Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pozitívan vagy negatívan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pozitívan vagy negatívan értékelnél egy ilyen mondatot?

Figyelt kérdés

Nemrég a párom az alábbi mondatot mondta nekem, amit tudom, hogy pozitívan értett, de mégis van egy kis negatív áthallása:


- Nagyon csinos vagy; nagyon szeretem benned azt is, hogy az alkatodnak megfelelően öltözködsz és nem akarsz nevetségessé válni, mint egyes nők, akik nincsenek tisztában azzal, hogy túlsúlyosak.


(A párom egyébként mindig a teltebb nőket szerette, engem is így ismert meg.)



aug. 28. 12:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
26%

#20 „Aki nem látja ezzel a problémát és elkezdi még a nyávogást is, hogy macerás az udvarlás, annak szerintem valami deficitje lehet fejben, és ezt most nem bántásból mondom.”

Vagy csupán (egyesekkel ellentétben) nem lát minden mögé rosszat.

„Milyen érdekes, én is férfi vagyok és soha eszem ágában nem lenne ilyet mondani, és az udvarlást sem éreztem soha macerásnak, egyetlen egy alkalommal se sikerült olyat összehoznom, hogy a bókom sértse valamilyen formában a másikat.”

Vagy csak nem tudsz róla, mert nem vetted észre.

„Ez intelligencia (IQ és EQ) kérdése, ez a nagy helyzet.”

Ahogy pl. a személyeskedés mellőzése is az lenne ugyebár.

„Az egyik probléma ezzel az egésszel az, hogy ez egy tipikus "backhanded compliment", tehát úgy bókol a másiknak, hogy közben sértés is.”

Egyértelmű, hogy ez lehetett a célja. Ja mégse…

„Kezdő bántalmazók gyakorlata.”

Úgy van! Meg biztos egy pszichopata tömeggyilkos is, csak mert ő, izé, szerinted.

„Ha valóban kedvelné a ducibb nőket, akkor nem hiszem, hogy kijönne a száján ilyesmi. Inkább az a gyanús, hogy a teltebb nők nem fizikailag vonzóbbak neki, nem a szemének vagy répájának kedvesebbek, hanem valami más okból preferálja őket. Az ötleteimet nem írom le inkább, de egyik se pozitív, de inkább erről most ne fantáziáljunk.”

Ja ja, én sem értem, hogy miért a vörösek jönnek be a szőkék helyett. Ha azt nézzük, akkor ugyanúgy haj, csak a színe más… Lehet, hogy a ducibb nők sem egyformák?

Egy önjelölt netpszichológusnak minden gyanús. Kicsit kevesebb Freud, és egyből nem fogsz mindenhol falloszokat látni.

„A másik fontos pont pedig az, hogy szerintem nem utal normális lélekre, hogy a "bókhoz" egyből hozzácsatolja más nők alázását, leszólását. Erre az égvilágon semmi szükség nincs, sőt, inkább visszataszító.”

Kevered az alázást a minősítéssel és ezért visszataszító számodra.

Egyik nő sem ódzkodik attól, ha szebbnek, okosabbnak és különlegesebbnek állítják be a többi nőhöz képest, sőt… Ennek meg az a „hátulütője”, hogy kimondva, vagy anélkül de a többivel történik az összehasonlítás.

aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fura, én nem látom ennyire szélsőségesnek ezt a mondatot, meg is lepődtem, hogy ilyen durva válaszok jöttek, mert nyolc éve vagyunk együtt és a párom a tenyerén hordoz minden értelemben. Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy másoknak ez a mondat hogyan hat. Hozzáteszem, ennek az volt a háttere, hogy vásárolni voltunk és láttunk egy fiatal lányt, aki legalább 130 kiló volt és haspólóban, cicanaciban "vonult" és a párom megjegyezte, hogy ez már bőven túlzás. Igaz, én nem vagyok ennyire kövér, de másnap, amikor indultunk valahova és felöltöztem, megdicsért, mint mindig, hogy milyen csinos vagyok és hogy milyen jól megválogatom a ruhatáram az alkatomhoz illően. Ekkor jött fel megint az előző nap látott lány és mondta, hogy nem érti azokat a nőket, akik nevetségessé teszik magukat, holott ők is öltözhetnének az alkatukhoz illően.

aug. 28. 15:22
 23/63 anonim ***** válasza:
57%

"Már bocs, de ebben mi a manipulálás? Hogy van véleménye? Szóval már az is tilos…"


Nem tilos a vélemény, de mi a francért a bókhoz fűzi hozzá? Akkor főzzön egy kávét, és üljünk le, hogy elmondja a (rendkívül izgalmas) véleményét idegenek öltözködéséről.


"A „Nagyon csinos vagy.” brummogás meg önmagában jó, csak mivel ezt születésük óta kapják a nők, így semmi egyediség, kreativitás nincs benne."


Nem kapom születésem óta, és nem kell egyedinek lennie. Egyszerű és szívből jön.


Baromi sokan félreértik. Bennem csak a válaszokat olvasva merült fel, hogy a túlsúlyosság lenne a baj. A baj az, hogy MÁSOKHOZ hasonlítja.


Aki más nőket (vagy férfiakat) fikáz nekem, az egy lúzer. Miért gondolná valaki, hogy nekem imponál az, hogy keserű, lenéző, intoleráns, és ezeket a tulajdonságait mind egy kis bókocska végére büfizi oda?

aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
39%

"én nem látom ennyire szélsőségesnek ezt a mondatot"


De valamiért megragadt az agyadban. Ha semmi bajod nem lenne vele, nem is emlékeznél erre. Fel sem merülne benned, hogy ez valakinek probléma lenne. Fura.

aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 A kérdező kommentje:
Persze, megragadt bennem, mert nyilván utalt arra, hogy nem vagyok 60 kilós nő, aki bármilyen ruhát felvehet. De sértőnek nem nevezném, főleg azért nem, mert ismerem őt és tudom, hogy sosem sértegetne.
aug. 28. 15:26
 26/63 anonim ***** válasza:
59%
De igen, sértésnek vetted, különben nem írtál volna ki róla kérdést.
aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
72%

Én ezt a mondatot kétfelé bontanám! Nem is.. Három :)



"Nagyon csinos vagy; nagyon szeretem benned azt is, hogy az alkatodnak megfelelően öltözködsz" Pont. Idáig teljesen rendben van.


"és nem akarsz nevetségessé válni" - ezzz határeset...


"mint egyes nők, akik nincsenek tisztában azzal, hogy túlsúlyosak." - na ettől válik keserédessé a mondat egésze!

aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
43%

#kérdző

Készülj fel arra, hogy most kezdődik el az a rész, amikor a billentyűharcosok megpróbálnak elbizonytalanítani. 😂

aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
23%
28 Apa kezdődik!!!
aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

#28 Elég durva lenne, ha nyolc év után és azután, hogy mennyi mindent tett értem a párom, egyetlen mondat miatt elkezdenék kételkedni a kapcsolatunkban 😀


Persze mondhatni, hogy nem volt szerencsés a megfogalmazás, ahogy ezt mondta nekem, lehet, hogy ha csak ennyi infót látnék valakiről, én is azt mondanám, hogy bunkó. De már megtanulhattam volna, hogy itt nem szabad kérdést feltenni, mert rögtön az van, hogy szakíts vele, hagyd el, ez egy bunkó.

aug. 28. 15:34
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!