyok velük.

Meggyőződésem továbbá, hogy ez a mozgalom a férfiakra is rossz hatással van. Túlságosan érzékenyíti a férfiakat, és nem a klasszikus férfimintát állítja eléjük, amilyen pl. James Bond, aki mindig higgadt, magabiztos, és sosem érzelgős.


Szóval miért jó feministának lenni?

Ez is egy mód arra, hogy előre jussanak az életben.


Még valami: anno a radikális feminizmus szószólója Andrea Dworikn volt, akinek nézetei egyértelműen férfiellenesek voltak. Ez nem vád, nyugodtan utána lehet nézni, hogy mit tanított. Persze ez a Dworki meggyőződésem szerint egy lelkileg sérült ember lehetett, aki többször csalódott a férfiakban, szóval nem neheztelek rá.

tegnapelőtt 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!