Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/220 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az elmúlt 2-3 órában remélem azért mást is csináltál.

15:47-17:56

2021. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/220 anonim ***** válasza:
2021. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/220 anonim ***** válasza:
80 segáz, előfordul.
2021. máj. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/220 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező. Először mindegyikünk azt hiszi megvilágosodott. De ahogy egyre több gyakorlati tapasztalatot szerzel, rájösz hogy szinte semmit nem tudsz, és azt is megérted hogy mindig van egy "fentebb" fokozat ahol még nagyobb rálátásod van a dolgokra. Ezért van az hogy aki úgymond "megvilágosodott" az szerény, nem osztja az észt másoknak, nem kérkedik.

Egyébként, 78-as nagy részt leírta a lényeget.

2021. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/220 A kérdező kommentje:

Fogadunk h feltudlak bőszíteni titeket, de ti engem nem tudtok? xd


Ti bambák a hatalom elhiheti veletek h a megvilágosodásnak milyen jellemzői vannak, azután mint a birkák bólogattok, és még csodálkoztok h sose éritek el? xd

Azon meg mégjobban csodálkoztok mikor valaki nem a bebeszélt mód viselkedik de megvilágosodottságról beszél xd

Kimondom a lényegét ami 10 perc gyakorlás után felébreszt, és meg se próbálja mert nem passzol abba amit a bunkó fejébe beszéltek xd

2021. máj. 31. 18:51
 86/220 A kérdező kommentje:
84 egyetlen egy lényeg van azonkivül nincs mas felebredes, hogy mi az én mi vagy te. És ami vagy azt közvetlen tapasztalod, mégis valami másnak hiszed magad, ebböl ha felébredsz, utana jön még egy folyamat ahogy az elmét újratanitod.de nem te.. hanem az egod tanitja ujra az egodat, te ezt is csak megfigyeled :) de ujabb ebredes mar nincs mire
2021. máj. 31. 18:58
 87/220 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sajnálatot érzek irántad mint haragot. Nem veszed észre hogy itt osztod az észt mindenkinek, és senki nem vevő a zavaros gondolataidra?

Na jó én befejeztem kommunikációt, ég áldjon :-)

2021. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/220 anonim ***** válasza:
77%
Miért haragudnának rád a válaszolók? Csak lejárattad magad a sok magyarázkodással, és bizonyítottad, hogy fingod nincs az egész témához.xd
2021. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/220 anonim ***** válasza:
69%
Nincs más felébredés? Majd ha ráébredsz, hogy van megérted, hogy nem csak 1 nézőpont lehet jó, a spirituális egó játéka ez csupán.
2021. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/220 A kérdező kommentje:

#51 jó felvetést írt bocsánat eddig elkerülte a figyelmem. Ide is idézem és mondom mi van.


"Ahogy írod kérdező (szerintem is) van egy végső figyelő/látó. Viszont ezt soha nem lehet meglátni, mert egy hasonlattal élve "a szem sem láthatja önmagát". Tehát bármi amit megfigyelhetünk (kívül/belül) az biztosan nem az. Hiszen ezek is megfigyelődnek egy egyszerű semleges jelenlétben/térben. Amit keresünk az végtelen, és állandó. Sosem keletkezett, és elmúlni sem tud. De mégis ebben jelenik meg minden - a keletkező/változó - időhöz kötött dolgok. Viszont bármi amit meg tudunk figyelni az nem lehetünk. Mert valahonnan csak megfigyelődik. Vicces ez az egész :D


Jó te már kapizsgálod. A logikai hátteret már jól kitaláltad xd

Azt elhiszed hogy az a végső látó te vagy? Úgy értem itt most nem is az a fontos ráláthatsz-e, hanem hogy világossá váljon hogy az csak te lehetsz xd Ha ezt elhiszed határozz meg róla dolgokat anélkül hogy látni tudnád(magad, mert jol irod a szem mindent lat magan kivül). Nem is olyan nehéz mint aminek tűnik, csak meglököm a kereket a többit kitalálod. Pl. Tud. Akkor öntudata van. Következő: létezik. Van ezen a kettőn kívül amit kijelenthetünk biztosan? Nincs. Baj ez? Nem. Ez a 2 dolog bőven elég nem? xd

2021. máj. 31. 19:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!