Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó feministának lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó feministának lenni?

Figyelt kérdés
Az összes hírben és videóban a feminista az egyfajta antinő. Vagy végtelenül elhízott és csúnya, vagy vékony és nőietlen, és emellett még csúnya is. Folyton frusztráltak és idegesek, minden ok nélkül szidják a férfiakat, az igazi férfi számukra a megtestesült gonosz. Semmi báj és semmi nőiesség nincs bennük. Durvák, magányosak és megkeseredettek, bukott nőként dobálják befelé az antidepresszánsokat. Sokan közülük alkoholisták is meg zugivók, mert másképp nem bírnák elviselni a saját életüket sem. Szidják és alázzák a többi nőt is, ha azok normális, tradicionális nők módjára mernek viselkedni, a saját nemüknek megfelelően. Szóval én csak azt nem értem, hogy miért állnak be egyesek önként az ilyen trampli antinők közé? Hogy mostantól ők is feministák lesznek. Mikor fog már végre lecsengeni ez a buta divathullám?

szept. 16. 21:01
 51/109 anonim ***** válasza:
86%

"mondjuk 8-8 óra munkát mindkét félnél, akkor manapság már a normálisabb pároknál teljesen alap a közös, megosztott házimunka."

Ahogy én látom, legfeljebb a szavak szintjén működik hosszú távon. Azt aláírom, hogy egyre több férfi (jellemzően 30 alatti korosztály) fogja fel, hogy, ha közösen koszolsz, közösen pucolsz, de a férfiak többsége fokozatosan átjátssza(ná) a feladatokat a nőre. Remek példa, mikor a pici babával otthon van anyu és apa hazaér és ő fáradt, a nő úgyis egész nap otthon van, csinálja meg a munkát, a babának úgyis az anyja kell, tehát neki ott sincs dolga így ő kérem mossa kezeit, neki sehol nincs dolga. Már ezzel se értek egyet, majd mikor anyu újra munkába áll, apu néz, mint borjú az új kapura, hogy esetleg újra neki (is) ki kéne vennie a részét a feladatokból. Aztán marad minden a nő nyakán, mert már olyan jól megszokta apu a hereverést. Sajnos teljesen reális forgatókönyv. Ahogy az idősebb pároknál is, hogy a pasi ezt se tudja, abban se olyan jó és 1-2 feladatot vállal mindössze az egészből, de ezért rohadt büszke magára. Persze, a beetetési időszakban még igyekszik figyelni erre, meg a szavak szintjén soha ben nem ismerné, hogy egy here. Ez is általános. Aztán megy a "házisárkányozás" mikor anyu megunja és a sarkára áll.

Nekem mindegy, én kinőttem a bohóc szerepét, ha csak veszekedéssel megy a közös háztartásvezetés, akkor ki fogok lépni, ha kell az összes jövendőbeli kapcsolatból. De, ettő/ezért vagyok feminista. Mert egyenlő jogokat akarok a házban is, a kapcsolatban is.

Ha tömegesen eltűrik a nők a háziasszony szerepet amit átjátszanak rájuk, akkor jogosan gondolják a pasik, hogy az a hülye, aki lázong. Ugyanígy nem szabadna már léteznie az "ezt egy nőnek nem illik" felfogásnak. Ha a pasi elmehet heti/havi x alkalommal haverokkal bulikázni, akkor a nő is. Ha a pasi olyan részegre issza magát, hogy csak esik kel, az semmivel nem jobb, mintha egy nő teszi ezt. Stb. Lehetne sorolgatni napestig.

Én olyan párt keresek, aki egyenlő félnek tekint, nem rég letűnt "értékeket" kér rajtam számon, amiket egyoldalúan kéne nyújtanom, nem hiszi, hogy én ügyesebben mosogatok, csak, mert nincs még 15 centi hús a lábam között, nem gondolja, hogy neki kell döntéseket hozni, mert a nők ehhez úgyse értenek, nem gondolja, hogy két kávéval meg vett egy éjszakát, vagy, hogy kapcsolatban kötelességem szexelni vele "házastársi kötelezettség" címen stb. Sajnos nem egy szűk kisebbség az, akinek nem ment át az üzenet még, ha olvasgatsz fórumokat, női csoportokat (de a férfiaké is megteszi) ez hamar kitűnik.

Én úgy gondolom, adunk ennek még 20 évet és rendben lesz a dolog. Addigra kiforrja magát.

A legtöbb feminista a mai világban is csak egyenlő elbánásra vágyik, ami továbbra se mindenhol adott. Azért jó feministának lenni, ha már ez a fő kérdésed, hogy ne vegyenek hülyére se a munka, se a magánélet színterein.

