Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/220 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy írod kérdező (szerintem is) van egy végső figyelő/látó. Viszont ezt soha nem lehet meglátni, mert egy hasonlattal élve "a szem sem láthatja önmagát". Tehát bármi amit megfigyelhetünk (kívül/belül) az biztosan nem az. Hiszen ezek is megfigyelődnek egy egyszerű semleges jelenlétben/térben. Amit keresünk az végtelen, és állandó. Sosem keletkezett, és elmúlni sem tud. De mégis ebben jelenik meg minden - a keletkező/változó - időhöz kötött dolgok. Viszont bármi amit meg tudunk figyelni az nem lehetünk. Mert valahonnan csak megfigyelődik. Vicces ez az egész :D
2021. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/220 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Kérdező, eléggé eltávolodtál a megvilágosodáshoz vezető úttól. Ha így folytatod, még húsz élet múlva sem fogod elérni a megvilágosult állapotot.
2021. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/220 anonim ***** válasza:
100%
51. De láthatja, csak egy torzításmentes tükör kell hozzá. És itt jön képbe a megvilágosodás.
2021. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/220 A kérdező kommentje:

#51 tévedésben vagy..

Nagyon is megfigyelhető, csak maradj veszteg ha tudsz és hopp ott van xd

De ott volt mindig is, csak egy idő után nem vetünk rá ügyet mert unalmas is. Szerinted mitől van öntudatod? Úgy értem honnan tudsz róla hogy létezel? Az maga te vagy, de az nem a belső világod, hanem ami figyeled a belső világod, le fog esni a tantusz neked is hajrá xd

2021. máj. 31. 16:21
 55/220 A kérdező kommentje:
Emberek, nem kell ahhoz megvilagosodottnak lenni h észrevedd, ne vezesd már félre te is
2021. máj. 31. 16:22
 56/220 A kérdező kommentje:
Olyan mintha a tv azt hinné, ő nem a tv, hanem abban a műsor
2021. máj. 31. 16:23
 57/220 A kérdező kommentje:
Az egonak nincs öntudata xd az ego egy tapasztalat
2021. máj. 31. 16:25
 58/220 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mintha a tv azt hinné, ő nem a tv, hanem abban a műsor, az egonak nincs öntudata de az ego tanítja az egot, hogy tud létezni egy tudott, a tudó nélkül. Barátom, túl sok drogot használsz!
2021. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/220 anonim ***** válasza:
53%
51 vagyok. Szerintem nem megfigyelhető. A saját korlátozott tudatom elképzelése alapján most azt mondanám hogy az az üres végtelen tér. Minden amiben az univerzum is van. És szerintem mi vagyunk az üres, megfoghatatlan tér. Viszont ez a üres tér, stb ez tudatos. Mintha benne lenne minden, de ő maga nem megfigyelhető - mert nincs ott semmi. Talán kicsit én is túlgondolom ezt az egészet :D
2021. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/220 A kérdező kommentje:

Barátom! Akkor engedd meg hogy kifejtsem. ..és nem sértődtem meg mert én sem örülök az ellenmondásoknak, viszont itt egyetlen egy sincs.


Az ego az öntudatod terméke, az öntudat kvázi egonak képzeli magát valójában szánt szándékkal. Az öntudaton kívül más létező nincs, az úgy ahogy van az abszolút vége mindennek a színtiszta öntudat tulajdonsàgmentes, de képes valamilyenné válni, azon az áron hogy önmaga szinte észrevehetetlenné válik. Szinte. Mert figyel valamire, és mindenre figyel csak önmagára nem. Itt jönn trükk. Na jó nem trükk. Xd Az amit megfigyel, pl. az egot az önmagán belül van, mert önmagán kívül nem létezik. Ezt az önmagunkon kívüliséget a földi lét hiteti el az egonkkal. Az egonak nincs öntudata külön, de az öntudatt áthatja azt, mert abban létezik. Azért mondtam h még a logika is az igazságra mutat, mert a logika is bizonyítja h önmagán kívül más nem létezik, ha meg más nem létezik akkor minden ami azon belül van, az ugyanakkor abból is van. Öntudatból. Az öntudat ad létezési jogot, mert csak akkor tudhatsz róla, ha abból van. Kicsit nehéz a megfogalmazás, nem száz százalékig segít a nyelvünk, de meg lehet érteni belőle, esetleg aki olyan tehetséges hogy jobban eltudja találni a szavakat, vagy jobb metaforát tud, szívesen veszem, mert azt tudom hogy nem egyedül jöttem rá erre xd És nehogy azt higyjétek amint ez leesik, nem lesz semmi jelentősége xd

2021. máj. 31. 16:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!