Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/220 anonim ***** válasza:

gci nagy nyugalom. minden jó úgy ahogy van, nem kell tökéletesnek lennie elég ha jó. nem bszod fel magad minden fságon.

de várj mert én qvára nem tudom elmondani....



https://www.youtube.com/watch?v=ziwuwr2rBOM

(van felirat)

2021. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/220 A kérdező kommentje:

A logikás részt nem fejtettem ki.. szóval a tudó ami a tudat, és a tudott ami a tapasztalat. Alapból ugy hisszük nézünk ki a fejünkböl es látunk egy vilagot, meg erzekelünk egy belsö vilagot (ego) ami a külsö vilag belsö lenyomata ugymond..mert az formálja, a körülmények.

Az igazság hogy a tudat egy önállò létező és érinthetetlen, annak vannak tapasztalatai a külsö vilag es annak a belsö lenyomata is tapasztalat. Ez nem egy fantázia erre rá lehet ébredni, lefogsz esni a székről mikor leesik a tantusz xd

Megtudod vizsgálni, csak annyi a dolgod hogy észrevedd hogy az öntudatod nem változik és mindentöl függetlenül csak figyel. Észre lehet venni..esküszöm csak vedd észre

2021. máj. 31. 16:59
 63/220 A kérdező kommentje:
Azt vedd észre hogy az az éber öntudatod amit mindig érzel az egy különálló létező, az te magad vagy. De a gondolat az annak a tapadztalaza. Azert hivom fel a gondolatra a figyelmet, mert azzal a legkönnyebb összetéveszteni. Mert azt hisszük mi a belsö vilagunkban a gondolat vagyunk, vagy maga a belsö világ, de ez orbitális tévképzet xd Azért a ego tanitja az egot. Mert az ego is vezette félre, az ego a világrol alkotott elkepzelesünk, nincs önallo léte, de az öntudat engedi meg hogy tudj rola, nem csak megengedi, hanem értelemszerüen tudsz rola mert belöled azaz öntudatbol van. De nem egyenlö azzal
2021. máj. 31. 17:05
 64/220 anonim ***** válasza:

A megfigyelő tudat és az egó két teljesen különböző dolog. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Talán annyi, hogy az egó képes olyan pozíciót felvenni amiben elhiteti valakivel hogy már egómentes 2megvilágosodott" és már túllépett az anyagi világon. De a valóságban ez nem történt meg.


51. Részben igazad van de vannak fokozatai a megvilágosodásnak. Nagy eséllyel soha egyetlen ember sem lesz képes meglátni a végső valóságot, de megközelíteni meglehet.

2021. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/220 A kérdező kommentje:
Tudom mi a baj mikor az öntudatra gondolsz az maga már egy gondolat. De amint magadra gondolsz és ahogy ezt a tevékenységet persze gondolat kíséri de ragadd meg a helyzetet és vedd észre hogy azt a gondolatot tudod, bármi is a gondolat, és ki tudja azt a gondolatot, csak kísérletezd ki magadba. De ne gondolj vmi bonyolultra csak különböztesd meg a tudót a gondolattól. Ha egyszer sikerül utána mindig fog, és szép lassan fel fog tűnni hogy a tudó sosem változik, a tudott meg állandóan változik
2021. máj. 31. 17:17
 66/220 A kérdező kommentje:
64 Annyi köze van hozzá hogy abban van. Az ego a tudatban van, ezért tudsz az egorol. Nem azert mert az ego öntudattal rendelkezik hanem mert az öntudatban van benne. Szó szerint, ezért tudsz egyáltalan róla h létezik.
2021. máj. 31. 17:21
 67/220 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes h mennyire süket az ember az igazságra :) most ez csak érdekességképp mondom nem elítélően, én se bírtam felfogni, pedig fel lehet
2021. máj. 31. 17:23
 68/220 A kérdező kommentje:
Nem azért nehéz felfogni mert bonyolult, pont hogy haláli egyszerű, szinte kiköveteli a természetünk, csak az elme rossz helyen tapogatózik xd
2021. máj. 31. 17:25
 69/220 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy ha ezt iskolába is taníthatnák. Csak nincs rá érdek
2021. máj. 31. 17:27
 70/220 anonim ***** válasza:
100%
Azt se mindig értem, hogy az egó miért egy rossz dolog, a földi élethez kell a személyiség és jár egy rakat ösztön a testhez.
2021. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!