Én nem szeretem a szélsőségeket. Biztos, hogy a feministáknak is van egy radikális szelete, ahogy minden mozgalomnak. Tv-t nem nézek, nem találkoztam még a médiában azzal, amiről írsz, de, az soha nem árt, ha erősítik a nőkben, hogy a fentieket nem kell eltűrnie senkinek.

tegnapelőtt 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
82%
Minden normális ember feminista. Nem találkoztam még olyan értelmes emberrel, aki ne hitt volna az egyenlőségben. És provokálhatod a népet, nem ezen múlik. Ha csak nem teljesen ostoba valaki, akkor pontosan tudja, hogy nem erről szól a feminizmus, amit itt leírtál kérdező, ha meg elhiszi, akkor az sokat elmond az értelmi képességeiről.
tegnapelőtt 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
85%

" Ellenben a nő meg attól nőies, ha lengébb öltözékben van."



Te egy himsoviniszta f@sz vagy, aki azt hiszi, azért mennek ki az utcára a nők, hogy ezek a barmok méricskéljék őket, mint szexuális tárgyakat.

tegnapelőtt 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
9%
Kiélhetik a hisztérikus énjüket.
tegnapelőtt 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
86%

Nekem azért jó feministának lenni, mert szabad lehetek... Olyan férfit választhattam, akivel jól érzem magam, és nem nyomnak agyon a társadalmi elvárások, hogy a fenekét is kinyaljam valami lusta herének. Egy szorgalmas, kedves, odaadó és vonzó férfi párja vagyok, akivel együtt, közösen igyekszünk felépíteni a közös jövőnket.

Együtt döntünk, ugyanolyan beleszólási joga van mindkettőnknek a fontos dolgokba, mindketten keményen dolgozunk, a házimunkát felosztva végezzük, tisztelettel vagyunk egymás iránt stb. Én ilyet nem nagyon látok a konzervatív párok körében.


Nyilván a feminizmus nem ennyit jelent számomra, de a párkapcsolatok rovatban gondolom a párkapcsolati vetülete érdekel mindenkit.

tegnapelőtt 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
Én szép vagyok és feminista
tegnapelőtt 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
0%

"Minden normális ember feminista. Nem találkoztam még olyan értelmes emberrel, aki ne hitt volna az egyenlőségben"

Ez elméletben nagyon szép, a gyakorlatban meg még az iszlám is azt állítja magáról, hogy a férfiak és nők egyenlőek, csak másképp egyenlőek.

tegnapelőtt 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
100%

Mint az Állatfarmban, mindenki egyenlő, de vannak egyenlőbbek. Sajnos ez az elv valóban jellemző sokszor, nemtől, egyéb hovatartozástól függetlenül is.

Ami engem illet, személy szerint valós egyenlőségben hiszek, azt keresem az életben.

tegnapelőtt 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
79%
A férfiak mióta világ a világ a saját mocskos tetteik miatt hibáztatták, korlátozták a nőket ahogy csak lehetett. Sajnos sok helyen még a mai napig is. Nagyon sokukban, az agyukban az önkontrollért felelős területek egyszerűen csökevényesek, empátiát hírből se ismerik. Na egy ilyennek kb lehetetlen magyarázni hogy miért helytelen a női testre tárgyként tekinteni, meg automatikusan vágykielégítő eszközként.
tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem egy buta divathullám, ami nemsokára lecseng. Még ki sem bontakozott igazán. A nagy büdös helyzet az, hogy nagyon sok van a férfiak számláján és a nők nagy része ezt mélyen magába fojtja. De azért már kezdünk ébredezni. Hol vagyunk még az igazi egyenlőséghez.. Sehol. Az biztos, hogy sok férfinak nagyon sok mindenben kell megváltozni, ha nőt akar majd magának. Mert nem lesz evidens, hogy a nőket ki lehet használni. Sokan rájönnek, hogy nem másokért kell élniük, hanem a saját boldogságukért, hogy saját magukat kell első helyre tenni az életben. Mert évszázadokig arra kondicionálták a nőket, hogy a férfiak boldogságáért vannak, őket kell kiszolgálni, az ő érdekeik előrébb való, mint a sajátjuk. A nő azt tanulta, hogy a nőiséghez tartozik az önfeláldozás, odaadás, gondoskodás. És ezt a férfiak örömmel használták ki. Na ez a felfogás alapjaiban repedezik, de még nagyon az elején vagyunk. És sokan már nem fordulunk vissza többet.
tegnapelőtt 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!