Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pozitívan vagy negatívan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pozitívan vagy negatívan értékelnél egy ilyen mondatot?

Figyelt kérdés

Nemrég a párom az alábbi mondatot mondta nekem, amit tudom, hogy pozitívan értett, de mégis van egy kis negatív áthallása:


- Nagyon csinos vagy; nagyon szeretem benned azt is, hogy az alkatodnak megfelelően öltözködsz és nem akarsz nevetségessé válni, mint egyes nők, akik nincsenek tisztában azzal, hogy túlsúlyosak.


(A párom egyébként mindig a teltebb nőket szerette, engem is így ismert meg.)



aug. 28. 12:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
55%

"Persze, megragadt bennem, mert nyilván utalt arra, hogy nem vagyok 60 kilós nő, aki bármilyen ruhát felvehet. De sértőnek nem nevezném, főleg azért nem, mert ismerem őt és tudom, hogy sosem sértegetne."


De akkor miért írtad ezt ma ki? Tegnap óta ezen rágódsz? Annyira, hogy kell ismeretlenek véleménye?


Te magad írod, hogy annak, amit mondott "mégis van egy kis negatív áthallása".

aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
59%

Most minden "nárcisztikus, bunkó, bántalmazó-t" kiáltó kommentelő tegye a szívére a kezét és nézzen magába: ti soha nem ítéltetek el senkit a kinézete miatt? És természetesen ezt soha nem beszéltétek meg a párotokkal vagy barátokkal!?

Ne legyünk már ennyire álszentek! Az a szerencsétlen férfi csak rosszul bókolt a feleségének. Talán nem akkor kellett volna kitárgyalni mások öltözködési stílusát, de attól még a saját feleségét dícsérte. (még ha ezt ügyetlenül is tette)

aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
#32 Köszönöm! 😊
aug. 28. 15:41
 34/63 anonim ***** válasza:
32%

Valamiért az az érzésem, kedves kérdező, hogy valójában nem tudod, milyen egy egészséges kapcsolat és milyen, amikor valóban szeretve vagy.

Az én párom is bókolt már ügyetlenül, volt nem 1, nem 2 veszekedésünk is egy évtized alatt, sértettük már meg egymást, de egy ilyen jellegű "bók" még a rosszabb napokon is elképzelhetetlen tőle.

Azt is elfogadom, hogy valakinek ez belefér, csak akkor nem értem, miért született belőle kérdés, és ha nem tetszenek a válaszok, akkor miért így, kontextusából kiragadva lett kiírva a történet.

Én ezt nem kajálom be, sem a foggal-körömmel való védelmezést, hogy mennyi mindent megtett, és valójában milyen rendes pali.

aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
54%

Továbbra sem azzal van baj, hogy neki nem tetszik valami, hanem hogy a bók végére, fegyelmezően teszi oda. "Tudd a helyed" módon.


Kérdező, szépen kikerülöd a válaszadást, miután te írtad, hogy van benne negatív. Látom, már sikerült elbizonytalanítania. Most jön a kognitív disszonancia, amikor meggyőzöl másokat arról, amiről magadat nem tudod.


Csak így tovább. Ezt jól jegyezd meg: nemsokára elkezd baszogatni, hogy fogyj le. Finoman fogja kezdeni, az is csak így megakad az agyadban, mint ez. Majd akkor írj újra.

aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:
#34 Szíved joga, mint ahogyan az is, hogy egyetlen mondat alapján máris leírtad a páromat, akit egyáltalán nem ismersz. Nem kértem, hogy minősítsd őt vagy a kapcsolatunkat, egyetlen mondat másokra gyakorolt hatása érdekelt és kész. Örülök, hogy neked tökéletes párod van!
aug. 28. 15:47
 37/63 A kérdező kommentje:

"Csak így tovább. Ezt jól jegyezd meg: nemsokára elkezd baszogatni, hogy fogyj le. Finoman fogja kezdeni, az is csak így megakad az agyadban, mint ez. Majd akkor írj újra."


😂


Ez már tényleg agyrém, ami itt megy. Nyilván nem olvastad, hogy nyolc éve együtt vagyunk, így is ismert meg, tehát ha nem tetszenék neki, össze sem jött volna velem. Ezentúl ha elkezdek diétázni, mindig ő az, aki azt mondja, hogy úgy vagyok jó, ahogyan vagyok és imádja minden porcikámat. És valószínűleg nem állítana haza minden másnap valami desszerttel.

aug. 28. 15:50
 38/63 anonim ***** válasza:
41%

Ha hisztériázol a válaszokon, és nem bírod elfogadni, hogy valakinek nagyon negatív ez a dolog, akkor minek írsz ki kérdést egy anonim fórumra, ahol egy rakás ember válaszolhat?


Nekem sincs tökéletes párom, de egy ilyennél azért nem nehéz jobbnak lenni. Tényleg lassan már az az egy haszna marad az oldalnak, hogy megerősít minden egyes nap, hogy mennyire szerencsés vagyok, és mennyire jól döntöttem, amikor abbahagytam a párodhoz hasonló emberek saját magam előtti védelmezését, a visszaigazolások keresését, hogy "nem úgy értette", és igazából rendes, és jelképesen térdre vágtam magam, amikor férfiak dumáltak lyukat a hasamba arról, hogy a nők mennyire hisztisek, nem szabad ebbe-abba-amabba rosszat látni, semmi baj nincs, stb., és inkább kerestem valóban jólelkű társat.

aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
55%
Csak a leírásban szereplő mondatról azt mondanám, hogy egyértelműen érzek benne negativitást és így nem tudnék örülni neki akkor sem, ha ő amúgy bóknak szánta. Alapból nem szeretem, mikor valaki más kárára próbál dícsérni. Pl. más nők olyan anyagiasak/hisztisek/felszínesek stb, olyan jó, hogy te nem vagy ilyen. Nekem ez nem bók és nem tudok örülni neki. Önmagában a fenti mondattól is ilyen érzésem lenne. Aztán láttam a 23-as válaszban a kontextust és így már azért mindjárt más, ebből már egyértelműen lejön, hogy mit is akart mondani, mire utalt vissza és csak kicsit szerencsétlenül fogalmazta meg a végét. Így azt mondom, hogy oké. (De akkor is jobb lett volna valami olyasmi, hogy "Nagyon csinos vagy, milyen jól áll ez a ruha/nagyon tetszik ahogy öltözöl.")
aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
50%
Pozitívan, elvégre tudod, hogy duci vagy, tudod, hogy az esete vagy és tudod mostantól, hogy azért is tetszel neki mert az alakodhoz megfelelően oltozkodsz. Ha te ebben rosszat látsz akkor önbizalomhiányos vagy és nem ártana dolgozni rajta mint a párod gyanúsítani...
aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!