Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/220 anonim ***** válasza:
Na meg az érzelmeiket sem tudják irányítani/ elengedni (nem tudom mi lenne erre a jó szó, lényeg, hogy valóban képes legyen mást érezni), megélni, sokan csak elnyomják és kész, az önazonosság hiánya lehet probléma is.
2021. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/220 A kérdező kommentje:
Így van az ego kell..muszáj. és természetes h van, de amint észreveszed magad mint öntudat es hogy az ego az azon belül foglal helyet, es az nem te vagy..már nem irányít. Az ego hordoz mindent amit a vilagrol tudsz vagy hiszel, es az vezet xd mert azt hiszed hogy az vagy xd pl. Könnyen félrevezethetnek, hogy isten majd megbüntet meg legyél engedelmes. Ahogy észreveszed magad es vizsgálgatod magad, semmi határt vagy változékonyságot nem találsz magadban, és ezt most azonnal megvozsgálhatod xd
2021. máj. 31. 17:40
 73/220 A kérdező kommentje:
Tudod mennyi ember fél titkon magában hogy helyesen cselekszik e isten szemében? Ahogy önmagad megvizsgálod magad( és félreteszed a egot amit azelött azt hittél hogy az vagy) felismered h rajtad kivül nem létezik semmi csak belül. Nem is tudna létezni semmi, mert az öntudat hív életre valamit úgymond. Egy valami az arról való tudomás nélkül semmi. Te mindig csak a valamiről tudó tudomás vagy, de egy tévhitbe estél hogy a "valami" vagy
2021. máj. 31. 17:47
 74/220 anonim ***** válasza:
75%

66. Nem szeretnék nagyon belemenni de /test-lélek-szellem/ kombó az ember.

A testhez tartozó tudat az ego. A tudat ami megfigyel, a lélek-szellem pároshoz kapcsolódik. Nem benne van, hanem hozzá kapcsolódik, összefonódik a megfigyelő egy hamis tudattal az egóval. Amikor az embernek sikerül kívülről látnia a benne zajló folyamatokat, akkor van esély egóemtes tiszta tudati állapot elérésere. Ilyen állapotban van némi esély meglátni az abszolút valóság egy kis részét.

2021. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/220 A kérdező kommentje:

Na hát ha nem szeretnél belemenni, akkor minek mész? Hogy összezavard csórikat? Bocsánat én is az voltam.


Én itt befejezem, akinek van kérdése privat segítek. Olyan egyszerű ahogy írtam csak ellenőrizzétek le magatokban, csak egyszer kell az ízére kapni, sosem felejtitek el amíg éltek garantálom megkönnyebültök. És ne hagyjátok hogy az uralkodó hatalom tanait belétekerőszakolják..

2021. máj. 31. 17:56
 76/220 anonim ***** válasza:
84%
Rendben, azért ne felejtsd bevenni a napi dilibogyót adagot amit a doktorbácsi felírt a téveszméidre.
2021. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/220 anonim ***** válasza:
84%
túl sokat beszélsz
2021. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/220 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, akkor te is a megvilágosodott/ "felébredet" emberek közé sorolod magad?

Ennyi ész osztás mellett csak erre tudok következtetni.


De sebaj majd ráébredsz arra is, hogy sokszor tök felesleges.

Ha az embert érdekli utánna jár. Ha kell úgy is hallja pl: Tv-ben, youtube-n, rádióban vagy egy ismerőstől akiben jobban megbízik mint egy anonim oldal anonim 'hősétől'.


Ha valaki meditál úgy is tapasztal hasonló dolgokat... Úgyhogy őket ezért nem érdekli, azok kik az Atyával vannak/ keresik a kapcsolatot azokat meg azért, más úton járnak S nem úgy nevezik.

Akik még nem hisznek azoknak megint felesleges erőltetni.

Úgyhogy Logikus, hogy ez valahol önfényezésnek mondható, vagy kérdésnek hogy 'Jó úton járok e felé?'

Erre azt mondanám, hogy igen, de egy elmetrükk próba előtt állsz amiben rengetegen elbuknak.

Vigyázz ne, ess a sárga öves kategóriába. Mert az élet ad egy jobb egyenest...s a padlón találod magad.



Hogy én megvilágosodott lennék e, passz nem tudom. Szerintem még bőven van mit tanulnom. S akkor sem tudnám ha az lennék...

Nem akarok nem újjászületni. Mert tetszik, a Nirvana vagy a Menny meg nekem unalmasnak tűnő távoli dolog.

Ha megvilágosodott állapotban dönthetnék valószínűleg kezdeném elölről.

Pedig ha kritikus szemmel nézem szr életem van, anyagi és érzelmi válság a túlnyomó többsége jelenleg. De mindent egybe vetve szeretek élni. Minden szrral együtt.


Megvilágosodni szeretnék-e?

A körülményekhez képest nyugodt s békés életre vágyok, ezt szeretném a környezetemnek, a családomnak is. Ha ez a megvilágosodás útja akkor igen.

2021. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/220 A kérdező kommentje:
Utolsó lehet..de az is lehet hogy alszol, úgy hogy észre se veszed xd
2021. máj. 31. 18:25
 80/220 A kérdező kommentje:
Bocsanat utolsoelöttiek ment aki szerint sokat beszêlek. Azert beszelek rola mert en megakartam vilagosodni es felrertettem mit jelent, mindenki felreerti. Az a sok beszed par mondat volt, ellentetben a nagy gurukkal akik elhihetik h valami nehezen elerhetö elvont dolog, mert burkoltan ez törtenik. Tudom h akit nem erdekli beleköt, nem ömiattuk irom xd de a belekötesek eddig javareszt jogos felvetesek voltak
2021. máj. 31. 18:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!